Düzgün insan ne demek?

İnsanlara güvenimiz kalmadı. Sahte mi çıkacak. söylediği sözleri tutacak mı. yanılacak mıyım korkusunu hepimiz yaşıyoruz. Bir çok kurunun yanında yaşta yanıyor.
Peki düzgün insan var mı? Düzgün insan ne demek? Onu diğerlerinden nasıl ayırabiliriz?
Toplum bu kadar bozulmuşken hangi kıstasa göre bu iyi insan düzgündür diyebiliriz?
Siz nereden anlıyorsunuz mesela?

0|0
5|32

En İyi Erkek Görüşü

• Düzgün insan "Senden beklentisi olmayan" insandır bence.
    Çünkü ne kadar beklentisi az olursa karşıdakinin , kendini o kadar güzel ifade eder insan , aynı şekilde onun için de geçerli.
    Beklentiler insanın asıl karakterini görmemizi engelliyor.
    Düzgün insan , hayatın getir ve götürüsüne açık , alışmış , kendini bir yere bağlamamış , tüm yönleri ile hayatı tartabilen , empati yapabilen insan demektir.

2|0
    0|0
    • Guzel bir aciklama olmus cok sagol katiliyorum 😊

• Yine beklerim tesekkurler

• Rica ederim , en kısa zamanda.

En İyi Kız Görüşü

• Bir insanın düzgün olup olmadığı hakkında yorum yapmak bana düşmez ama benim hayatımda bir arkadaş veya eş olacaksa benim anlayışımda, kesinlikle dürüst, dobra, tüm kartlarını açık oynayan, bir anlık hevesle yılış yılış kendini ifade eden değil de gayet aklı başında, hevesleri geri planda, ayakları yere basarak kendini anlatan, yalan söylemeyen ve en önemlisi kendini acaba yalan söylüyor mu bana diye denettirmeyen, o güveni gerçekten empoze edebilen biri olmalı.

Önemli olan sana göre iyi ve düzgün olması, senin kriterlerin, senin hayatın, o kişi de senin tercihin olacak..

1|0
    0|0
    • Cok guzel aciklama tesekkuler 😊

Erkekler Ne Diyor 31

• Sözünün arkadasında duran, seviyorum diyip kaypaklık yapmayan, yalan söylemeyen, saygı göstermesini bilen, içinde merhamet duygusu barındıran. Bu özelliklerin bulunduğu bir insan doğru insandır.

Benim hiç kimseyle konuşmayarak, düzgün/yanlış insan kaygısına düşmüyorum.

Hayırlı sabahlar efendim.

2|0
    0|0
  • -özü, sözü bir olmalı
    -önceliği para olmamalı
    -dürüstlük'ten taviz vermemeli
    -vatansever olmalı
    -istikrar, kişiye, zamana, ortama göre duruşu kaymayacak
    -özeleştiri yapabilmeli, biraz olsun yeter
    -dinleme'ye açık olacak, düşüncelere saygı duyacak
    -gelişime açık olmalı
    -okumalı ve düşünmeli

2|0
    0|0
    • Saygi evet benim icinde kendine saygisi cok önemlidir

• gözünle her gördüğüne, sağlam, karakteri oturmuş düzgün bir insan diyemezsin,
    bir insanı tanımak için alışveriş yapman lazım, oturup beraber yemek yemen lazım ne mal olduğu gün yüzüne çıkar.

her şey iki tatlı kelime yazmak değil...
    millet köprüyü geçinceye kadar ayağına yatıyor.

1|0
    0|0
    • Gercekten dogru tanimak zaman alıyor

• Ferda bu konuyu sana mesajla atmak istedim mesajın kapalıydı. doğru ve düzgün insan olmak ve bulmak evet zor. ama püf noktası var ör seven insan sevgilisine kıyamaz. dokunmaktan bile çekinir çünkü kırmamak için buna benzer örneğin çok. duygusal anlamda bağlanan kişiden korkma çok ileri gitmediği sürece.

1|0
    0|0
    • Mesajlarim kapali burdan yazman guzel olmus. yani onu kirmayan hassas davranan kisi düzgündür diyorsun. katiliyorum. cok tesekkuler..

• Rica ederim. bu benim görüşüm çok örneğinde gördüm.

• İnsanı bir diktörtgen olarak var sayarsak kafa hariç, aşırı göbek ve popo yoksa simetriktir yani düzgündür

1|0
    0|0
    • Tesekkuler buda mantikli. gerci benim hatam karakteri duzgun diye sormaliydim 😊

• Saygilar

• Hayatın rengi siyah ve beyazdır, gözden beyine renk olarak yansır ve algılanır. Bu bağlamda insanda iyi ya da kötüdür ve ona nasıl bakarsak oyle görürüz. Görecelidir. Son olarak;
      Benim kendimi nasıl gördüğüm değil , senin beni nasıl gördüğündür mesele. Bunu da sana sağlayacak benim. İnsandaki en büyük güç merhamet duygusudur ve Bu varsa " İNSAN " düzgündür.

• Mevlana’nın şu sözlerini ifade etmek istiyorum.
    “Suskunluğum asaletimdendir
    Her lafa verilecek bir cevabım var.
    Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.
    Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

İnsanların konuşmalarından, davranışlarından er ya da geç anlayabiliyorsun. O kimseyi kırmak istemez, doğru söylemekten asla vazgeçmez, yaratılanları Yaradandan ötürü sever, iftira atmaz, fitne fesatlık peşinde değildir, sonsuza kadar sever ve sadık kalır. Sakın ona yanlış yapmayın. Ya sinirden karşısındakini ya da kendini üzer.

0|0
    0|0
  • Karakterden anlaşılır.

1|0
    0|0
  • @_ferda_ kardesim olmaz'mi.. :)

1|0
    0|0
    • Tesekkurler 😊 kıstas ne peki?

• Yok seninde öyle oldugunu dusunüyorum. cunki belli ediyorsun. duzgun konusmalarindan.😊 onu daha fazla tanidigim icin öyle yazdim. kusura bakmayasin.

• Merci kardesim. Zaten bir kac kisi var onlarda olmazsa bende cikarim burdan. :s

• Düzgün insan kavramı çok görecelidir. Sana göre düzgündür , bana göre değildir.

1|0
    0|0
    • Mesela duzgun insan nasildir sana göre

• Kisaca dürust tesekkur ederim 😊

• Evet bulunmayan rica ederim

• Duzgun insan duzenli insandir. dumduzdur. Belli kurallar icinde yasar yanlislari yoktur cunku genel ahlaki kuralalri dusunmus secmis kisidir. Yanlislari dogrulastiracak sekilde duzeltmistir.

Heyecanlarini kisirlastirmistir. Tatillerine organizasyonla gider plansiz hareket etmez iliskileri duzenlidir davranislari herkesin ongordugu gibidir. Memur zihniyetinden farklidir.
    Hayata karsi cok fazla beklentisi yoktur. Kiz istemelerinde goruculerde tercih edilen insanlardır.

0|0
    0|0
  • Benle ve başkaları ile muhabbet ederken konuşmalardan düzgün insan mı değil mi anlıyorum.

1|0
    0|0
  • A dan Z ye izlenim yaparak

1|0
    0|0
  • Düzgün insan diye bir şey yok ki :/

0|0
    0|0
  • tecrübelerimizi çalmak isteyenleri protesto ediyorum :D

0|0
    0|0
  • Sözünde duran

0|0
    0|0
  • Düzgün insan iste

0|0
    0|0
  • İt itliğini yapacak ısıracak. Sende it itliğini yaptı diye ısırılmaktan korkmayacan insalığı elden bırakmayacan. Olay budur.

0|0
    0|0
  • Düzgün olan insan demek

0|0
    0|0
  • Sözünün eri insan geliyor aklıma. Arkadan konuşup kuyunu kazmaz. Bazen acı söyler... ama iyi ki de söyler. Dosttur kısaca.

0|0
    0|0
  • Tanıyarak zamanla anlaşılır

0|0
    0|0
  • Sen kötü olursan bütün herkes düzgün olur.😅😅

0|0
    0|0
  • düzgün insan karakterle, bakışları, gülüşü, konuşma şekli ile belli olur. vardır elbette. karakteri oturmuş hayat olgunluğuna az da olsa sahip olan bir kişi düzgün denebilir.

0|0
    0|0
  • Ben saflik ve masumluktan anliyorumv

0|0
    0|0
  • zamanla değişmeyen

0|0
    0|0
  • İki insan çeşidi vardır. Zaman geçtikte hatalarıyla yüzleşen! Zaman geçtikçe yüzsüzleşen

0|0
    0|0
  • Kıçı ayrı başı ayrı oynamayan insandır.

0|0
    0|0
  • Ben demek..))

0|0
    0|0
  • bu problem çoğunlukla büyük şehir insanlarında var hızlı yaşamaktan kaynaklı problemler

0|0
    0|0
  • düzgün ne deemek sana anlıtırdımda düzgün insan kalmadığı için boş ver

0|0
    0|0
  • Var neden olmasın ki neden öyle konuşuyorsun ki

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 4

• düzgün insan olduğunu herşeyden önce söylediği sözleri tutması ya da zamanı geldiği zaman gerçekleştirmesinden anlıyorum.. güzel sözler söylemek marifet değil önemli olan söylediklerinin arkasında olmak iyi günde söylediklerini kötü gününde de gerçekleştirmek..

1|0
    0|0
    • Aynen öyle cok tesekkuler 😊

• Kişiliği bozulmuş insan kadar düzgün insanda vardır. Güven problemi günümüzün sorunu gerçekten. Ben kişinin düzgün olduğunu davranışlarından, konuşmalarından az çok ayırt edebiliyorum. İlk bakışta kendini gösteriyor çoğu zaman ama yinede tam karar verebilmek için iyice tanımak gerek.

1|0
    0|0
    • Evet aslinda bir cok konusmasindan belli oluyor. dedigin gibi iyi tanimak lazim.

• Dürüst insan düzgün insandır.

1|0
    0|0
  • düzgünü fılan boşver kimseye güvenme

0|1
    0|0
Yükleniyor...