Esim ve ailesi ne yapmam lazım?

Biz iki senelik evliyiz. Benim ilk eşimin ikinci evliliği. Eşimle ilgili bir sorunum yok cok sukur. Tek sorun annesi. Bizim iyi olmamızı gerçekten çekemiyor. Ilk başlarda laf çarpıyordu hic birşeyimiz beğenmez herseyimize karışırdı. Eşimse boşver takma cevapta verme diyordu. Baktı olmuyor bu defa iyice üstüme geldi sen benim oğlumu benden uzaklastiriyon dedi ve tokat attı. (Onlarda tatildeydik bide, yani mantık dışı bisey) neyse sizce ne yapmam lazım? Ailesiyle konusuyom esim ise ben napiyim aradayım diyip duruyor. Bana sen haklisin ama o annem diyor!!!
Not: ben ona bir secim yap demiyorum tek beni onlarla muhatap etme sen tek başına git gel.

0|0
10|5

En İyi Erkek Görüşü

• oyle bı aıle profılı var gozumde adam cok ıyı anlasıo karısıyla hafta da bı kez gelıo kaynanaları aralarını hher gelmelerınde acıp gıdıodu neyse bu evladından harıc bı evladı bu kaynanın yıne 4 es degıstırdı annesı yuzunden ama anne olunca adam atamıo ıyısımı ımkan varsa sen fazla muhattagp olma

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kayınvalidemle bende anlaşamıyorum malesef ama kayınvalidem geçen gün yemeğimin tuzunu az buldu sofrada söylendide söylendi beceriksiz demeye getirdi. Eşim Serhat'ta tam benim istediğim ayara göre yapmışsın karıcığım ellerine sağlık dedi bende afiyet olsun dedim her iki tarafı da kırmadan idare etmiş oldu. Zaten böyle zamanlarda eşim hep bir yolunu buluyor ve her ikimizide idare etmeyi başarıyor. Bence senin eşinde gayet bunu yapabilir. Senin annen eşine tokat atsa eşin oraya gitmek istermiydi acaba? Empati kursun kuramıyorsa kurmayı öğret. En büyük silah her zaman bizde olacak bunu da unutmayalım ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• gitmiyeceksin endemek tokat atmak yaa , öyle şey olurmu oglunun birde ikinci evliligi aklına başına alsın sende agrılıgını koy ,

1|0
    0|0
  • Bu kadının kadına yaptığı nedir yahu.. Gelişmemiş beyinlere sahip insanlar. Abla hiç acıma sert ol bu insanlara kesinlikle sert ol.. taviz verme kesinlikle..

0|0
    0|0
  • Olması gereken kararı almışsınız zaten. Eşiniz de sanırım buna olumsuz yaklaşmaz. O gider gelir ailesinin yanına. Madem ailesi tarafından hoş karşılanmıyorsunuz siz gideceksiniz diye birşey yok. Bu şekilde dengeyi sağlamışsınız zaten.

1|0
    0|0
    • Malesef öyle değil iste çünkü esim ilk başta öyle düşünüyordu ama artik sende gel iste boyle olmuyor falan demeye basladi

• Burada dengeyi sağlayacak olan eşinizin ta kendisi. Tamam kabul anne ve eş arasında kalmak iyi olmasa gerek ama eş olarak sizi evlat olarak ailesini memnun edecek yaklaşım sergilemesi şart. Bu iki yüzlülük anlamında değil. Bir defa annesinin gözünde sizi tanımlaması lazım. Siz eşinizin düşmanı değilsiniz. Bunu vurgulaması ve anneye kabullendirmesi lazım. Ha anne çocuğunun ben mutluyum demesine raģmen durumu kabul etmiyorsa yine çözüm önerisi olarak o zaman biraraya gelinmemesi yönünde onun teklif etmesi lazım. Eşiniz düzeleceği umuduyla sizi biraraya getirmeye çalışıyorsa ona birşey diyemem lakin anne kavramından dolayı mecburi olarak gidilmesi gerektiği taraftarı ise bu sorunun çözümüne katkı saģlamaz.

• Seni savunmali bence esin ailesini tutuyor seni hic dusunmuyo ve dusunbence eski eside bu yuzden birakmistir

1|0
    0|0
    • Dedim diyor anneme kızdım diyor ama nedense hic inandırıcı değil.
      Artik bir güvensizlik var! Malesef

• Bence iyi dusun ne yapicaksan cocuk olmadan yap hayatini zehir etme derim

• Napiyosun

Kızlar Ne Diyor 9

• aynen eşin görüşmeye devam etsin ama sen görüşmeyi kes
    yaptığı saygısızlığın daniskası
    Allah yardımcın olsun

1|2
    0|0
    • Sağol Allah kimseye boyle aile nasip etmesin

• Amin.. ama eşini ihmal etme ona saygıda kusur etme gerisi boş

• Her şey neyse ama o kim ki sana tokat atiyor ve eşin buna göz yumuyor? Ailesini atamaz tamam ama bir hadlerini de bildirsin. Ortada sebep yokken, ki sebep olsa bile tokat atma hakki olamaz, seni ezdirmesin.

1|0
    0|0
    • Esim olay olduğunda yoktu ve annesi tokat atmadım diyor. Kolumu gösterdim eşime morarmıştı. Dedi bak kızın koluna tamam dedi kolunu tutmuş ola bilirim ama tokat atmadım dedi.
      Işın içinden çıkmaya çalıştı. Tatildeydik onlarda eşyalarımızı aldık evi terk ettik.

• Uzakta yasiyorlarsa, zaten kirkta yilda bir gidiyorsaniz sabret, ve git gittiginizde de o kadinla tek kalma sakin, kocanda kendi kulaklariyla duysun anasinin dirdirini

1|0
    0|0
    • Yok tatile memlekete gittiğimizde onlarda kaldık ama yoksa aynı şehirde oturuyoz

• Böyle seyleri okuyunca evlilikten iyice soğudum.

1|0
    0|0
    • Evlilik gerçekten cok zor.
      Evlenince eşinin ailesiyle evlenmiş oluyon
      O yüzden cok iyi secim yapın derim😣

• Demekki eşini yeterince sevmiyorsun bir hevesle evlendin umduğunu bulamadın

• Yok eşimi sevmesem zaten bırakırdım bu olaydan sonra...
      Ama hayalimdeki gibi olmuyor iste o yüzden biraz hayal kırıklığı var.
      Ama esim hic bir önemli günü unutmaz cok kibar biri ondan yana bir sorun yok zaten. Onu değişmem ailesi olmasa 😤

• Bence de ailesinden uzak durmalisin. Gitme etme kesinlikle. Kocana soyledin mi annesinn tokadini?

0|0
    0|0
    • Evet söyledim. Sana inanıyorum diyor ama inansa annesine gidelim diye tuturmaz diye dusunuyom

• Bence de inanmiyo olablr. Senin abarttgni dusunuyo belki de. Bilmiyorum ya zor bir durum gerçekten. Ama kaynanayla araya mesafe koymak lazim. Her manada. Hem gercek uzaklik hem de ayni ortamda olmak zorunda kalsan bile mesafe koymalisin. Tabi anlycagni sanmyorum. Baya kendi doğurmuş gbi davranmış kadin sana.

• Zaten bende bundan sonra hic bir araya gelmeyi düşünmüyorum. Gelsek bilse onu takmam. Denilecek cok şey varda ilk başta annesi yok vurmadım falan dedi
      Ama kolum falan morarmıştı gösterdim sonra şey dedi sadece kolunu tutum dedi... esim ise sana inanıyorum diyor ama dediğim gibi inandırıcı değil

• Eşinin dediği gibi takma cidden uzak soğuk davran mesafeli ol o kadına karşı ilgilenme

0|0
    0|0
  • Nasıl insan bu sorunlu k. valideler ya.
    ahhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhh diyorum sadece.

1|0
    0|0
    • sen misin beğenen soran kaderdaşım?

• canm seni çok iyi anlıyorum ayni durumları bende yasadm fakat bir erkeğe ztlasmak olmuyor. erkeğini kendine bağlamak istiyorsan annesini Sevmesen bile saygı guleryuz goster hatta ummadığı anda hediye al sürprizler yap yemek yap pasta yap ne bileym.. esin bunu görünce mutlu olacaktr. fakat diğer turlu annesini istemedigin takdirde senden zamanla sogucaktr. burada senin için esin önemli çünkü hayatini onunla kurmussun artık.. sakn annesini benden değerli görüyor diye triplere binip rest çekme uzulen o olmaz sen olursun

1|0
    0|0
    • Ben bunu yapamam iste 😕
      Arada sadece laf kalabalığı olsa olurdu ama zoruma gidiyor iste o tokat kabullenemem

• onu yaptgndan utandrmalisin iste. daha ne duruyorsun hatta bak o kendinden utanacak ne yapmsm ben diye.. canm hersey güzellikle hallolur

• nasil sana vurabiliyor aya ve burada eşin arada kalmamali

1|0
    0|0
    • Ne demeliyim ona ki?
      Anlatımıyom galiba ona.

• ama esinin anlamasi lazim ne demek tokat

Yükleniyor...