Sizce zengin adam zekasını kullanabilen adam mıdır?

Sizce zengin adam zekasını kullanabilen adam mıdır?
Zekasını kullanamasa zengin olamaz...

• evet
    59% (35)59% (38)59% (73)Oy Ver
  • hayır
    20% (12)25% (16)23% (28)Oy Ver
  • diğer
    21% (12)16% (10)18% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
...

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ticari zeka şart tabi! Örnek;
    New York'ta bir bankanın önunde duran son model Rolls Royce otomobilden inen adam, hızlı adımlarla bankaya girdi ve önune çıkan ilk görevliye, bireysel kredi için başvuruda bulunmak istedigini söyledi. Görevli onu, müşteri temsilcisine götürdü. Adam, cok acele bir iş için Avrupa'ya gitmek zorunda oldugunu ve bu nedenle bir hafta vadeli beş bin dolar krediye gereksinim duydugunu soyledi. Müşteri temsilcisi kısa bir araştırma yaptıktan sonra döndü: "Ticari ve mali sicilinizi inceledik. Bu krediyi almaniz icin bir engeliniz yok" dedi ve ekledi:
    - Fakat bir konuyu belirtmeliyiz. Bizim bankamızla daha önce hiç çalışmamışsınız. Banka olarak sizi resmen tanımıyoruz. Bu nedenle, söz konusu krediyi verebilmemiz icin karşılığında sizden bir teminat almak zorundayiz".
    Adam cebinden Rolls Royce'un anahtarını çıkardı, bankanın müşteri temsilcisine uzatti: "Çok acelem var, uçaga yetişeceğim." dedi. "Kapıdaki Rolls Royce' umu teminat olarak alabilirsiniz". Kredi islemleri çok hızlı bir biçimde tamamlandı. Rolls Royce otomobili bankanın garajına çektiler, adama da beş bin dolar krediyi verdiler. Müşteri temsilcisi, kişisel merakını gidermek icin bir hafta boyunca özel bir araştırma yaptı ve bankalarının bu yeni müşterisinin çok büyük bir iş adamı ve çok büyük bir servet sahibi olduğunu öğrendi. Bir hafta sonra adam yeniden gelip, borcunun anaparası beş bin dolarla, bir haftalık faizi dokuz bucuk doları ödedikten sonra, müsteri temsilcisi bir türlü yenemediği merakının dürtüsüyle sordu:
    "Sizin, cok büyük bir iş adamı ve cok büyük bir servetin sahibi olduğunuzu öğrendim" dedi. "Yalnızca kişisel merakımdan soruyorum. Lütfen söyler misiniz, sizin için çok küçük bir miktar olan beş bin dolarlık krediye neden gereksinim duydunuz?"
    Adam hafifçe gülümsedi:
    "Siz de bana lütfen söyler misiniz?" dedi. "Böyle lüks bir otomobili, New York'ta hangi kapalı garaja, bir hafta boyunca dokuz buçuk dolara bırakabilirsiniz?"

1|0
    0|0
    • Süper bir hikaye 👏🏻👏🏻😊

Erkekler Ne Diyor 18

• Insan zenginligi para ile mi olctugune bagli.
    Evet bu dunyada cok zenginler var. Ama mesela ben benden daha zengini varsa ben zenginim diyemem.
    Zengin insanlar daha zengin insanlari raeferans alir ve zengin gibi hissetmez.

2|0
    0|0
  • Ellah adını kullan iki uyduruk nemaz kıl iki yandaşlık yap bir belediye ihalesi kap bir heryeri patlayan kaldırım yap hooop oldun trilyoner. Kendin bile yapma taşeronluğunu al hooop bitti. E bu da şeytani bir zeka artık cehennem de tüyü bitmemiş yetim kamu parasını bol bol çıkarırsın dötünden.

1|0
    0|0
    • yaratıcı bir yanıt :) takdir ettim

teşekkürler

• bende din istismarcılarından utanç duyuyorum çünkü görüldüğü üzere müslümanlar sahte müslümanlıgıyla para yiyor diyosun herkes aynı değildir
      cosmos amcaya selamlarımı ilet

• @scorpion026 Ve @yiğitkaan bende ikinize de iyi geceler diliyorum 😊

• soyadı olmayan zenginler
    evet
    zekidir!

1|0
    0|0
  • Ticari zekasını kullanip zengin olan kişiler 10 kiside 2 kişi diğer kişiler ya yandaslarinin sayesinde bir köşe kapıp millete akıl satıyorlar ya işçi hakkı yiyip uckaatcilikla biryere geliyorlar ---yada zaten zenginler yalandan bir mekan açıp takılıyorlar

1|0
    0|0
  • Surda bile hukumeti karistiriyolar yaa bizim chpnin belediyeleride ataturkcuyim desin belediyeden ihaleyi alsin zengin olsun
    Zengin aklini uc kagitciligia kullanirda zengin olur vatandastan calarak

1|0
    1|0
  • Akıllı olursan kazanirsin

1|0
    0|0
  • Nasıl zengin olduğuna göre değişir.

1|0
    0|0
  • zekayı kullanmadan sonradan zengin olamaz tabiki ama şansta çok önemli bir faktör bu konuda.

1|0
    0|0
  • Zenginlerin geneli aileden zengin kalanı da dolandırcı.

0|0
    1|0
  • Nayır nayır babası zeki ve zengin olanın oğlu da zeki olucak diye birşey yok. Baba zenginse oğulda zengindir işin başına geçtiğinde babasının öğrettikleri ile işi bilir. Zekaya ihtiyaç duysada her zengin kendi zenginliğini yaşamaz. Ona kalan zenginliği korur ve yaşar.

0|0
    1|0
  • Baba parası LTD ŞTİ. Olmayan zenginlere saygı duyarım.

1|0
    0|0
  • Zenginim, her alanda zekiyim.

1|0
    0|0
  • Kendi kazandıysa ve şansa kazanmadıysa zekidir.

1|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    1|0
  • nasıl zengin olduguna baglı. sıfırdan baslayıp calısarak dogru hameler yaparak zengın olmak zeka işi

1|0
    0|0
  • Genellikle zekası yerine babasının zekasını ve cebini kullanıyor

1|0
    2|0
  • Birazda gayrimeşru kovalaması lazım. Yoksa zengin olmak o kadar kolay değil.

0|0
    1|0
  • zengin olmak aptalların işi degildir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ali ağaoğlu zekasını mı kullanmış? Dan bilzerian zekasını mı kullanmış? Hayır babası silah kaçakçısı

1|0
    0|0
  • Zengin adam, ya şanslı adamdır (ailesinden dolayı)
    Ya da akıllı adamdır (yaptığı işten dolayı)

1|0
    0|0
  • hepsi değil baba parası yiyenlerde var ama kendi parasıyla zengin olanlar zekidir

1|0
    0|0
  • Zengin olup Aptal olanda var tabi
    Ama konu bu değil tabi

0|0
    1|0
  • Babasından kalmadıysa evet

1|0
    0|0
  • Tabiisi

1|0
    0|0