Yardım edebileceğim insanları nerde bulabilirim?

Arkadaşlar 3 hafta sınıftan bir arkadaşım intihara kalkıştı ilk denemesi değildi. Uzun süredir psikolojik tedavi görüyodu ama nafile. Bu olaydan sonra ben onla konuşma kararı aldim sinifta kimsenin konusmadigi biriydi nerdeyse. Saatlerce konuştuk sorunlarını falan tartıştık ben ona herseyi acikladim ve o da farkina vardi. 2 gün sonra kizin ailesi okula geldi kiz yokken beni buldular aldilar götürdüler oturduk bir yere ve bana bir sürü hediye almışlar falan bir sürü teşekkür ettiler o kadar psikolog psikiyatrist birsey yapamadi sen kizimizi hayata döndürdün vb. gibi. Bu bana aşırı bir mutluluk verdi aşk sevgi hersey bu mutlulugun yaninda hiç kalırdı. Ben zaten psikolok olmak istiyodum sonradan vazgecmistim ama bende gerçekten insanları anlama empati kurabilme doğru yönlendirme gibi ozelliklerin olduğunu düşünüyorum ve bu mutlulugu daha çok yaşamak istiyorum. Insanlarin dertlerini dinlemek çözüm bulmaya çalışmak istiyorum. Bunu internet üzerinden nasıl yapabilirim?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Bende sizin gibiyim. Elimden geldiğince dostlarıma, çevremdeki insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu yüzden psikiyatrist olmak istiyorum. Sitede de bu tarz olayları yaşayan birkaç kişi ile sohbet ettim ve sorunlarını çözdük. 😊

0|1
    0|0
    • Evet ama burada 1-1 konusamiyoruz. Yorumlarimla destek olmaya calisiyorum tabiki ama burdaki yorumlarin 1-1 kadar ciddiye alindigini sanmıyorum.
      Bu arada tebrik ediyorum senide :)

En İyi Erkek Görüşü

• Umutsuzluğa kapılmış hayattan hiç bir beklentisi olmayan bana yardımcı olurmusun?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• blog aç

0|1
    0|0
  • bir site kurup orada genel sıkıntılardan bahsedip gorus yorum alabilirsin sıkıntılarıni insanların oradan cozebilirsin

0|0
    0|0
    • Suç işlemiş olur

• Yetkinlik konularına gireceği için , adı üstünde tedavi konuları bunlar ve sağlık temelli. İyiniyet bariz ama iyiniyetle ameliyat yapılması da doğru olan bir durum değil. Bu açıdan , tababet kanununa ters düşer. Böyle yapan yok mu dersen ; var.. Yapan sitede diplomasını da asmak zorunda, ayrıca il müdürlüğünden bu tarz bir uygulama için olur almalı ve kendisine alan seçmeli. Soran halihazırda alan sorusuna bile cevap veremeyebilir.

Erkekler Ne Diyor 1

• Herşeyden önce , 1 insan için dahi olsa başarını ; bir kurumda çalışan bir uzman psikolog olarak candan kutlarım. Çoğu insan gibi üzerime vazife değil diyerek umarsız davranmamış ve o kişiye önemli ve yaşaması gereken bir varlık olduğunu hissettirmişsin ve keskin bir dönüşe yol başlatmışsın, bu sonucun mutluluğunu bilen bilir.

Velâkin , çok iyi niyetli olsan da bunu bir psikolog gibi , üstelik internet gibi binlerce maskenin bulunduğu yerde sürdürmen , bireylerde iyiler yanında kötü sonuçlara da götürebilir ve 4+2 yıl süren ağır eğitimini almamış olman sana tamiri imkansız hukuki yükler getireceği gibi , ola ki zarar verirsen vicdani sorumluluklar da getirebilir.

Yardım edebilecek özelliklerinin olduğunu düşünmenden daha önemlisi , konuda hoca olan kişilerin senin hakkında böyle düşünmesi ve yetkin kılarak diplomalan dırması şart. Yoksa , kesme yeteneğim olduğunu düşünüyorum diyerek apandisit ameliyatına kalkışmaya benzer ve insan ruhu bedeninden çok daha kolay ve bir de görünmez bir şekilde dağılabilir.

Bunu bir klinikte yapamıyorsan , internet gibi bir ortamda hiç yapmamalısın.

2|1
    0|0
    • Evet dediklerine katiliyorum zaten benim yapmak istediğim sadece insanlarin dertlerini anlayabileceği bir arkadaş olmak. profesyonel eğitim almadan boyumu aşan islere buluşmayı zaten göze alamam.

Yükleniyor...