Ölümden korkarmısınız?

Hergün aklımdan geçiyor ve biraz ürperiyorum. Dedemin anlattığına göre AZRAİL A. S korkutuymuş. Onu görmek bin kılıç darbesinden daha kötüymüş.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Azarail kisinin amellerine gore kendini farkli gosteren birisi. Kisi cok gunah islemisse ve olumu hic dusunmeyerek yasamissa ona en korkuck sekilde gozukur. Ama kiside Allah korkusu varsa gunah islemekden sakinan inancli birisi ise ona en guzel sekilde gozuruk. Eger su hayatta eksiksiz namazim olsa idi inancim saglam olsaydi yaptigim gunahlardan af dilemis ve pisman olmus birisi olmus olsaydim olumden korkmazdim, hatta sehit olmak icin dua ederdim. Ama iste boyle bir devirde yasayip gunaha girmek zorunda kalip namazlarimi kacirdigi icin olumden korkarim cunki hazir degilim. Tipki sinavda daha kagidi tam bitmemis bir ogrenci gibi telas ve korku icinde olmam gerekir cunki ogretmen her an onumden o kagidi alip hersey bitebilir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ölümden korkmayan var mı ki

0|0
    0|0
    • Benim çok yakın ateist bir arkadaşım var. Allaha inanmadıı halde ölmekten korkuyor. İntihar etmek istiyor ama yemiyor. O da biliyor bir yaratıcının olduğunu :D

• her ne kadar yılda iki kere camii e gitsemde huzur islamda :D

Erkekler Ne Diyor 3

• Ölümden korksak yaşama tutunmazdık oluuum 😄
    Biz Bağcılar çocuğuyuz, apaççiiiiiiyiiz uleeeyn 😃

0|0
    0|0
  • bizi ölümden korkutan şey aslında şeytanın vesvesesidir. düşünsene ölümün sana geldiğini anlıyorsun son anda ya ben naptım diyorsun. bir anda geçmişte yaptığın tüm günahların gözünün önüne film şeridi gibi geliyor. aslında orda şeytan sana kıçıyla gülüyor ayvayı yedin olm bu defa kurtuluşun yok diyor da bizim için çok geç oluyor, ateistler dile getirmeseler de bu ruh halini çok iyi bilirler, her ne kadar bilim insanları, korku veya tehlike anında beynin adrenalin salgılayıp tehlikelerden insanın kaçmasını sağlıyor dese de aslında gerçek durum vesvesedir :) imanlı ve Allahtan korkan insanlarda bu durum yok. çünkü herşeyiyle Allaha teslim olmuşlar ve emir ve yasaklara genelde itaat ediyorlar.

0|1
    0|0
  • Ibadetlerimizi iyi yapsaydik su an korkmazdik

0|1
    0|0
    • hikayenin sonunu nasıl iteceğini bildiğimiz halde aldırmıyoruz. Bunu bile bile...

Yükleniyor...