İstediğim hayat ve yaşadığım hayat, hangisini seçmeli?

Ben babamın işini yürütmek istiyorum. Baba mesleğini öğrenmek istiyorum. Ama sevmediğim okulun sevmediğim bölümün lanet sınavlarına giriyorum. Kaydını sildirmek de okulu uzatmak da paralı ve uzayacak gibi.

Her gün 2 saat gidiş 2 saat geliş yapmam da cabası. 2. Yılım bu yıl kaldığın ders başına 900 tl veriyorsun. Ben neden bununla sınanıyorum kurtulmak istiyorum bu okuldan ailem oku diyor, ben kafamı duvarlara vurmak istiyorum özel üniversite yazdığım için. Ne yapayım

Güncellemeler:
Ailemden korkuyorum. Babam öğrenirse herkese rezil eder beni. Ayrıca kaydı sildirmek de paralı bilsem hiç bulaşmazdım

0|0
26|26

En İyi Kız Görüşü

• Kaydı sildirmek ne kadar ki?

0|0
    0|0
    • 5.000 demiştiler görüştüğümde

• özelden yazabilir misin?

• tamam

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum ayni durumdayim benimde babamin insaatla ilgili sirketi var. Benim gelecegim saglam okumama gerek yok ki zaten okuyarak en fazla orta halli olursu o yuzden okumak bana gore bos is. Ama ne yazikki anne zoruyla okumak zorunda kaliyorum. Babama kalsa sirkette babamin isini yurutucem ama anne tarafinda herkes okumus falan benim annem okumayacak olmamai kabullenemiyirlar. Annem yuzunden okuluda birakamiyorum. Okumam icin tek bir sebep yokken okulda hergun hayatimdan gunlerin calinmasi insana cok koyuyor.

0|0
    0|0
    • Seni benden iyi kimse anlayamaz. Ben bir de özel okuldayım kalırsan ders başına 900 ödüyorsun. Çok kötü ya. Yazın çalışıp para getirmek istiyorm babama çok sızlıyor vicdanım

• Hocam valla durumumuz tipatip ayni bende ozel okuldayim.

• Çok iyi anlıyorum. Lanet olsun yazıldığım güne. Köpek gibi pişmanım

Kızlar Ne Diyor 25

• ailenle konuş.

0|0
    0|0
    • Aile yok ki bizde. Babam alt dairede yaşıyor. Babama söylemem hiçbir şey sonra beni herkese rezil eder.

• Şimdi diplomayı önemsemiyorsun ama okumadığın için, kaçıran fırsatları için kafanı duvarlara vuracaksın.

0|0
    0|0
    • Yani ne yaşadığımın önemi yok. Koyun gibi istemediğim hayatı yaşamalıyım

• Yaşarsın emin ol ama diploma bir statüs

• Tamam sağolasın teşekkür ederim

• Nerde mutluysan oraya git

0|0
    0|0
    • Ama zorla okuyorum babam öğrensin istemiyorum

• gerçekten bu istemeyerek okuduğun bölümü merak ettim?

0|0
    0|0
    • Sivil havacılık. Bana göre değil çünkü parası için yazmıştım akılsız zamanlarımda. Şimdi sevdiğim işi yapmak istiyorum.

• Ailenle güzelce konuş. İstemediğin bir işi öğrenmek için senelerini heba etme. Yeniden hazırlanacağına dair söz ver ve okuldan kaydını sildir. O arada da çalışmaya başlarsın.

0|0
    0|0
    • Babama söylesem hem üzülür hem de direkt hayatımı zindana çevirmeye çalışır. Annemin de emekli maaşı yetmeyebilir. Para bulmam gerek ama nasıl bulacağım bilmiyorum

• Peki çalıştığım sürede bana sormazlar mı neden okumadın diye evden

• sorarlar ama sen kendinden emin olacaksın.

• Bırak devlete geç

0|0
    0|0
  • Istedigin hayat

0|0
    0|0
  • sana harcanan paranın hakkını vermelisin bence

0|0
    0|0
    • Yani ne yaşadığımın önemi yok. Koyun gibi istemediğim hayatı yaşamalıyım

• babaya bak çok diktatör

• Öyle. Hayat işte

• Kimse ne der diye dusunme. calis parayi bul sonra baska bir yol ciz kendine. sen mutlu olmadiktan sonra kim ne demis ne onemi var

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun evet. Parayı bulacağım inşallah

• Bölümünü bitir snra baba mesleğini yap yoksa ahaytn byunca pişman olursun. Hem üniv hayatı cok eğlenceli snavlarda bir şkilde geciyor bnu cekilmezyapan zora koşan snsin bnce düşüncelerini değştir dostum bak o zaman hersey iyi gidicek 👍

0|0
    0|0
  • Nerde okuyorsunda kayıt silince para kesiyolar

0|0
    0|0
  • Birak bence sevmiyorsan. Bende biraktim

0|0
    0|0
    • Özel okul diye bu sıkıntı biliyor musun. Özel olmasa inan yıpratmam kendimi

• Ölüm ensemizde, tam da şu an ne yapmak istiyorsan onu yap

0|0
    0|0
  • Biri hayrina şu yazdigin drami babana okutsun

0|0
    0|0
  • Aileni karsina al ve anlat bunlari onlara.

0|0
    0|0
  • Okuduğun bölüm ve baba mesleğin nedir?

0|0
    0|0
    • Okuduğum sivil havacılık baba mesleği torna tesviye

• dondurabiliyosan dondur okulu

0|0
    0|0
  • İstediğim hayat😂😂😂

1|0
    0|0
  • paran bosa gitmesin bitir okulu sonra okursun istedigini ben oyle yapardim

0|0
    0|0
    • Ruh gibi yaşıyorum. Hergün lanet ediyorum o yolu çekmekten, istemediğim hayatı yaşamaktan. Ben bunları babama söylesem o zaman yine kötü olacak. Her tarafı kötü değnek

• anladim o zaman istedigini yap madem bu kadar dert ediyosun kendine umarim ilerde pisman olmazsin

• 2 yıllık okursan kısalmıyor. 4 yıllık okuman gerekiyor.

• İstediğn hayat için bnce elindn geleni yapmalsn

0|0
    0|0
  • bölümünü sen seçmednmi

0|0
    0|0
    • 2. sınıfta ilgim bir anda başka alana kaydı

• ne istiyorsun

• Baba mesleği torna tesviye

• Okuduğun bölümü merak ettim

0|0
    0|0
    • Okuduğum sivil havacılık baba mesleği torna tesviye

• Istediğin hayat

0|0
    0|0
  • devlete geç ygs lys kank

0|0
    0|0
  • Istedigini sec

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Kardeşim sorun yaptığın şeye bak. Tabi ki istediğini yapmalısın.
    Madem kafanı duvara vurmak istiyorsun vur bir daha mı gelecen dünyaya.

0|0
    0|0
    • Ama oku diyorlar. Diploma al garantin olsun diyorlar

• Kardeşim ailen senin her zaman iyiliğini ister bence de diplomanı alana kadar dişini sık başar. Babanın mesleğini hobi olarak devam ettirebilirsin.

• Yaşadığın hayatı seçmelisin istediğin hayatı elde etmek için uğraşman gerek ama ne olacağı belli değil

0|0
    0|0
  • Allah Allah benle aynı durumdasın kardeş. Yalnız ben daha üniversiteye gitmiyorum. Mezunum ve babamın işyerinin başına geçmek hedefiyle işletme okuma seçeneğimi değerlendirmek istiyorum. Fakat öyle bir durumdayım ki hiçbir mesleğe olmadığı gibi işletmeye de ilgim yok. Sırf hayatımı adam gibi yaşayabilmek için okumak zorundayım ve çalışmak zorundayım. Sırf bu yüzden marttaki sınavlarda İstanbul'da işletme okumaya yetecek kadar bie puan almayı düşünüyorum. İnşallah ileride senin durumunu yaşamam.

0|0
    0|0
    • Marttaki sınavda ve hazirandaki sınavlarda* olarak düzelteyim.

• Aynen ben de devlet düşünüyorum. Eyvallah tavsiyen için.

• Rica ederim

• sevilerek yapılan şeylerin mükemmel sonuçlar doğurduğu aşikardır. mesleğini severek yapan insanların hep yetince para kazandığını hem de bundan oldukça keyif aldıklarını biliyoruz. bence her ne olursa olsun sevdiğiniz , yapmak istediğiniz şeyleri yapmalısınız. aksi takdir de dünya karamsar gelebilir.

0|0
    0|0
  • Herkes hak ettiği hayatı yaşar.
    Sen istediğin hayatı yaşa.

0|0
    0|0
  • Bu tür düşünceler zor bir durum eğer ailenin ekonomik durumu iyiyse yani yaptığın masrafları karşılayabiliyorsa okumaya devam ev onların hoşnutluğu daha önemli ve onların üzülmemesi için onlara doğruyu söyle kaldığın dersleri filan ve birazda onların emeğinin karşılığını ver derslerine asıl en kısa zamanda kurtul hayatına bak

0|0
    0|0
  • Ne yapmak istiyorsan onu yap. Sonucunda mutsuz olsan bile en azından kendi aldığın bir karar yüzünden mutsuz olursun. Bunun vereceği rahatlık bile yeter insana.

Haşırt.

0|0
    0|0
    • Ama ücret istiyorlar ve benim kredi kartım bile yok ve bu işler nasıl yürüyor onu bile bilmiyorum

• Herkese rezil edip ne yapacak. ne kadar sürecek eziyeti. elbet biyerde son bulacak. sen kendini bildikden sonra başkasının ne dediği kimin umrunda demen lazım. Her şey unutulur. Ama okulu bıraktığına pişman olacağını düsünüyorsan bırakma bence. sonuçta baban senin iyiliğini ister. sabret kendini derslere ver. sen zevkli hale getir hayatını. sen istetikden sonra üstesinden gelemeceğin bişey yok. yeterki işte. hersey senin elinde ama pişman olmayacağın bişey yap.

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun ama borçlarla uğraşmak istemezsin diye düşünüyorum bu yüzden okulu bir an önce bitirmeye bak.

0|0
    0|0
  • İstediğin hayat

0|0
    0|0
  • Aslında istediğim hayatı yaşıyorum ama yine de mutlu sayılmam hayatımda istediğim insanlar hep uzakta

0|0
    0|0
  • Okulunu bitir elinde diploman olsun. Sonra babanın işlerini devr alırsın. Hangi bölüm ve babanın işi ne?

0|0
    0|0
    • Sivil havacılık. Babam tornacı

• İleride pişman olursun. Önce para kazan sonra sevdiğin işleri yap. Ben kendim yaşadığım için diyorum.

• Neyse artık hayırlısı

• Çay iç

0|0
    0|0
  • İki ünv okudum sana tek tavsiyem uzaktan egitime gir açık ögretimden oku... İşini gücünü yap keyfin yerinde olsun ondan sonra başlarsın... Alacagın diploma örgün egitimle birebir aynı olur...

0|0
    0|0
    • Kardeş ama kaydını sildirmek de paralı. Annemin emekli maaşıyla taksit taksit ödenebilir mi? Özel üniversite beni yıprattı mahvetti

• Kaydını sildirmek neden paralı ilk defa böylesini duydum... Orası egitim yeri degil ticarethane sanırım ya da ögrencileri öyle görüyorlar... Yolun neresinden dönsen kardır aof üzerinden 30 yaşında bile ünv okuyabilirsin... Taksit işini onlara sor, eger maddi durumun kötüyse milli egitim müdürlügüne şikayet edicem ödeyemem de hayatım bitti de, vs... ayrılmalının yolunu bul..

• Kayıt sildirmede bir senelik ücretin yüzde 25 i alınıyormuş. Özel okul ya onu da vermek zorundasın lanet özel okullar elini versen kolunu alamıyorsun

• El mahkum ailenin dediğini yapacaksın daha sonra kendi isteğine yoneleceksin

0|0
    0|0
  • Birak okulu baba isimi yap gelistir aciktan bitirirsin sonucta ayni diploma.
    Maksat para kazanmak degil mi zaten?

0|0
    0|0
  • hayatın ne getirecegi hiç bilinmez o yüzden okulunu bitirdikten sonra kendi işini yap. olurda işler ters giderse elinde alternatif mesleğin olur

0|0
    0|0
    • Başka çare yok gibi sağolasın

• Oku işte. Okumadan nasıl yapacaksın baba mesleğini

0|0
    0|0
  • okulu bırak gitsin fazla düşünme

0|0
    0|0
    • Keşke olabilse, oku diyorlar

• her işte bir hayır vardır kardeşim bu da sana ders olur ve ilerde bir işine yarar öyle deme ;)

• Kardeşim ders oldu ama ben şimdi ne yapacağım. Çok uzun sürüyormuş işlemler. Para konularında da bilgim pek yok kredi kartım bile yok para çekmeleri için. Ben çok çaresizim şu anda

• hayallerin peşinden koşmak, ve hayallerin gerçekleştirmek iyidir.

0|0
    0|0
  • nasıl bir okulmuş o öyle la

0|0
    0|0
    • Okul değil ki ticarethane sanki

• Kardeş bu beni de o çocuğu da aşar ve imkansız bir şey. Adamın ne günahı var

• kaydını silmesini söyleyin silmezse tehdit edin onu diyorum bir şekilde halletsin

• okulunu bitir sonra babanin isini yap.. sevdigin isi yap ama istenilen okumusluk vasfinida elde et

0|0
    0|0
  • İstediğin hahayi sec

0|0
    0|0
  • Zor kararlar bunlar

0|0
    0|0
  • Kalbin sesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...