Allah'ın Kuran'da emrettiği kurallarla Türkiye'nin yönetilmesini ister miydiniz?

Soruyu düşüncelerinizi merak ettiğim için soruyorum. Amacım herhangi bir propaganda yapmak değil

• İsterdim evet
    58% (18)68% (28)64% (46)Oy Ver
  • İstemezdim hayır
    42% (13)32% (13)36% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Evet isterdim.
    Çünkü müslüman birisinin istememesi imanının yok olmasına neden olur.

1|0
    1|2

En İyi Kız Görüşü

• Hemde çok..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Zaten bu cektigimiz butun sikintilar "Allahin indirdigi hükümler'in" uygulanmaması sebebiyledir, Şeriat üzerine yönetilmeyi ancak kafirler ve münafıklar istemezler, biz huzur redah ve kalkinma icin seriat nizaminin ozlemi icerisindeyiz, boyle bir soruyu sormanda cok guzeldi,

2|1
    1|0
  • bunun için bir engel yok bu cumhuriyetlede olur çalma çırpma sınavlardaki usulsüzlük şeriatle son bulcaksa o zaman şu an hiçbirimiz müslüman değilmiyiz? şeriat gelmeden bunu yapamazmıyız?

1|0
    0|3
  • OFf Bence ye bak :D 1400 Senedir hiçbir ülke Kur-an ile yönetilmiyor :D

0|0
    1|1
    • İşin içine elbette hadislerde girecektir ama hiçbir ülke yüzde yüz Kur-an ile yönetilemedi ama ayetlerin uygulanmaya çalışıldığı ülkeler oldu

• Hadis girecekse hayırlı günler size :)

• Tartışmamayı tercih ettiğiniz iyi oldu hayırlı günler :)

• İstiyorum hem bütün islam ülkelerinin de aynı şekilde yönetilmesini ve insanlarımızında emrolonduğumuz gibi yaşamasını çok istiyorum. bazıları kötü düşünürde ben iyi olmalarını istediğim için istiyorum. ölünce zaten herkez istemesede inancak. gaye ölmeden inanıp yaşamak

0|1
    1|3
  • Tabiki isterdim A dedim.

0|0
    0|0
  • Bence kimse tam anlamıyla bunu beceremez yani nasıl olcak mesela düşünüyorum ben alkol içemicekmiyim? içsem bana kim hangi hakla ceza vercek? Dinde zorlama yoktur, herkes kendi iradesiyle sevap-günah işleyebilme özgürlüğüne sahiptir. ki en büyük hak yiyenlerin en müslüman zannedilenler olduğu bir ülkede bu durum biraz zor olsa gerek..

0|0
    0|0
  • Şeriat gibi barbarlıklara karşıyım. Yaşasın parlementer demoktasi, yaşasın Cumhuriyet.

2|0
    1|2
  • hayır

0|0
    0|2
  • hayır dedim kanka

0|0
    0|1
  • Hayır.

0|0
    0|1
  • Isterim

0|0
    0|0
  • hayır istemem ben kimsenin dinine göre yargılanmak zorunda değilim

0|0
    0|0
  • malum hükümet için pek hayırlı olmaz
    direk kafa kol gider hepsinin

0|0
    0|0
  • Türkiyede yönetenler kurnaz ve bencil. Allah emretti diye uydurur kullanırlar bu halkı. Ayrıca Ülkede gayrimüslim vatandaşlar da bu doğru olmaz.

0|0
    0|1
  • Allah Allah öyle değilmi zaten

0|0
    0|0
  • Müslümanım ama istemezdim bu kadar yalancının olduğu ülkede çok haksızlıklar yaşanırdı şeriat ile

0|0
    0|1
  • işte Adalet yerini bulurdu.

0|1
    1|3
  • İsterdim tabi. Kimse evlenmeden seks yapamazdı. Kısa'sa kısas olurdu. Katiller tecavüzcüler hırsızlar olmazdı , vatan hainleri olmazdı.

1|1
    1|3
  • Bu kuralları herkes söyler durur ama bir kerede yazılı bir şekilde sunamazlar. Şeriat nedir tarif edemezler. Onu söyleriz yok onlar gerçek müslüman değil derler, bunu söyleriz kabul etmezler. Yahu yazın şu kuralları da bilelim.

1|0
    0|0
  • İstemezdim

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Saçmalık. Kim ister ki.

0|2
    0|1
  • İsterim tabi hırsızlık edenin bir elini kesinde görelim bida yapiyomu katiller hapse girip cikiyo kurana gore olsaydi kısas isterdk

1|2
    1|2
  • Peygamber olmazsa öyle yönetilemez panpa

0|0
    0|2
    • Sapitma bence, kuranin nizami kiyamete kadar gecerlidir, peygamber olmadanda uygulandi, islam tarihi okumalisin, cahilligin luzumu yok,

• yonetılseydı eğer turkiye daha iyi olurdu

0|0
    0|0
  • Ben Laiklikten yanayım.

1|0
    0|1
  • İstemem

0|0
    0|2
    • Kafir veya munafiksin o zaman, istemedigine gore, en basitinden tecavuzculere olum gelmesin demek seninkisi, bir bebege tecavuz eden 3 adam hapisten cikiyor bu sefer bir bayana aynisini yapiyorlar, şu an serbestler, islam buna musade etmez asilirlardi seriatta

• @Silver42 cezai işlemler değişmesin demedim kuranın emrettikleriyle yönetilmesini istemem dedim. Ateistim ama kötülük edene hakettiği cezayı vermek için İslami kurallar şart değil. Ki İslami yaptırımlar da bana gore doğru değil. Onu kabul edersem sokakta recm edilmeyi de kabul etmiş olurum bunu kabul edecek kadının da beynini kullandığından şüphe ederim. Seninle daha fazla konuşmaya da niyetim yok gorusume yorum yapmanı istemiyorum. Açıklamak zorunda da değilim benim fikrim bu ben nasıl isteyene gidip bisey yazmadiysam sen de bana yazma.

• İsterdim çünkü hepside doğru şeyler

0|2
    1|2
  • Hayır müslüman değilim ve islam kurallarına itaat etmem

0|0
    0|1
  • Cahilligimi maruz görün ama bildiğim kadarı ile Kuran; yönetim şekli için herhangi bir şey demiyor, Adalet, danışma, işi/ yetkiyi bilgili kimselere verme dışında herhangi bir yönetim şekli şu olsun bu olsun demiyor. Şimdi de hukuk sistemimiz uygulandığı takdirde adildir, seçilenler yapacakları işi danışmadan yapamıyorlar meclisten geçmesi gerekiyor, şu dönemde ankarada dayın varsa istediğin anahtar emanet ediliyor.
    Ve en güzel yönetim Hz. Muhammed'in yönetimidir. Lakin şu dönemde o şekilde yönetecek birilerinin çıkacağını ve günümüze uygun kurallar koyacağını sanmıyorum.
    Yorumum tartışmaya kapalıdır.

0|0
    0|0
    • Kuran yönetim şekli için bir şeyler diyor. Tamamını okumamışsın ya da başka yerden duyduğunu söylüyorsun. Ayetler veririm ama tartışmaya kapalı demişsin o yüzden gerek yok iyi akşamlar.

Yükleniyor...