Arkadaşlar;Dubai gibi aşırı zengin Arap ülkeler varken neden biz yardım ediyoruz Suriyelilere hemde onca terörist?

Onlarla beraber giriş yaptı ülkede sayıları azmış gibi daha da arttılar

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bak şimdi anlamak isteyen anlar zaten öncelikle dubai diye bir şehir var dubai diye ülke yok. ikincisi ve en bombasıda onlar suriyeden kaçan masum insanlar değil. Esad ne diyor? turkiye için pkk neyse suriye içinde onlar Odur. benim halamın teki suriye rakka da yaşıyor. ve sandıgınız gibi hiçbişeyde yok. savaşmış zulüm müş. cartmış curtmuş. ortada muazzam bir oyun var ve siz oyuna cok kolay geldiniz. zamanı geldiği zaman cok ugraşıcaksınız haberiniz olsun ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Çünkü bizim devletimiz büyük bir devlet. Evet içlerinde mülteci adı altında gelen terörist gruplar var ama o masum bebeklerin sucu ne, çocukların sucu ne? Onların ölümüne göz yumacak değiliz ya?

1|1
    0|1
    • Arap Arap'ın kardeşi değil mi herkes Bugattiye bineceğine Dubai de yardım etseler

• Dubai yardım etmiyorsa etmez. Bizi ilgilendiren bir durum değil. Biz insanlık vazifesini yapıyoruz.

• Hahahah ya ne adamlarız ya :D
    Dinle;
    - Suriyeli öğrencilere geri ödemesiz 1200 tl burs verilmeye başlandı.
    - Türk öğrencisi ayda 400 tl geri ödemeli bur için mabadınıı yırtıyor.
    - Türkiye günlerce karaya vuran suriyeli cesedlerini konuştu. Herkes ayaklandı Devlet harekete geçti sosyal yardım kampanyaları başlatıldı.
    - Dün bu ülkenin vatandaşı bir teyze donarak can verdi barakasında. Kimsenin ruhu dahi duymadı.
    - Bugün hastanelerde bütün suriyeliler ücretsiz bakılıyor. Sana da kol gibi Genel sağlık sigortası borcu çıkartılıyor.
    -İstanbulun hatta türkiyenin bütün sokakları suriyeli dilencilerden geçilmiyor. Acıyıp iş verenin kafasına levyeyle vurulup soyuluyor.
    - Suriyelilerin zenginleri AVMlerde kamyonla alışveriş yaparken fakirlerini de biz bakıyoruz.

Ne uğruna? Malum şahısın BOP hayalleri uğruna.

0|0
    0|0
  • Onlar zengin egolu ve olduklari icin yardim etmiyorlar. Cok boburluler

0|1
    0|0
  • Sen niye etmiyorsun? Herkes ustune duseni yapiyor sen yapma o yapmasin kim yapacak.

0|1
    0|0
  • zamanında atalarımız arap'lara yardım etmeye gitmişler araplar bizi arkadan vurmuş. Bunların kendilerine hayrı yok başkalarına olsun

0|0
    0|0
    • Aynen insan bunlarıda unutamıyor ben zannetmiyorum ki bugün bişey olsa bizi desteklesinler

• Çünkü müslüman olmak bunu gerektirir. Daha nasıl açıklanabilir ki?

0|0
    0|2
    • Abicim okul okuyosunuz. Birazcık zeki cümleler yazın gözünüzü seveyim. Müslümanlık arap yarım adasından yayıldı. İslami kurallarla yönetiliyorlar. Neden en fazla araplar yardım etmiyor ozaman?

• Okul okumak için değildir. Öncelikle kafandan bu tabuyu at. Şu ana kadar okuldan işe yarar bilgi alan kimse yok. Müslümanlık Arap yarımadasında ortaya çıktı peki sana farz değil mi abicim? Araplara mı özel Müslümanlık? Statü falan mı yaşiyorlar. Arap emirliklerinin para yemekten başka birşey yapmadigini gorebiliyorsunuz. Müslümanlığın o kıyılarda son buluşununda farkına varın. Sen elinden tutmazsan mazlumun kim kime dogruyu gösterecek? Kendinizi HAN SAHİBİ gibi görmekten vazgeçin. Bu topraklar sana yaratılmadı. Banada yaratılmadı. Liderlik vasfı taşımıyorsanız bırakın işimizi biz halledelim. Hangi biriniz çıkarıp para verdiniz? Hala neyin sitemi bu? Evinize mi girdiler, para mı çaldılar? Ensar Olmayı öğrenin. 28 yaşına kadar hiçbirşey okumayan Mühendise selamlar

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben yardım edilmesine olumlu bakmıyorum. Ülkemizde ki kendi vatandaşlarımızın hali ortadayken, sanki herkes dört dörtlük yaşıyormuş gibi yardım ediliyor. İlk önce kendimizden başlamamız gerek.

0|2
    0|0
    • Bırakalım ölsünler mi? Işid gelip 5 yaşındaki çocuklara tecavuz mu etsin? Ypg gençleri toplayıp canlı bomba mı yapsın. Ne vicdansızsınız.

• ben vicdansızım

• çünkü komşuları biziz ayrıca kapına gelen insana nasıl git diyebilirsin ben diyemem açıkçası savaş ortamı çok kötü ve ortan kaçan umutla bekleyen insanlara hadi başka yere yönelin diyemem

0|1
    0|0
    • Can'ım bizi Avrupa'ya geçiş için kullanıyorlar sanki bizi çok sevdiklerinden

• bizi sevdiklerinden değil biliyorum zaten bahsettiğim o değil içlerinde masum olanlarda var ve almalıyız onları en azından ben müslümanım eğer yardım isteyene arkamızı dönelim dersem bunun hesabını Allah'a veremem. Onlar sadece sorun çıkartmasın ve avrupa ya da istiyolarsa geçsinler. Ben sadace üzerime düşeni yaparım

Yükleniyor...