Dindar arkadaşlara: Ateist ülkelerde dindarlara baskı yok. Dindar ülkelerde neden ateistlere baskı var?

İskandinavya, İzlanda, Uzakdoğu ve Budist ülkeler... Bu ülkelerde 3 büyük din benimsenmiyor. Ancak bu dinlere inananlara herhangi bir hukuki baskı zaten yok, sosyal baskılar da sadece islamofobi düzeyinde. Ama bu dinlerin hâkimiyetindeki çoğu ülkede ateistler direk idam ediliyor. Sosyal dışlanmalar vs. de ayrı.

Bu sizi rahatsız etmiyor mu? Fikriniz nedir?

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• yobazlık bunu gerektirir
    budistlerin de yobazı var ayrıca

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış bilgi. Bahsettiğiniz ülkelerin tamamında halkın çoğunluğu dindardir. Devlet dine karışmaz. Islamofobi son 20 yıldır planlı oluşturulmuş bir rant politikasının eseridir. Ozkaynaklarini yabancılara vermek istemeyen Müslümanların isyanı ve buna karşılık güçlü olanın onları birbirine dusurme planından ibarettir. İsrail bir din devletidir. Yahudiler ise dünyanın en zengin toplumdur. Bilinenin aksine Çin halkının yarısı katoliktir. Afrika'da hiçbir dine inanmayan yerel inançları da olmayan birçok fakir devlet ve kabile vardır. Size empoze edilen kendinizi aşağılık görme politikası görünen o ki tutmuş ve bu soruyu sormanıza neden olmuştur.

0|0
    0|0
    • Afrika da birçok devlet zengin petrol doğal gaz ve elmas madenlerin sahiptir. Ancak burada Müslüman devletlerde olduğu gibi savaşlar çıkmaz. Çünkü onlar güçlüler tarafından paylaşılmış uydu devletlerdir. Tüm sahip olduklarını güçlülere vermeyi kabullenmislerdir. Kongo , Rusyadan sonra dünyanın 2. Büyük doğal gaz yataklarına sahiptir. ABD el koymuş ve o devlet razı olmuştur.

• Ateizm benimsemek diye bir tanım yok. Aksine sana mensubu olduğun dinden nefret etmek empoze edildiğini yukarıda açıkladım. Konunun din ile alakası yok. Eğitim ve ekonomik durum ile alakalı. Yani sana kendi toplumundan nefret etmek öğretiliyor. Sende yeterince öğrenmişsin zaten. Bu durumda kim daha medeni düşün.

• Çok alakasız şeyler söyledin. Kendi toplumundan nefret falan. Neyse... Kalsın burada...

Kızlar Ne Diyor 2

• Saçmalıklar.

0|0
    0|0
  • Baskı yokmu? Senin gündemden haberin yok galiba
    Budistler arakanda napiyo müslumanlara!

0|0
    0|1
    • Yapan her zaman yönetimler... Tüm yönetimlerin canı cehenneme. Halkları dindar insanlara düşman değil... İster yahudi ister hıristiyan ister müslüman. Ben ateizm diyorum. Diğer dinleri değil. Tüm dinler birbiri ile düşman zaten.

Erkekler Ne Diyor 5

• Budistler de müslümanları öldürüyor.. Sen bana ateistleri olduruyorlar diyorsun.. Nerede?_ s. Arabistan da anca.. İslamlar yönetilen ülkeler dediğin gibi olsaydı, sen bu soruyu soramazdin bile , gelir evden alırlardı seni.. :)

1|0
    0|1
    • Yanılıyorsun. Sorumu anlamamışsın ki. Kendin de itiraf ediyorsun, İslamla yönetilen ülke Arabistandır ve ateist olmak orada cezalandırılır. Sayısız ateist, evlilik dışı cinsel ilişki yaşayan kadın, eşcinsel öldürülmüştür. Hiç kimse gelip beni evimden alamaz çünkü Türkiye İslamla yönetilen bir ülke değil. Atatürk'ün kurduğu bir hukuk devleti. Bir Cumhuriyet. Aksine çalışılıyor, Türkiye bir islam devletine dönüştürülmek isteniyor, o ayrı. Türkiyedeki baskı sosyal. Soruma cevap veren arkadaşlardan birinin "edebinle otur" dediği gibi. Ateistlere ahlaksız şerefsiz diyebilirsin, kimse birşey demez sana. Ama inananlara birşey söylediğinde edebinle yerinde oturman gerekir gördüğün gibi. Üç büyük dinin her birinde, yani İslamda da öldürmek vardır. Budizmde yoktur. Diğer inanışa uygulanan katliamları göz önüne aldığında Budistlerin yaptığı devede kulak kalır.

• Ne halin varsa gor , ne diyeyim :) takıl kafana gore .. Ateistlerin bile akillisi ve sacmakayani var. Sen ikinci kategoridesin. .

• Ne kadar da naziksin. Sağol. Sen de ne halin varsa gör...

• olay çok karmaşık aslında normalde eğer söz konusu islam ise asla ve asla müslüman olmayanlara müslümanlara savaş açmadıkları sürece baskı ve zulüm yoktur ama maalesef bizim yobazlar zorlama ayet tefsirleri ve sahih olmayan hadislerle durumu baskı rejimi haline dönüştürmekte yuzyıllardır çok başarılılar.

0|0
    0|0
  • %99'u müslüman bir ülke de kalıpta "Tanrı yoktur, bana emir veren yaratıcı olmaz olsun,5 vakit eğilip kalkmamı isteyen tanrı vs. Vs. " dersen hiç kusura bakma adamın anasını s*kerler edebinle inanma otur kimse birşey demez.

0|1
    1|2
  • İslamda fitne çıkartanları oldurun diyor bence bu yüzden baskı var

0|0
    0|0
  • Abartma provokatör

0|1
    0|0
Yükleniyor...