Tesettürlü olupta makyaj yapanlarla ilgili görüşleriniz neler?

Abartanlara hiç bir lafım yok zaten ama yerinde yapanlarda itici mi sizce yani tesettür bana bakma demek allah rızası için yapılan bir eylem ama kadınların içindeki güzel görünme hissi bazen daha ağır basıyor ve yenik düşüyorlar sizin görüşleriniz neler?

Güncellemeler:
Guncelleme

0|0
12|37

En İyi Erkek Görüşü

• Tamam doğru, makyaj olmasa daha iyi olur.
    Hatta bartı yapanları bende iyici buluyorum.
    Ama o hava sıcakken Allahım emri var diye, kapalı duruyor. O da herkes gibi açılıp saçılabilirdi.
    Böyle yaparak onları tesettürden soğutuyorsunuz, ve eğer bu insanlar sizin yüzünüzden açılacak olursa, bunun vebali sizlerin üstüne olur. Çünkü burada hergün aynı soruyu görüyorum. Herkes kendine baksın...

5|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tesettür ayrı cilbab ayrı kuranda geçen hanımlara söylenen şey gizlenindir yanı sizi tanimasinlar bu cilbabtir ve sizden etkilenmediler gerekirse elin bile gozukmemesi şu an ferace pardosu veya başka şeylerde kol gogus hepsinin dikişi var bu yüzden makyaj yapmasında bisey demek istemiyorum bu bir aşamadır orasını burasını açıp gezmedigi için bir çaba gösterip o yaz günlerinde bile eşarpla gezdikleri için kim bilir Allah cc onlara cilbabi nasip eder kimsenin ayıbını eleştirmek doğru değil kimin ne olacağı belli olmaz

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Bana sorarsanız bunda yanlış olan birşey yok. Şöyle ki hani erkekler kızlara ojerinden hoşlanmadıklarını söylerler. Onlar da, zaten sizin beğenmeniz için yapmıyoruz derler. Bu arada evet, ben de ojelerden hiç hoşlanmıyorum :D Yani illa karşı cinse kendini beğendirmek için yapılmıyor olabilir. Kendini iyi hissedip iyi görünmek için de yapılıyor olabilir. Sonuçta tesettür "bana bakma" demek olabilir ama bir kişi onunla konuşurken de yere bakacak değil sonuçta :D

1|0
    0|0
  • şimdi makyajın belirli şartları var bunlara riayet ediyorsa karşı sıkıntı yok yani evli ise sadece eşine süslenmeli öyle güzel görünme hissini herkese karşı kullanamaz evli değilse zaten beğenilmek için kuralları gereğince zevcesini bulana kadar süslene bilir ama iştah kabartmamak gerek bunları riayet edilmeli

2|0
    0|0
  • buna yenik dusecek kadin kapanmasin kapalilik bir erdemdir kendini nefsani hislerine zaaflarina yenik dusurmediginin kanitidir hem buna yenik dusrrek hemde kanit niyetine onu basinda tasimak bana gore şuursuzlugun ta kendisindir sen duzgun kul olmazsan Allahta seni boyle kendi kendine ters dusurur sekilde gezdirip rezil edrr ( anlayana)
    herkesin kendi inanci ben esime kapan demem ama kapanmak icinden gelipte kapandigi zaman da ona bunu hakkiyla tasimasi konusunda olan goruslerimi soylerm

2|0
    0|0
  • Tesettürle makyaj bir arada olmaz. dışarda değil evde eşine güzel olucasin.
    Dışarda sade olucakın, tabiki bu mayajsiz çirkin olunacak anlamına gelmez..

1|0
    0|0
  • boya küpüne düşen çok.
    zaten türban tesettür olayı artık bir dini vazife olmaktan çıktı
    çıkarınında Allah belasını versin.
    Evde çarşafa bürünüp
    istediğin kadar makyaj yap
    kocana süslen ama kı. ında dar pantolon
    dudağunda ruj kafasında ttesettürle çarşı
    pazar olmzzzzzzzzzz

2|0
    0|0
  • Hoş bir davranış değil fakat hor görmüyorum.
    Elhamdülillah en azından kapanmış.

2|0
    1|0
  • goz kalemı yeterlı oluyor , yakısıyorda

2|0
    0|0
  • İçi önemli abicim, hemen makyaj yap sen.

1|0
    0|0
  • yaa neden bunu sorun yapıosunuz tesettürlü diye makyaj yapamaz mı yasak mı arkadaş? o zaman kapalı diye yaşamasın sinemaya gitmesin gülmesin

1|0
    0|0
  • Dikkat çekici şekilde değilse ve yapan kendini mutlu hissediyorsa sıkıntı yok

1|0
    0|0
  • İyi hissetme konusunda pek birsey soyleyemem ama tesettur zaten cekici gorunmemek ortunmek icinse saçma bide abartiyorlar Allahim iy

2|0
    0|0
  • Kendini gösterme dikkat çekme çabası içine girecekse kapanmasının anlamı ne?

2|0
    0|0
  • Tesettürle güzelliğin bir alkası yok tesekkür örtünme amaçlı makyajın onunla bir alakası oldugunu zannetmiyorum

1|0
    0|0
  • geleceğimi kurmak istediğim insanında tesettürlü olmasını istiyorum lakin ;
    Sokaklarda üniversitelerle gördüklerim bana mini etekli olanların daha namuslu olduğunu düşündürmeye başladı ve aile baskısından tesettür kullandıklarını düşünüyorum

1|0
    0|0
  • onların amacını anlayamıyorum ben tesettur demek imanla alakalıdır ama dıgerlerı temız görunup bska halt yıyenlr

1|0
    0|0
  • abartmadıkları sürece sorun yok yakışıyo da ben beğeniyorum

1|0
    0|0
  • içinde allah inancımı var güzel görünme hissi mi bir şeyi yapıyorsan tam yap millete başı açık diye laf aederler onlara süt dilimi derler ama aslında kendileri...

1|0
    0|0
  • çok tarzım değil ve iki yüzlüce buluyorum.

2|1
    2|0
  • Çok itici

2|0
    0|0
  • yahu biz kimin türban altından ne b. k yediklerini iyi biliyoruz bu ülkede..

zihniyet hep aynı ye b. ku bürün türbana..

1|0
    0|0
  • hafif makyaj her kadına yakışır bence tesettürlü ya da tesettürsüz

1|0
    0|0
  • Yerinde dozunda yaparsa fena olmsz fazlasi itici ama en guzelide boyasiz dogal guzelligi

1|0
    0|0
  • Makyaj sevmem kadini adileştirir

1|0
    0|0
  • İtici buluyorum.

1|0
    0|0
  • ben o tip bayanları 7 türlü baharata benzetirim...

1|0
    0|0
  • Hepsi benim için birer kötü kızlardır. Anladınız siz onu.

1|0
    0|0
  • Guzel konuya deginmissin teseddurlu olanlarin makyaj yapmasi kendini begendirmektir

1|0
    0|0
  • çok doğrusun tesettürlü birde makyaj birde dar giyinirlerse çok ilgi çekici oluyorlar

1|0
    0|0
  • Abartısız olmak şartıyla makyaj her kadının hakkı bence.

1|0
    0|0
  • Peruk taksam sacim gorunmez gunaha girmem diyenlerle ayni beyne sahip olan sahislardir

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 11

• Tesettürlüyüm ve asla yapmam, açık olsam da yapmazdım güzelim yüzümü maf edemem , açık olup yapanlar dahi yalancısınız

2|0
    0|0
  • cok abartılı makyaj yakışmaz..
    hafif olarak kişisel tercihe göre yapması cok abes değil bana göre.. O da kadın nihayetinde.. kapanarak yeterince güzelliğini örterek nefsini ıslah etmeye calışıyor.. hafif makyaja da yenik düşebilir.. hiçkimse melek değil sonucta.

bunun dıışında kendisi hiçbirşekilde tesettüre riayet etmeyip, sürekli kapalıları eleştiren öye böyle laf soyleyenleri de haklı bulmuyorum.. onlar kadar yapın sonra konuşun.
    sözüm meslisten dışarı

1|0
    0|0
  • Kadının makyajı tertemiz leke sürülmemiş alnı ve güler yüzüdür.
    Gerisi teferruat!

2|0
    0|0
  • Ben saglıklı bı cılt gorunumu ıcın hafıf natural makyaj yapıyorum. Goz altlarım morarmıs hortlak gıbımı dolasayım etrafta

1|1
    0|0
  • Abartisiz yapıyorlarsa amenna , pokunu çıkarıyor bazıları sevmiyorum o tipleri.

1|1
    0|0
  • Önemli olan tesettür değildir. Amaç dikkat çekmemek. Makyajda dikkat çektiği için hoş olmaz.

1|1
    0|0
    • Benim yaptgim yorumun farkli kelimelerle anlatimi 😊

• valla makyaj sactan daha fazla dikkat cekiyor eger amac buysa.. bazi tesetturlu kizlari goruyorum dudaklari on planda.. madem takiyosun saygi duy

1|0
    0|0
  • Yapabilirler beni ilgilendirmez.

1|0
    0|0
  • Çok hafif yapılmasında sakınca yok

1|1
    0|0
  • Gerçekten hakkiyla kapanan insanlarin adlarini lekeledikleri düsünüyorum kusura bakma kapanmak Allahin emridir dikkat çekmemek içindir bana bakmayin demektir bunlari düsünürken makyaj yapilmasi dogru degil

1|1
    0|0
  • Bende tesetturluyum ve eyeliner sürmezsem kendimi kotu hissediyorum ama sadece gezmelerde dugunlerde normal gunlerde surmuyorum yani herkesin bilecegi iştir

1|0
    0|0
Yükleniyor...