Hayatı boyunca hata yapmış serseri bir erkek ve başı kapalı bir kız?

Evet arkadaşlar sorum açık ve ne hayatım boyunca hatalar yaptım eğriyi doğruyu gösterecek bir büyüğüm yoktu madde kullandım kendimi kestim dövme yaptım lakin hiç bir zaman için kul hakkı yemedim hiç bir suç işlemedim yaşlılara hep yardım ettim engellilere içimdeki ALLAH korkusu her daim vardı ve tövbe ettim hayatımı düzene sokmak istiyorum hiç hırsızlık yapmadım yeri geldi sokakta kaldım yeri geldi aç yattım kimseden ne 1 lira istedim nede zorla aldım ve şimdi hayatımda bazı şeyleri tamamen bitirmiş olmamın içime verdiği ferahlıkla ALLAH yolunda ilerlemek ve Rabbimin emir ettiği gibi bir eşim olmasını çok istiyorum sizce beni geçmişimle yargılayacak mıdır? Böyle bir insan bulmam mümkün mü?
Sakın beni yanlış anlamayın her kadın'a saygım sonsuz lakin ben böyle bir seçim yapmak istiyorum yoksa bir insanı kapalı veya açık olduğu için yargılamak benim ne haddime sadece beni dinime daha çok evirip çevirecek daha çok meyillendirecek bir insan olmasını istiyorum o kadar sizce böyle bir insan bulmam mümkün mü? Kapalı olan bayan arkadaşlarımızın da yorumlarını bekliyorum...

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Bence sen meyillen. Dua Et.
    ALLAH senin için sana en güzelini verir zaten. .

0|1
    0|0
    • İnşallah lakin korkuyorum şu halimle bile dergahlara giderken insanların o dışlayış bakışları umursamaz tavırları hani bu halinle ne işin var dermiş gibi davranışları eskiden böyle öğretilmedi küçükken bize dinimiz yahudide olsa ona kuçak acın derken bu insanların tavırları beni üzüyor açıkcası

• Inşallah böyle devam edersin. .

• İnşallah

Kızlar Ne Diyor 2

• Icinde Allah korkusu olan hayirli bir es istiyorum diye dua etmeni oneririm.. gercek bir inanan pisman olunan hatalari gormez, iyi niyeti gorur..

0|1
    0|0
    • İnşallah Rabbim hayırlısı neyse onu eylesin

• Evet ama nice açık olup dinine düşkün insanlar da var nice kapalı ama afesersin ama karaktersiz bayanlarda var demi ama

2|1
    0|0
    • Velasıl kelam ALLAHIN kesin emri olan kadının kapanmasını emir bilmeyen bir bayan sadece dilinde dinini yaşar bilmiyorum kaç kere kuran-ı kerim meail'i okudunuz veya kaç kere hadisleri araştırdınız size sadece Hz. Muhammed (S. A. V) ufak bir hadisinden örnek vermek isterim zamanı gelince öyle insanlar göreceksiniz ki onlar giyinmiş çıplaklardır. Bu hadis'i umarım anlarsın ben her başı örtülü bayan hakkında imanını yerine getiriyor demiyorum lakin başı örtülü olmayıp sahte kapalı insanlardan da daha çok imanı olan insanda tanıyorum benim istediğim sadece bu zamana kadar çok kusurlarım oldu bundan sonra dinimi kusursuzca yaşamak istiyorum eşimle kuracak olduğum ailem ile çoluğumla çoçuğumla umarım anlatabilmişimdir derdimi.

• Okudum tabi ama yaşım küçük daha kapanmak şimdi değil belki yargilayabilirsin ama şimdi düşünmüyorum

• Haşa ben kimim ki seni yargılayacağım bende senin gibi Yaradan'ın aciz bir kuluyum ben sadece bildiklerimi paylaşmak zorundayım bu benim boynumun borcudur çünkü İslam paylaşmayı emreder kimseyi yargılamayı kimseyi hor görmeyi kimseyi ezmeyi emretmez her insan eşittir ve şunu belirtmek isterim şu an tam süresi'ni hatırlamıyorum her insan ergenlik döneminden sonra kendi mesuliyetinin altındadır yani evlenip çoçuk yapabileceğin en erken yaş örnek veriyorum kızlar için 14-15 erkekler için 15-16 çünkü bu yaştaki çoçuklar evlenirse kendi çoluklarına sahip olabiliyorlar onun için bu yaştan sonra günah sevap defterleri açılıyor yapıp yapmamak senin elinde uyarıp uyarmamak bizim elimizde ben seni uyarmaz isem senin günahlarına eşlik ederim lakin ben sana gösterir sen yapmaz isen bundan sen sorumlusundur sakın yazdıklarımı yanlış anlama ben bilgim kadarını paylaşıyorum belki eksik bekli fazla daha detaylı araştırıp yapmak senin elinde.

Erkekler Ne Diyor 1

• rabbim tövbelerini kabul eder inşallah

0|0
    0|0
Yükleniyor...