Müslüman olmayan birine kanınızı verir miydiniz?

Bir gün hastanedesiniz ve bir anda kan anonsu yapıldı. Kan da zor bulunan kanlardan diyelim.
Ab - kan grubundan bu kan sadece sizde mevcut o kadar saatlerce aradılar aradılar bulamadılar ama bu adam ne Türk ne müslüman Allaha inan biri değil yani ateist diyelim kanınızı verir miydiniz?

Müslüman olmayan birine kanınızı verir miydiniz (empati içeren soru) ?
Hayat kurtarır mıydınız yoksa aman boşver ateist ölsün mü derdiniz? Söz sizde.
Teşekkürler

#pilavüstü #kanınıverirmiydin

• Evet verirdim sonuçta bir insan canı var ortada
    A seç
  • Hayır vermem dinsizlerle işim olmaz ölsün takmam kafaya
    B seç
  • diğer görüşler...
    C seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bu sorudaki amacım aslında şuydu ;
Ne kadar insanı özelliklere sahibiz onu öğrenmekti geçenler üç tane falan sanatçımızı yitirdik benceler yazıldı çizdi onlar için hemen altına doluşup dinsiz yanıcak gebersin rahmet diyelemiyorum diye tepi belirtenler oldu bende bu soruyu düşünüp sorma gereği duydum...

Dinimiz bile insanı insan gibi terbiye etmeyi öğütlüyor bunu hatırlatmak istedim o yüzden bu soruyu açtım kusrum varsa af ola vermem diyen arkadaşlarımda görüş belirtsinler kınayan yok tabi :)
Teşekkür ederim tüm cevaplar için aydınlandım bu soruda kimsenin dini inacını yargılamadım bir nevi iğleme yaptım bazı insanlarımız aklıma geldi hani o taş kalpliler din aydınlatmamışta yüreğini köreltmiş onlardan çıkmadınız insanmışsınız helal olsun hoşolsun :)

0|0
11993

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 118

• Bu insani, elzem bir ihtiyaç. Anlık bir ihtiyaç. O ihtiyacı dinine, ırkına bakıp karşılayıp karşılamama gibi lüks/basit bir düşünceye giremem. Bir kere vicdanım rahatsız olur. O yüzden koşa koşa kanımı veririm.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 92

• İslam öyle bir dindir ki iyiliği emreder ve fenalığı azgınlığı kötü işleri yasaklar. çok saçma bir başlık açmışsınız.

0|1
    0|0
  • insanlığın dini olmaz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...