Sınavlara çalışamıyorum, insanları çok takıyorum ne yapacağım?

Merhaba arkadaşlar ben Üniversiteye hazırlanıyorum. Daha doğrusu hazırlanamıyorum. Anadolu Lisesindeyim günlük 8 saat okul , 8 saat okula gidiyorum ardından okuldan gelince okulda olup bitenler aklıma takılıyor ve ders çalışma isteği gelmiyor. Çok takıntılı bir kişiliğe sahibim mesela alt sınıflardan birisi bana keskin bakış attığında ( tabiri caizse dik dik bakmak ) acaba aramızda bir sorunmu var acaba kavgamı edeceğiz ne bileyim bunlara benzer gerçek dışı saçma sapan düşüncelerle günlerim geçiyor lütfen yardımcı olun ne yapacağım ergenliği etkisimidir nedir ama geleceğim mahvolacak.

0|0
33

En İyi Kız Görüşü

• Kafanı dağıtacak aktiviteler yap bir süre.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kaba söylemlerde bulunacağım özür dilerim. Öncelikle insanları hadi ordan et iyi de olsa kötü de olsa her zaman senin hakkında bir şeyler düşünecekler o yüzden sana açık açık ya da imali bir şekilde söz söylemedikleri ya da tavır sergilemedikleri zaman üzerinde durma geç git. Sınav konusuna gelince ben oldum olası çok zekiydim. Hala da öyleyim. Ama lise 2 den itibaren sadece matematik için geçerli derslerime oturup düzenli bir şekilde çalışmadığım için matematikten çakmaya başladım fiziğim 5 olmasına rağmen neyse efendim baktım olmuyor diğer dersleri sağlama aldım matematikten de çat pat birşeyler yaptım. İStediğim yer gelmediği için mezuna kaldım. Yalvar yakar. Sağolsunlar dershaneye gönderdiler bu seferde eşeklik ettim daha iyi bir puan alamadım. Artık dank etti. Dedim ya bu deveyi güdeceksin ya da hadi ordan olup gideceksin bir işe girdim Müdür yardımcısı oldum 2 ay içerisinde öyle bir potansiyelim var derslere de devam ettim ne oldu cebim para gördü insanları tanıdım yönetmeyi öğrendim. Çok şükür İngilizce bilgisayar mühendisliği kazandım İstanbul'da şu anda hayalimi yaşıyorum ama ailemin durumu olmadığı için çalışmak zorundayım. Yani senin anlayacağın hem çalışıp hem okuduğum için hem çok yoruluyorum hemde vakti zamanın da gitmediğim için yıllarımı kaybettim. O iki sene içerisinde çok büyük şeyler yapabilecekken misal bir arkadaşım 3. Sınıfta bu sene ki aynı yaştayız ben ise hazırlıktayım bu bir. İkincisi Bİr diğer arkadaşım yazılım mühendisliği okuyor Öğrenci değiştirme programıyla Amerikaya gidip orada eğitim alacak oda 3. sınıfta Bir diğeri ki bizim grupta en zeki en iyi olanımız Adam bursa da durumuda iyi hani vardır ya sevilmeyen insan modeli neyi hayal edip yapmak istiyorsa yapan insanlar bu da aynen öyle. Diyeceğim o ki hayat senin hayatın. Ya oturur çalışırsın ya da onun bunun işine koşturursun. Puanın neyse hiç bekleme git. En fazla 1 sene mezuna kal ki şiddetle karşı çıkıyorum. Bugün teknisyenler en az 2600lira maaş alıyor devlet kurumlarında haberin olsun.

0|1
    0|0
    • İlgin için çok teşekkür ederim ama insan bir akıma kapılıyor ne bileyim okul mu değiştirsem acaba?

• peki söylediklerini yapacağım okuldaki sosyal ortamdan bağımsız kalacağım.

• Sosyal ortamlardan bağımsız kalma insanlardan hayattan soyutlama kendini ama her ortamın içinde de olma. Her şeyi üzerine alınma. Şimdiden başla sınava her gün anlayarak 30 dk çalış ve 1 test çöz kesinlikle mühendis ya da doktor olabilirsin. Sana bunu temin ederim. Çünkü sınavın zor yani sadece 3 ay çalışabilmek sonrası kolay.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Kaçıncı sinifsin

0|0
    0|0
    • 11. sınıf 1 sene kaldım.

• bilmiyorum ya.

• Öğrenci olmak zor bide temel iyi olmayınca böyle korku sarıyo insanı

• Psikiyatriye gitmelisin

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kulaklıkla müzik dinleyerek ders çalış ama sozsuz müzikler. Düşünmeni engelliyo bende senin gibi biriyim anca oyle ders calisabiliyorum

0|1
    0|0
  • Çalışma boş ver. İlerde 1000 liraya çalışırsın bir yerde.

0|0
    0|1
Yükleniyor...