Allah kendisini öldürebilir mi?

Daha açıklayıcı fikirleriniz varsa, siz ekleyin buyur..

• Evet - O zaman tanrı ölümlü
    43% (3)50% (5)47% (8)Oy Ver
  • Hayır - O zaman gücü yetmiyor :)
    57% (4)50% (5)53% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sorunun çok basit bir cevabı vardıda unuttum.
    Tek bildiğim sorunun mantık hatası olduğu. Hatta arkadaşım 10 larca bunun gibi dersle veyahut oyunla ilgili mantık hatası soruları sormuştu. Evet desek olmuyordu hayır desek yine olmuyordu. Bunun nedenide sorunun hatalı olmasından kaynaklanıyor.
    Bir sürü soru örneği vardı bir mesaj atıcam umarım cevap yollar.

0|0
    0|0
    • Mantıklı bişey gelecek mi bakalım.

• 1. Neden susmanız gerektiğini en başında kendiniz aramıyorken bende aramaya başladınız? Demekki daha en başında söylediğniiz acizlik ve korkaklık tamamiyle sizde şu an var olan özellikler.

Var olan özelliklerinizi başkalarına dayatmaya çalışmadan önce çelişkiyi yakalamanız lazım. Zira ben önceden iyi geceler dememe rağmen siz birşeyler söylemeye devam ettiniz.

Demekki asıl siz iyi geceler karşısında söylediğiniz şeyleri yaptınız.(!)

2. Gelelim soruna, bir görüş sahibi susmaz. Soran kişi susar. Çünkü adı üstünde SORAN.
      Soran cevabını alamamışsa , görüş sahibiyle ilgilenmez. Görüş sahibinin görevi cevaplamaktır. Cevaplamayı reddeden görüş sahibiyle ilgilenilmez.

3. Artık KS Kurallarında, görüşü rahatsız eden kişilere KS ENGELİ kuralına karşı durmayın. KS Kuralını çiğniyorsunuz. Görüşümden uzaklaşın.

• Bana itafen birseyler yazıp, buna cevap vermeme fırsat vermeden engelliyorsaniz, bu bir kaçıştır, karaktersizliktir. Aksi halde, bende fikrimi belirtip, iyi geceler dileyecektim size.

Bana karşı soru yoneltip, kendi kafaniza buyruk yakistirmalarla cevanimdan hosnutsuzluk duyduktan sonra, buna karşı bişeyler yazıp benim görüşüme engel kuramazsiniz. Kuracak olursaniz, bıraktığınız izlenimi karşı benim sorumun altında, bana olan rahatsız edici tepkinizi belirtmek zorundayım.

Kural ihlalinden bahsetmek yerine, bir başkasının sorusunun altında takindiginiz tavır düzeyini kontrol edin önce.

Girdiğiniz polemik gerçekten rahatsız edici, ve saldirganca. Bu anlamdizliga devam edecek olursaniz benim de üslup tavrım değişir size karşı.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• bu soruyu görünce aklıma bir yahudinin sözü geldi :
    Eğer tanrı varsa onu affetmem için ayaklarıma kapanmalı diyordu...
    şimdi bu sözü kendilerinin zulüm yaptığı Filistinliler için de aynısını diyebilecek mi?

1|0
    0|0
  • Birşeyin yok olabilmesi için önce doğması yani yaratılması gerekir. Tanrı varlık ve yokluk kavramının üzerinde bir olgudur. yani bunu sıradan bir varlık gibi düşünemezsin. basit örnekle bir iş yerinde işten çıkarma kavramını patron koyar ve onun altındakiler için geçerlidir. patron kendisini işten kovarsa zaten patron değil demektir. burdada yok olabilecek bir varlıktan söz ediyorsak o zaten tanrı değildir.

1|0
    0|0
  • Allah maddesel bir varlık değildir
    Maddesel olmayan biseyinde yok olması mantik dışıdır
    Yani soru temelde mantıklı gibi dursada aslında tam bir saçmalık
    Mesela düşünce yok edilemez
    Yani insanlar içinden sürekli bişey geçirir fakat onu asla durduramaz
    Durduduyum dediğindede durdugunu düşünerek yine imkansiz olur
    Sen düşüncelerini kendin yönetiyorsun doğru mu?
    Tabiki ben özgürum ve kendim düşünürüm
    Peki düşünceni tamemen nötr yap bakalim

0|0
    0|0
    • Düşünce gücü yok edilebilir.. belirttiğiniz örnek çok farklı, vede carpitma. Sorduğum şeyin cevabı bu değil.. cevabını bilen yok, bilemez çünkü.

• Şurdaki mantığa da izah getiremiyorsunuz ya, "saçma" diye nitelendirin bakalım. :)

• Düşünce gücü yok edilebilir dedinya anlatsana biraz

• Allah hic bir zaman yok olmaz oncedende var sonradada var. Hasa Allah oldu veya olecem demek Allah korusun dinder cikar.

0|0
    0|0
  • O ölümsüzdür, gücü yetmiyor değil

1|1
    0|0
  • bu nasıl soru arkadaş

0|0
    0|0
  • Olsaydı bir cevap düşünürdük bendeki çokta öldü reyiz.

0|0
    0|0
  • Ölebilmesi için var olması da gerekli değil mi?

1|0
    0|0
  • senin dinin islamsa zaten bu soruyu sormazsin. ama degilsen seni islama davet ediyorum

0|0
    0|0
  • Senin aklı dengeni merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Sen olmak he, konuşmak boş

0|0
    0|0
  • sınırsız güç kudret.

0|0
    0|0
  • ölümün hiç var olmadığını düşün

0|0
    0|0
  • Ateist biri olarak şeytan vs allah da şeytan alır diyorum.

0|0
    1|1
  • Şeytan Öldürebilir allahı :D

0|0
    0|0
  • Soru değil bu sakız kötüdür diyor.
    Bir nevi hile yöntemii.

0|0
    0|0
  • Böyle ateistleri engelliyorum işte

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• saçma sorular

1|1
    0|0
  • Canım Jelin isteği üzere Jelin mesajını gönderiyorum,(engellemişsinde)
    """""""""""""""""
    -Merhaba soran, söylediklerin karşısında sana şunu diyecektim
    "Sanırım haklısın sana karşı saldırı hissiyatinden sonra engel aldığın için, böyle yaptın. İyi geceler".
    Ama seninde engellediğini görünce
    ..
    Kahkaha attım
    :D
    Niye mi? Sebebi son attığım cevapta gizli. :D
    İyi geceler çelişkiye kahvesine düşen soran :D
    """"""""""""""""
    Benim soruya cevabımsa, cevabı verilemeyecekmiş gibi gözüküyor.

0|0
    0|0
    • Hmmm..

Pembe hesabı da varmış.. :D

Keşke daha fazla karektersizleşmeden terketsen sorumu.

• """""""""""""""""""
      -Engel yemesine rağmen devam eden, bunu yapmasının nedenini engel atmama bağladıktan sonra kendisi engel atan birimi söyliyor? Üstelik Maryn'i işin içine katarak.

Sorancığım hmm,
      şöyle bir zamanı değerlendirdimde,
      ..
      ..
      hmm.
      Sanırım tuvalete gitmeyi tercih ediyorum.
      İyi geceler.
      """"""""""""""""""""""""""""""""

• Güle güle, pembe hesapli Jel.. :)

• İslamiyetle ilgili tüm konularda guru değilim fakat bildiğim tek şey varsa Allah her şeyi yapmaya muktedir ama onları yapmaktan sorumlu değildir. Yapmadığı gücünün yetmediği anlamına gelmez bu yüce mevcudiyetinin iradesine bağlıdır.

0|1
    0|0
    • Olebilir mi peki sizce, kendini öldürebilir mi? Soru gayet açık, sorduğum bu..

• @Mandolinli_kahlo aynı zamanda bu konu sizin basitleştirdiğiniz kadar evet veya hayır diye cevaplanabilicek bir konu değil. Çünkü basit değil. Ki demegojik olan bu sorunuzda açıkça bir kasıt var. Bu sorunun hedefi inanç sarsmak, saf zihinleri bulandırmak. Eğer bu soruya "Evet" diye cevap verilse o zaman "Demek ki sizin Rabbiniz, güçsüzdür." denilecek. Eğer, "Hayır" diye cevap verilse, o zaman da "Demek ki sizin Rabbiniz âcizdir." denilecektir. Ki siz bu soruyu ortaya atarak mümkün olması imkansız bir şeyi Allahtan kudretinden talep etmekle onun buna muktedir olabileceği ihtimalini ön yargı barındırsada kabul etmektesiniz. Aslında bu şu çok basit olan soruyla eş değer. Sonsuzdan daha büyük bir sayı yazılabilir mi? .

• Olabilir.. fikri olan belirtsin demiştim, bu soruyu polemik amaçlı acmadim, ki zaten fikirlerimi yazacak olursam (aykırı ve ters) olduğu için kaldırılıyor hemen bu yüzden fikriniz için teşekkürler.

• İnsan beyninin kavrayamacağı şeyler var, bu da onlardan biri 🐣

0|0
    0|0
Yükleniyor...