Depresyondan kurtulmak için önerileriniz nedir?

Kurtulmak için neler yapılmalı? Önerileriniz nedir?

0|0
19|45

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi Bende kısa bir deprasyon yaşadım çok şükür atlattım kendim isteğimle psikolojik doktora gitmiştim hatta hastane dibimde olmasına ragmen yaklaşık 20KM uzaklıkda olan hastaneyi tercih ettim :) Ne ise Aklında Geçenler Şuandan itibaren aklına getirmemeye çalış ortam sessiz olursa daha iyi olur veya sahil taraflarda sessiz ortam teric hedeiblirsin Cidden bak rahatlatıyor insanı Aklını oraya değil başka birşeyler yapamya çalış mesela eskiden ne yapmaktan hoşlanırsın kendim aıdmla kitap okumak idi.

İnan var ya Kendimizi mahvetmekten vazgeçelim cidden kendimizi sevdirecek şeyler yapalım cidden

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• Bence dinlediğin müzikleri değiştir yeter. 6 yıldır istisnalar hariç sadece Cem Adrian dinleyen bir insan olarak çok garip duygular içerisindeyim.
    Tarifi yok. O yüzden saçmalamayım.. Depresyon gibi ama değil. Yalnızsın ama bunu sen istiyorsun falan..

O yüzden bence en önemlisi müzik..

0|0
    0|0
  • Dertli sarkilar dinlenmemeli, hayattan umit kesilmemeli, eglenecegin seyler yapilmali ve seni anlayan bir dostun olmali.

0|0
    0|0
  • Depresyona girmemeli.

0|0
    0|0
  • Bağa da önerin

0|0
    0|0
  • Cuara iç.

0|0
    0|0
  • kendine bir hobi bul. çevrende pozitif insanlar olsun. bir süre fazla yalnız kalma. ve içini birilerine dök. aklına takılan soruları sor cevabın gelmesini bekleme. üzüldüysen söyle. üzdüysen özür dile.

büyük ihtimalle bir kararsızlık veya ikilem içindesindir. kurtul ondan.

0|0
    0|0
  • otutrup gitmesini bekle
    şaka nan şaka

insan boşluktan bu vb durumları yaşar kendine mantıklı uğraşlar edin

0|0
    0|0
  • Paxil.

0|0
    0|0
  • mahmut tuncer dinle

0|0
    0|0
  • Saçlarını kestir

0|0
    0|0
  • Uyumak

0|0
    0|0
  • Cikolataya bog kendini yeni arkdslar edin iyi gelicek

0|0
    0|0
  • slow şarkı dinleme

0|0
    0|0
  • Kim soktuysa onu ortadan kaldırmak

0|0
    0|0
  • Boş zamanlarını öldür, yani hobi vs bişeyle uğraş çalış mesela, arkadaşlarınla takıl evde durma. Durum ciddiyse düzenli uyku, ağır depresyonsa Cipralex 20mg. İlaç son çare olarak kullanın bulgular ağır değilse

0|0
    0|0
  • Tebdili mekan

0|0
    0|0
  • Psikiyatrın verdiği uyutan ilaçlar : ) 6 yıllık ilişki yoksa 6 ayda unutulmaz.

0|0
    0|0
  • boş ver herşeyi

0|0
    0|0
  • ateşi ateşle söndür demişler kendine iyilik yap ve bir kutu çikolata al ve çikolataya düşş hemen keser

0|0
    0|0
  • Kulagi. in ust tarafinda bir akapunktur noktasi var oraya dokun internetten bak daha iyi yardimci olur

0|0
    0|0
  • Onu eğlence ve mutlulukla aldatmak😀😀

0|0
    0|0
  • monotonluğu bırak gez farklı yerler görmek iyi gelir :)

0|0
    0|0
  • sırdaş veya sevgili iyi gelir

0|0
    0|0
  • Amuda kalkıp koş kesin çözüm

0|0
    0|0
  • antidepresan :D

0|0
    0|0
  • otur güzelce allahı an zikir çek :(

0|0
    0|0
  • Hobi edinmek yeni şeyler yapmak sürekli aynı şeylerden kurtulmak için.

0|0
    0|0
  • depresyonun en iyi ilacı, yürüş yapmak ve aşırı derecede çok konuşmaktır.

0|0
    0|0
  • Bol bol dua et namaz kıl :)

1|0
    0|0
  • aklındaki kötü düşünceleri at ne olursa olsun at yenileri gelecektir onlarıda at

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 19

• Biraz kendini düşünmek iyi gelebiliyor
    Hiçbir şeyi takmamak kendi mutluluğuna odaklanmak ve ilaçlardan değilde şifayı kendinde aramak

0|0
    0|0
  • spora başla, en basit haliyle yürüyüş yap.
    ağır ve yağlı yiyecekler yeme.
    uykunu düzene sok.
    meditasyon yap.

0|0
    0|0
  • Hobi edinmek

0|0
    0|0
  • Kaçarın yok illa ki çekeceksin. Zamanla acısı azalıp alışana kadar. O süreçte bir kaç gün yataktan çıkamaz yemeden içmeden kesilirsin ama sonra asla duygusal müzik dinleme, hareketli yabancı müzik dinle kafan kaldırmasa bile aç sonuna kadar düşüncelerini bastırsin, sokağa çık yürü yureyebildigin kadar yor kendini, arkilerle tel de takıl ama depresif konuları asla açma, aile ile hiç sevmediğin bir program olsa bile otur kalkma izle laf at kafa dağıt. Bir süre sonra alışmaya başladığını görüceksin. Ama en önemlisi asla yalnız kalıp kendini dinleme. Ozellikle geceleri meşgul et kendini. Bu siteye takıl konuş mesajlaş kafa dağıt.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle açık havada yürüyüş.
    tempolu yürüyeceksin.
    hem kilo kontrolü sağlarsın
    hem sıkılaşırsın
    hem de endorfin salgılar beynin. bütün gün yeter bu hormon sana. ertesi gün tekrar yürü.

0|0
    0|0
  • Bol bol cukulata ye ben öyle yapıyom

0|0
    0|0
  • Psikiyatri

0|0
    0|0
  • Bir kursa git. Resim olur, muzik olur. Bir enstruman calmayi ogren, orada yeni insanlarla tanis. Spora basla, her gun spor salonuna git (maddi durumun yerindeyse tabii). Pozitif dusun. Etrafinda seni seven insanlar vardir elbet, sevildigini bil.
    Hayal kur. Hayal ettiklerini gercege donusturmek icin cabala. Yasamak icin bir nedenin olsun, o nedeni bul.

0|0
    0|0
  • Dans 👯

0|0
    0|0
  • Sosyal medya spor dans bikac eglence yerlerine gidilmeli arkadas sart aile anlayışı sart anne en yakın dostudur insanın

0|0
    0|0
  • Sosyal aktiviteler.

0|0
    0|0
  • Ya depresyondan kurtulmak öyle kolay değil ben çok uğraşmıştım. Kolay gelsin valla işin zor.

0|0
    0|0
  • depresyonda olmadığını düşünmek

0|0
    0|0
  • İyi arkadaşlar..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kafa dengi arkadaş gerisi oluşuyor zaten :)

0|0
    0|0
  • Tatlı

0|0
    0|0
  • Sinemaya git komik film olsun

0|0
    0|0
  • Yardım alman lazım tek başına geçiremezsin. Çoook uzun sürer

0|0
    0|0
  • Depresyon cok ciddi bir hastaliktir ve muhtemelen bir doktora basvurmalisin