Babanız anneniz üzüldüğünde evlat olarak ne hissediyorsunuz?

Babanız, anneniz üzüldüğünde evlat olarak ne hissediyorsunuz?

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• Bu duruma göre değişir. Ben haklı isem ve bunu kabul etmiyorlarsa kesinlikle üzülmem. Sonuçta bende bir bireyim. Ve bunu anlamaları gerekiyor. Anne ve baba olmaları her konuda onların haklı oldukları ve herşeyi kabul ettirebilecekleri anlamına gelmiyor. Bazen duygu somurusu yapıyorlar çünkü. Kendileri ile alakalı bir durum ise tabiki üzülürüm ve bir şekilde de destek vermeye çalışırım elimden geldiği kadar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• allaha göre ben haklıysam üzülmem onlar haklıysa gönüllerini alırım
    ölçüt islamdır ana babada hata yapar açıp hükmü okuyun kesinlikle doğru karar odur pişmalık yerine mutluluk yaşarsınız

0|1
    0|0
    • Peki kimin haklı kimin haksız olduğunu kim belirliır bu mantığa göre. Merakımdan soruyorum yanlış anlmayın dalga geçmiyorum hassas bir konu üzerine güzel bir yorum yapmışsınız

• @EuphratesRich1 örneğin babam tamamen iyi niyetli olarak benden Rıza'm olmadan bir iş yapmamı istedi lakin bu benim rızamı gerektiren bir durum
      Bende vakit ve isteklerinin uygunsuz olduğunu dile getirdim
      O ise seni evlatlıktan reddederim dedi

Ben ise edersen et benim Rıza'm olmadan ana baba evlat Hakkı'nda hüküm veremez

Bunu da ben değil Allah söylüyor varsa itirazın onunla muhatap ol dedim

Hiçbirşey yapamadığı gibi bir daha da böyle bir boş isteklere düşmedi

Ana baba da duygusallığa kapılıp hata eder bize düşen İslamı iyi bilip yamultmadan dile getirmek

Bu arada karşında ki ana baba İslamı bilmiyorsa işin zor ben şanslıyım babam imamdır

• Yani bunu islam hukuku kitapları belirler bilmen gereken hakların vardır
      Ben birçoğu ile büyüdüğüm için hak hukuk meselesine hakimim mantık çerçevesinde bu bilgiler ile doğruyu yanlışı aklı olan her muslüman nefsi düşünmeden belirler

Kızlar Ne Diyor 8

• ne icin üzüldüklerine göre değişir. ben üzdüysem telafi etmeye calısırım, para icin falan üzülüyolarsa kendi hallerine bırakırım ben de üzülmem.

0|1
    0|0
  • Bende üzülüyorum

0|1
    0|0
  • Ne kadar tas kalpli oldugumu

0|1
    0|0
  • Bende üzülüyorum

0|1
    0|0
  • Cevap net: üzülürüm :)

0|1
    0|0
  • Onlar üzülünce bende cok üzülüyorum

0|1
    0|0
  • Annem üzülünce canımdan can gidiyo

0|1
    0|0
  • Üzülürüm

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• yeri gelir babam üzer yeri gelir annem üzer ama ikisi de özür dilemeyi bilir ben de bunu bildiğimden pek sorun etmem

0|1
    0|0
Yükleniyor...