Kızlar hayatta daha mı şanslı?

Pozitif ayrımcılık, toplu taşımada oturma önceliği, kız evi naz evi, ilk teklifi erkek yapar, ilişkinin yükü erkekte, sitenin adı bile KızlarSoruyor daha ne olsun? Kızlar gerçekten çok şanslı değil mi?

Güncellemeler:
...
güncel

1|0
35|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Evet ne yazik ki daha şanslı.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 34

• Kişisel olan bir şansım olsa da kadınlar genelde şanslı değil. Sitenin adı dışındakiler günümüzde çok da geçerli bir durum değil. Hasta olduğum zamanlar bayılacak gibi olduğum halde yüzüme baka baka oturulan çok erkek var. Kadınlar da ilk teklifi yapıyor. Evliysen bilirsin ev yükü de direk kadında. ilişkinin büyük kısmı da yine malesef kadının omuzlarında.

1|1
    0|0
  • Dayak yiyen, diri diri gömülen, tecavuz edilen, ikinci sınıf insan muamelesi gören kadınlar mı daha şanslı?
    Ya bir git lütfen.

3|0
    0|1
  • Erkek olmak istemezdim manevi sorumluluğu çok ağır ve çoğu bunun altından kalkıp adam olamıyor.

Kadınlıkda zor ama ben kadınların çoğunu başarılı buluyorum. Sadede abidik gubidik kapı açmalar yee vermeler gibi özentilikleri bırakıp gerçek anlamda feminist olabilmeliler. Bu konuda sınıfta kalıyoruz.

0|1
    0|0
  • Kadınların şansızlığını niye düşünmüyorsunuz acaba? Şu zamana kadar kaç erkek cinayet kurbanı kaç erkek karısı tarafından şiddet görüyor kaç erkek çocuk doğuramadı diye toplumda aşalanıyor?

1|2
    0|0
  • Pek şanslı değilim

0|1
    0|0
  • Boyum kısa olduğundan mıdır nedir otobüste resmen üstüne çıkıyorlar ya itip kakılıyorum 😔 Şimdi söyle kızlar mı şanslı

0|1
    0|0
  • yurt dışında uzun süre yaşamadım analiz yapamam lakin, ülkemizde kadın olmak cidden zor, erkek olmak çok daha zor, bu ülkede insan kalabilmek çok zor.

0|1
    0|0
  • Evet öyleyiz kıskanmayın 😌😌

0|1
    1|0
  • erkek olmak istersim :)
    hiç olaya ordan bakma olabildiğince özgürsünüz
    bir kere toplumsal baskı neden zımbırtı sizde yok diyebileceğim kadar az dokunuyor

1|1
    0|0
  • 1-0 öndeler diyelim ama istisnalar var elbette

0|1
    0|0
  • Valla sağlığım yerindeyse yiyecek helal ekmeğim sicak yuvam varsa sansli benimdir :) ki oyle sansliyim Rabbime cok şükür

0|1
    0|0
  • kızlar sadece o konularda şanslı. ama toplumda öyle mi kızın tek bir haraketi onu onun kötü damgalar yemesine sebep olur ama erkekler rahat bu konuda kız istediğini giyemez istediği gibi davranamaz erkek gece cıkabilir kız cıkamaz gibi

2|0
    0|0
  • Toplu taşımada insanların insafına kalıyoruz çoğu da insafsız çıkıyor ve arkanı önünü sağını solunu korumak için debeleniyorsun en azından en basit bir şeyde bile sizin daha şanslı oldugunuz ortada bence ülkemizin etkiside az sayılmaz 😊☺😬😑

0|1
    0|0
  • Maalesef dısarıdan bakıldıgı kadar sanslı degiliz.

1|0
    0|0
  • Hayir sansli degiliz

0|1
    0|0
  • Ya ya onu gelde bize sor..

0|1
    0|0
  • Toplu taşımada kızları/kadınları geçtim yaşlılara bile yer vermiyorlar.
    Eskidenmiş bunlar artık erkekler de en az kızlar kadar şanslı veya şanssız

0|0
    0|0
  • bu dediklerini büyük şans olarakmı görüyorsun? şiddet taciz aşağılanma hep bizde yer değişelim istersen

2|0
    0|0
  • Maalesef dıştan görüldüğü kadar basit değil. Yaşamayan bilmez

1|0
    0|0
  • Hayır değil. Kız olmanın da erkek olmanın da zorlukları var.

0|0
    0|0
  • hayır kesınlıkle degıl tercıhle olsa erkek olmayı dılerdım

0|1
    0|0
  • Kizlar sansli degil. kizlar her konuda eziliyor aslinda. ama ezile ezile güclenmisde olabilirler.

1|0
    0|0
  • Sorma.

0|0
    0|1
  • Tacize uğradın mı? Tecavüze? İftiraya? kötü bakışlara maruz kaldınmı? Dayak yedinmi? tehdit edildinmi? Söylenecek çok şey varda boş ver.

2|0
    0|0
  • Pozitif ayrımcılık diye bir şey var ama uygulanıyor mu? Ben hiç gormedim valla. Şanslı falan değiliz hallerimiz var bizim

1|0
    0|0
  • Daha şanssız çok dar bakıyorsun

1|0
    0|0
  • Doğumu kim yapıyor o kadar acıyı çeken kim :D ayrımcılık olduğunu düşünen erkeklere suni sancı verilsin o zaman kızlar :D

0|0
    0|0
  • Kadına şiddet olmasa doğru derdim.

0|0
    0|0
  • ana haber bültenlerinde kadın cinayetlerinin konuşulduğu ülkede de söylenecek laf şimdi bu

0|0
    0|0
  • bu kadar şanslıyken, şansız duruma getiriyorsunuz biziii..

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 12

• Gece tek yuruyememe
    Otobüste taciz
    Evlenince şiddet
    Her ay regl sancısı
    Evlenmeden iliskiye girememe girerse o... dalgasi konulur
    Çocuk dogururken cekilen aci
    Aile tarafindan özgürlüğün bir erkeğe gore daha cok kısıtlanması

Hayır şanslı olan biziz.

6|0
    0|1
    • Helal olsun

• Sanada cahilliginle mutluluklar iyi geceler :)

• Teşekkürler ;)

• Bana katılmayanlar olabilir ama ben toplum olarak cinsiyet ayrımını yanlış anladığımı düşünüyorum. Ezilen, hor görülen kadınları korumamız gerekirken yetersiz kalıyoruz ve aynı şekilde bu durumdan yararlanarak erkeklere şiddet ve istismar uygulayan kadınları göremiyoruz. Kız öğrencileri için İstanbul'da ki devlet yurtlarının sayısını bile tam bilmiyorum. Elbette kızların kalacak yer problemi daha büyük olacağı için haklı bir yaklaşım ancak Anadolu Yakası'nda bir tane bile erkek öğrenci devlet yurdu yok. Kadına şiddet uygulayan erkeği durduruyoruz daha arkamızı dönmeden erkek değil misiniz, hepiniz aynısıız cümlesiyle damgalanıyoruz. Bir kadından canımız yandığında tüm kadınlara kötü gözle bakıyoruz. Yani birbirimizi asla anlayamıyoruz ve anlamadığımız sürece hiçbir taraf daha şanslı olamayacak.

0|1
    0|0
  • 50 yaşıma geldiğimde 25 yaşında bir sevgilim olabilir. Geriye kalanlar teferruat 😂

0|1
    0|0
  • yoo değiller iş hayatında evvela doğum yaptığı için tercih edimezler hızmet sektörün de de asıl işi her zaman erkekler yapar patronlar da bunu bildiği için erkeklere daha çok şans tanırlar.

0|1
    0|0
  • Erkeğe kızdan daha çok giriyor rahat ol

0|1
    0|0
  • Kızlar erkeğe nazaran daha şanslı evet.

0|1
    0|0
  • Tabıkıde

0|1
    0|0
  • Abi ölesiye sevilen bile kız sen ne diyon ☺☺

0|1
    0|0
  • Allah bilir

0|0
    0|0
  • bir çükümüz var
    vergisi ne ağır yarabbim !

0|0
    0|0
  • Bunu tecavüze uğrayan bir kadına söylemeyi dene, çok şanslısın kadın olduğun için de...

0|0
    0|0
  • onlarda 250 gr var sende ne var

0|0
    0|0
Yükleniyor...