Arkadaşlıkların ne kadarı gerçek, ne kadarı menfaat üzerine sizce? (Lütfen detayı okuyun) ?

Üniversite son sınıfım. Bu dönem birçok proje ödevimiz var. Ben, en yakın arkadaşım ve onun sevgilisi grup olduk. Tüm projeleri beraber yapıyoruz dönem başından beri. Çoğu şeyi ben hallettim, kalanları birlikte yaptık. Örneğin bir anket hazırlamamız gerekiyordu. Tüm soruları tek tek buldum düzenledim. Anketi ise beraber yaptık insanlara. Tiyatro çekmemiz gerekiyordu. Tiyatroyu çektik, video düzenlemesini ise ben yaptım yine.
Çoğu şeyde zor kısmı tek başıma üstlendim anlayacağınız ama bu güne kadar bu beni hiç rahatsız etmemişti.
Son bir proje ödevimiz kalmıştı. Yarısından çoğunu yine beraber yapmıştık. Bir kaç tablo kalmıştı sadece yarım kalan. Onu tamamlamak için onlara kalmaya gittiğimde "uykumuz var sonra yaparız" dediler ve yapmadılar. Araya yılbaşı girdi, ders yoktu derken ikisi bitirmek zorundaydı kalan kısımları.
Bir baktım son iki-üç kısmı bensiz yaptılar diye öyle bir havaya büründüler ki. "Her şeyi biz yapıyoruz, sen hiçbir şey yapmıyorsun" demeye getirdiler resmen. Anlamamazlıktan geldikçe laf sokup duruyorlar alttan alttan. "Şunu da sen yap bari" demeler " Bunu da sen bulursun artık" diye laf sokmalar.
Aylardır ben bir tarafımı yırtarken gık etmedim ben onlara. Arkadaşım dedim çünkü. Sevdim, değer verdim. Nerede kaldı şimdi arkadaşlık? İnsan arkadaşına haksız yere laf sokup durur mu ya da hakkını yer mi?
Belki basit bir konudur ama ben böyle şeylere önem gösteren biriyim. Sırf kalplerini kırmamak için susuyorum çünkü konuşursam asıl o zaman ben kalp kırarım.. İçimi döküp rahatlamak istedim.


0|0
32

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...