Kim inanır kardeş olduğumuza?

Merhaba arkadaşlar bu yazdıklarım birilerini rahatsız edecektir ama umrumda değil.
Bugün siteden bir kızla konuşurken konu nerede yaşıyorsun nerelisine geldi. doğu kökenli olduğumu Şırnakta yaşadığımı söyledim. Daha polisim diyemeden başladı niye kalleşlik yapıyorsunuz , dağa git burada ne işin var , hepiniz soysuzsunuz gibisinden şeyler söylemeye başladı. Nedir bu Allah aşkına , terör nasıl bitecek sanki. Birbirimizi sırtlayarak birbirimize arka çıkarak kimsede art niyet aramadan önyargısız yaklaşarak bitecek. Niye bölücü terör örgütü diyorlar sanki , senin gibi ayrım yaptıkları için kökenine bakıp konuştuğu için. Sözde sen bölücü değilsin ama bir kürdü dışlamayla ya da kürdün türkü dışlamasıyla mı hallolacak bu iş. gerçekten benim artık umudum kalmadı kardeş kardeş yaşamaya. başkale de kaza olur 11 öğretmen ölür. adam bilip bilmeden hain kürdün sonu der. halbu ki öğretmen. Zaten pkk yandaşına bişey bile diyemiyorum şehitlerin naaşlarına küfreden hainlerdir bunlar. Zaten düşmanımız ortaktır. Ama sizde düşmana ortak olmayın. Ha dediğim gibi sempatizan olana istediğini söyle ama önce bir onun görüşünü anlamaya çalış. Senin orada attığın ufak bir yorum bile burada bir insanı kaybettiriyor. Buna çok şahit oldum. Yaptıklarınız bize ölüm olarak geri dönüyor. Asla genelleme yapmıyorum kimse üstüne alınmasın. Zaten böyle düşünenler çok ufak bir azınlıkta. Bu ülke hepimizin akıllıca hareket edip sahip çıkalım.

0|0
42

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...