Kapat

Çocukluk dönemi insanı ne kadar etkiler?

Anneden ayrı kalmak, şefkat eksikliği , yeterince ilgi gösterilmemesi gibi sebepler çocuğu büyüyünce melankolik yapar mi? Nasıl Etkiler? Anne baba kavgası ne kadar olumsuz etkiler çocuğu?

Güncellemeler:
Başka fikri olan var mı?
Hepinize çok teşekkür ederim.

0|0
18|12

En İyi Erkek Görüşü

• Anne baba ayrılmıştı ben çocukken. İlgi sevgi eksiklik yoktu fakat.. Bir aile ortamının nasıl olduğunu bilmem. yani anne sevgisi baba sevgisi bilirim fakat ikisinin aynı ortamda nasıl hissedildiğini bilmem. Çocuklukta yaşanılan eksiklikler hayatın boyunca seninle beraberinde gelir. atamazsın, yok sayamazsın.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hiç bir şekilde etkilemez çocuğun yanında annesinden ayrı ah yazık dersen etkiler ama bunu normal bişi olduğunu ona hissettirirsen gerekli açıklamaları yaparsan hiç bir şey olmaz benim babam ile annem tuz yüzünden tartıştığını bilirim ama sonra mükemmel bir kareyi karşıma getirip aslında o sadece bir anlıktı insanlar böyle tartışabilir önemli olan barışabilmek dediler çocuğa çocuk dilinde büyükmüş gibi davranırlarsa hiç bir çocuğun psikolojisi bozulmaz en yakınlarımdan ve kendimden biliyorum benimde annem büyütmedi sayılır ama hep sevgi dolu bir çocuk olarak büyüdüm

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• İnsanın karakterini yeteneklerini yaşamı boyunca yapacağın tüm davranışların temeli çocuklukta başlar. Çocuklukta yaşıcağın en küçük bir olay bile insanı kötü etkileyebilir örneğin bir keresinde 1. sınıfa giden bir çocuğa sayı çubuğu ve fasülye almamışlar onun yerine kibrit çöpleri ve boyanmış fasulye vermişler bu çocuk ilk okul 3. sınıfa kadar okuma yazmayı öğrenememiş ve yirmili yaşlarına gelse bile bunu unutamamış. Üzücü dimi.

0|1
    0|0
  • Saydıklarının hepsi ileride zor bir hayatın temelleridir. Özellikle anne baba arasındaki sürekli kavga. bunun için çiftler hem kendileri için hem de çocukları için bilinçli olmak zorundadılar.

0|0
    0|0
  • İnsanın tüm bilinç altı bu dönemde oluşur ve hayatına yön veren budur.

0|0
    0|0
  • Etkiler. Bu şekilde dewam edip etmemek kendine çeki düzen vermek yine kişinin kendi elinde.

0|0
    0|0
  • çocukları olumsuz şeylere yönlendirir ne istediğini bilmez

0|0
    0|0
  • Cok etkıler

0|0
    0|0
  • Valla benim cok iyi gecti canimdan cok sevdigim dostlarim oldu ve hala yanimdalar 13 senedir.

0|0
    0|0
  • Erikson-gelişim kuramı yaz biraz bak ona.

0|0
    0|0
  • bence sadece bu durumu kedi kendine problem yaparak bütün sornlarının nedeni anneden ayrı kalmak mış gibi göstermeye calısmaktan başka kendinde suç aramadığın sürece melankolik te olursun.

0|0
    0|0
  • en çok etkilenen dönemdir bence.

0|0
    0|0
  • Anne baba çocuğun yaninda kavga ederse çocuk ta buyuyunce onlara benzer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Çok etkiliyor. Kendimden biliyorum.
    Anne-babam cok şükür ki sağ şu an ki maddi duruma erişebilmek için çalışmak zorunda olduklarından dolayı anane*dede büyüttü beni. Ve parkta bı anne-cocuk görsem hala yüreğim en içten sızlar. Bu yaşlanıp gitsemde değişmicek. Sonrasına hayatına cok yansıyor insanın. Her zaman kocaman bir boşluk, burukluk.

0|0
    0|0
  • Birazdoğuştan gelen karakterinede bağlı bende 9 yaşımdan beri annesiz büyüdüm. Biraz agresiflik var ama. Melankolik değilim. Herşeye bir amacı vardır diye pozitif bakıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayatını değiştirir çocugun sadece onu değil ilerde hayat kuracagi aileyide etkiler onun cocuklari onun psikolojisinden etkilenir derken bu iş hiç ummadığın bir boyuta dönüşebilir

0|0
    0|0
  • Araştırmalara gore şiddet goren çocukların buyuk bir kısmı ileride şiddete eğilim gosteriyorlarmış. Çocukluk donemini geç anne karnında bile strese duyarlı bebekler ilerideki karakterinde hepsinin payı var bu yuzden iyi birer ebeveyn olursak psikolojik açıdan daha sağlam karakterli çocuklar ve dolayısıyla karakterli bireyler kazandırmış oluruz toplumumuza

0|0
    0|0
  • Bence bir bireyi en fazla etkileyen ve şekillendiren bir dönem çocukluk. Anneden ayrı kalmak, şefkat görememek gibi sorunlar çocuğu agresif ve saldırgan yapıyor. Çoğu zamanda içe kapanık olabiliyorlar. İlgi görmeyen bir çocuk ilerde kimsenin sevgisine inanamayabilir ve kendisi de o sevgiyi veremeyebilir. Çok dikkatli olmak lazım.

0|0
    0|0
  • bunu bence en iyi açıklayan örnek inside out diye bir animasyondur. tavsiye edilir kesinlikle zaman kaybı değildir:D

0|0
    0|0
  • Tüm hayatını etkiler gelecekteki davranislarino olaylara karsi tepkiye kadar en ufagina kadar etkiler keske hicbir çocuk kötü şeyler yaşamasa , mesela su örneği veriyim küçükken anne babadan dayak yiyen çocuklar büyüdüklerinde el sakalarindan hic hoşlanmazlar vsvs gibi

0|0
    0|0
  • Çok etkiler

0|0
    0|0
  • Tum hayatini etkiler

0|0
    0|0
  • Çocuk şiddete eğilimli olur

0|0
    0|0
  • Bütün hayatını etkileyebilir

0|0
    0|0
  • Tüm hayatini

0|0
    0|0
  • Psikolojik bozukluga yol acar cunku bende buna benzer bir durum yasadim kucukken ne alirsan o isler icine kisacasi agac yasken egilir...

0|0
    0|0
  • Bnce bütün hayatını etkileyen bir durum tabi biyere kadar..

0|0
    0|0
  • beni bayagi bir etkiledi :/ Insanin ileride hayatinin nasil olacagini belirleyen seyler bunlar

0|0
    0|0
  • Oldukça fazla etkiler.. Hatta büyüdükten sonra bile etkisi olur üzerinde

0|0
    0|0
  • En çok çocukluk dönemi etkiler. Çünkü o zaman hayalgücü çok gelişmiştir ve olaylar bilinç altına daha kötü yansır veya daha iyi olaya bağlı olan bir durum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...