Yalnız olmak size bir şey katıyor mu?

Yalnızlık diyorum, ne çok kıymetli, ne çok değerli.. Yalnız kalmak iyidir hoştur ama, yalnızlığı sahiplenilmesi zor...

Yalnızlık size bir şey katıyor mu? Halinizden memnun musunuz?

0|1
28|69

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 68

• Yalnızlık bana huzur verir. Ve sık sık fırsat kollarım yalnız kaçamaklar yapabilmek için. Kız arkadaşıma bu gün yalnız oşacağım derim, dostlarıma bu gün huzur bulacağım derim. Ve o gün birçok şey yapar ve bundan haz duyarım. Bakma, yalnızlığın kıymeti bilinmiyor.

Mutlaka dostlarım, sevenlerim var. Ancak bu her saniye insanlarla içiçe olacağım anlamına gelmez.

Ve yalnızlığa hak ettiği değeri veren insan güçlüdür. Etrafındaki insanlara ihtiyacı yoktur. Diğerleri ise yanında bir insan olmadan, onun manevi desteği olmadan bir barda yalnız başına oturmaya cesaret edemez. Yalnız kıyafet bakamaz, yalnız okula gidemez, bir yerde yalnız yemek yiyemez. Bunları yaparken hep içğndeki bir his onu kemirir. Onlar can sıkıntısı olduğunu düşünür, aslında bu içten içe insanlara bağımlılıktır, ihtiyaç duymadır. Çünkü onların içten içe hep birilerine ihtiyacı vardır.

Ne kadar yalnız değiliz desekte, etrafımızdakiler yalnızca bu gün var. Ve kalabalıkta dahi yalnızız. Yalnızlık yalnızca toplumsal bir olay değil, aynı zamanda hissedilen bir olgudur. Kimisi içün eziyet, kimisi için bağımlılık.

Yakın bildiğim insanlarla nice mutluluklara. Ve yalnızlığımla geçireceğim nice yıllara...

1|0
    0|0
  • Siz de yalnızsınız.. ama olmayın.. açın sonsuz sevginizi..
    Hiç bir kadına yalnızlık yakışmaz, ama eğer bir kadın yalnızsa, ya yüreğinde dumanı tüten bir ayrılığı, ya da canından çok sevdiklerine ömrünü adadığı bir fedakarlığı vardır!

1|0
    0|0
  • en azindan daha rahat ve daha mutlu oluyor insan haliyle kimseye hesap verme kimseyle ilgilenmeme durumuna sahip olmali en nihayetinde keyfi ne isterse onu yapiyorsun
    ben keyfim ve kayhasi daha ne isterim

1|0
    0|0
  • Niye mi yalnızım?
    Korkuyorum;
    Bağlanmaktan
    Yanılmaktan
    Kırılmaktan
    Ayrılıktan
    Yoruldum;
    Üzülmekten
    Alışmaktan
    Sevmekten
    Ayrılmaktan
    encrypted-tbn3.gstatic.com/images

1|0
    0|0
  • Yalnızlık birinsana hiçbirşey katmaz. olanları düşünmesi ve tartmasi için dinlige ulaşma yolunda bir zaman tanımıdır kendisine

1|0
    0|0
  • Yalnizlik bazen güzel, bazen kötü, ama bütün gün calisirsin toplum icinde, ama evine geldiginde 4 duvar ile ba$ ba$a kalirsin. Bazen o evdekiler dahi ruhsuz gozukebilir.

Yalniz dogduk yalniz ölecegiz.. Tasidigimiz beden dahi cürüyebiliyorsa, bizim yalnizliktan baska bir caremiz olamaz. Gôzlerimizdeki ampul sönene denk.

1|0
    0|0
  • Gerçek yalnızlığı yaşamış insanlar yalnızlığın ne kadar zor olduğunu bilirler. Eğer kaybolduğunu farkedecek bir insan bile varsa sen yalnız değilsindir.

1|1
    0|0
  • Etrafında ne kadar çok insan olursa olsun ömrün boyunca en çok kendinle vakit geçireceksindir. Bu durumda odak noktamız yalnız kaldığımızda yeterince çekici bir hayat sürebilmek için kendimizi ilginclestirmek olmali ki bunun da temeli kendini keşfetmekten geçer. Bunları basarabilirsek kendimize yetiyoruz demektir. Hal böyle olunca yalnızlık insana biseyler katar muhtemelen.
    Ama bunların özü hep kendini keşfetmek ve yalnız olmadan yapılabilecek bisey değil bu.

1|0
    0|0
  • Evet daha çok daha çok sıkıntı.

1|0
    0|0
  • Rahatım, karışanım yok, dağınığım, özgürüm, kimse ile bir bağım yok, paylaşmıyorum, her şey bana ait, düşünmüyorum , beklemiyorum, sorumluluğum yok sadece kendimleyim yani olumlu yönü ile bakarsak yalnızlığın oldukça güzel yanları bunlar...

1|0
    0|0
  • Her yalnız yaşayan ve yalnız olan insanın kafasından şu korku dolu düşünce geçmiştir.

"şurada başımı vurup ölsem acaba kaç gün sonra beni bulurlar"

1|0
    0|0
    • Yani yalnızlık pek bir şey katmıyor..
      Hayatı paylaşmak lazım.

• Çevrendeki insanlarla iyi ilişkiler içinde olmak, arada sırada hiç bir neden yokken hal hatır sormak, ziyaretlerde bulunmak bu yalnızlığın etkilerini azaltıyor. Çünkü sen yaptıkça başkaları da seni sık sık arayıp sormaya başlayacak. Arkadaşlık güzel bir şey.

• Zamanında çok yaptim ben onu arayıp hal, hatır sordum.. Ama baktım kimse beni aramıyor sürekli benden bir şey bekliyor ve kendileri çok arıyormuş gibi birde bana sürekli aramadığim için trip atıyor, vazgeçtim aramaktan.

Sanırim benim cevrem kötü, işe onları değiştirmekle başlamalıyım.

• yalnızken özgürsün şuraya gitme geç gelme erken yat konuşalım diyen yok :) ailenle istediğin kadar vakit geçirebiliyorsun sabah kalktığında canın ne plan yapmak ıstyorsa onu uyguluyorsun canın her an kimle nerde olmak ıstyorsan oluyorsun ama başa dönersek bazen üzülsen bazen mutlu olsan bile aşk bambaşka... . xd

1|0
    0|0
  • Katmiyor

1|0
    0|0
  • Yalnızlık bir şey katmıyor. Birkaç şey kattı ama hiç olmamasi çok daha iyi.

1|0
    0|0
  • 30 senedir yalnızım yalnızlık iyidir ama o kadar da iyi değil be arkadaşım bea :S

1|0
    0|0
  • Seviyorum yalnızlıhı kafa rahat baska artısı yok sjsj

1|0
    0|0
  • yalnızlık huzur veriyor insana

1|0
    0|0
  • eve geliyom kimse yok
    duvara bakıom oda boş

yalnızlık sıkıcı gelmeye başladı artık

1|0
    0|0
  • Inanirmisin ruhun ozgurlugun tadina varinca karsi cinsin esiri olmayi bunye kabul etmior bir sure sonra basitlesior ve siradanlasior bence

1|0
    0|0
  • Aslında katıyor dersekte olur götürüyor desekte, en güzel yaşımızda geleceğin güzel temellerini atacağınız bir eşiniz olsaydı şayet yanınızda, herşey ayrı bir kıymetlenirdi, beraber göğüs gerebilmeyi bir olmayı öğrenirdiniz... Yalnız olma tarafına geçince zaten yeterince güven sorunu yaşıyorsunuzdur bulmuş olduğunuz kişiyi bunları dikkate alarak seçme konusunda bişeyler öğrenebilmiş olmalısınız demektir..

0|0
    0|0
  • Daha rahat ve bagimsiz oluyosun ve hersey daha kolay bence derdin azaliyo bidefa 😌

1|0
    0|0
  • burada oturmuş aptal aptal sorulara cevap vermekten bıktım bir arkadaşım olsa şimdi dışarıda takılıyor olurduk

1|0
    0|0
  • Fena halde kimsesizim bugünleɾde, bildiğin gibi değil. Eğeɾ bilseydin zaten, kimsem oluɾdun biɾ koşuda.. /

1|0
    0|0
  • bir şey katmıyor.

1|0
    0|0
  • Katmiyo son zamanlarda

1|0
    0|0
  • Yatağa bir yastık daha katılıyor evet

1|0
    0|0
  • Halimden hiç olmadığım kadar memnunum. Başta çok sıkılıyordum. Ama yalnızlık kadar harikulade bir şey yok..

0|0
    0|0
  • Yalnız değilim 8)

1|0
    0|0
  • Katiyor

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 27

• Bugünde sırtımızdan vurulmadık, terkedilmedik, hayal kırıklığına uğramadık. Çok şükür, bugün de yalnızız.*

1|0
    0|0
  • Yalniz miyim değil miyim bende cozemedm valla :(

1|0
    0|0
  • Daha az kırıyor daha az kırılıyorum. Önemli bir artı benim için.

1|0
    0|0
  • Evet. insanlarin igrencliklerinden uzaklasiyorum.

1|0
    0|0
  • Kafami topluyorum

1|0
    0|0
  • Kabullenmek zaman aldı fakat tadını çıkarmayı öğrenindikten sonra huzur buldum, mutlu oldum. İçtiğim çay koyduğum kahve bile çok lezzetli oldu. Şimdi yalnız değilim. Yalnız zamanları arıyo musun sorsanız, sıklıkla evet.

1|0
    0|0
  • Yalnizlik cok guzel bisey kafa rahat on numara yani

1|0
    0|0
  • Çok şey katıyor, kattığı kadar da götürüyor.
    Masaya tek tabak koymak, daha az bulaşık yıkamak. Zil sesini unutmak bazen gerçekten hoş olmuyor. Ama güçlü kılıyor insanı, her düştüğünde bir başkası var mı elimden tutup kaldırıck diye cevrene bakmadn kendın kalkmayı öğreniyorsun.

0|0
    0|0
  • Tek başına ayakta kalmayı biliyorsun.

1|0
    0|0
  • memnunum

1|0
    0|0
  • bazen memnun bazende depresif
    birgün bir günü tutmaz

1|0
    0|0
  • Takılıyoruz pembeli, çok da şey yapmamak lazım.

1|0
    0|0
  • evet memnunum keske hep yalniz olsaydim hic kimseye asik olmasaydim

1|0
    0|0
  • Bazen evet

0|0
    0|0
  • Yalnız kalmak güzel. Yalnız hissetmediğin sürece

1|0
    0|0
  • Çok güzel yanlızım ama gerçekten hiçbi işe yaramıyorum insanlar yine sinir ediyor yine ağlatıyor.

1|0
    0|0
  • kafam rahat memnunum

1|0
    0|0
  • yalnızlık insanın kendiyle barışmasını sağlar. kendi kendine yetebildiğini öğrenmene yardımcı olur. insanlara duyduğun ihtiyacı azaltır. yalnızlık daimi mi bilemem ama başımın tacıdır moruk:D

0|0
    0|0
  • Kendimi bulmama ve olgunlaşmama, daha fazla düşünmeme yardımcı oluyor. Depresyondan başka kattığı bir şey yok😏

0|0
    0|0
  • emin ol yanında biri varkenkinden daha çok şey katıyor

1|0
    0|0
  • Bin yıl yalnız yaşayan insanın hayatına bir aylığına biri girse ve gitse birgun dahi yalnız kalmaya katlanamaz. Yalnızlık bize göre değil derler ya Allaha mahsus diye işte öyle.

0|0
    0|0
  • Yalnızlık bize kendimizi tanımak için bir fırsat tanır, ama fazlası gerçekten iyi değil. ☺

0|0
    0|0
  • Evet... daha çok alan. :D

0|0
    0|0
  • Kendime vakit ayırabiliyorum. Ama yalnızlığın fazlası zarar :)

0|0
    0|0
  • Kafam rahat böyle

0|0
    0|0
  • Memnunum , katiyor , kaybedecek bir seyim yok.

0|0
    0|0
  • yalnızlık adamı şair yapıyor :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...