Para Parayı çeker derler siz inanıyormusunuz :D ben kesinlikle ve kesinlikle inanıyorum?

Şöyleki fakir hep fakir , zenginler ise gittikçe zenginleşiyor bu devirde,çünkü fakir kendini alıştırıyor ve hiçbir saba sarfetmiyor , bahaneler üretip durmadan zenginlere laf etmekten başka :D, zenginler ise kafaları rahat zaten dertleri yok (fakir insanlar zenginlerin hep mutsuz olduğunu ileri sürer yok öyle bişey fakirler :D), paralarıda durmadan yükselir ve yükselir gittikçe zengin olurlar, en basit örneğiyle bankalar , bankada ne kadar paranız varsa okadar daha fazla paranız olur faiz sayesinde yani para parayı çeker :D ya sizce :D ( FAKİRLERRRR GELİN BAKALIM)

Güncellemeler:
sizin düşünceniz le beyler bayanlar :)
evet cevapları alayım :)

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• küçümseyici tarzın haricinde geri kalan herşeye katılıyorum. kapitalist düzen eziyor insanları ama insanlar işin kolayına kaçtıkları için yani çaba sarfetmedikleri için patronlar tarafından eziliyorlar. çünkü ümidini yitirmişler baştan. iş konusunda inancını yitirmiş adam nasıl başarılı olcak iş hayatında? sermayesiz para kazanılacak o kadar çok iş var ki. millet kariyer kariyer diye diye bu köleliğin içine iyce giriyor. ben insanlara hep bu gerçeği anlatıyom ama kendilerini değiştirmedikleri için yerinde sayıyorlar.
    okullar zaten modern köle yetiştiriyor.
    aileler de okusun adam olsun diye gaz veriyorlar. :)
    mezun olduktan sonra 2 kuruş paraya çalışmak zorunda kalıyor insanlar. hayatlarını öyle geçiriyorlar emekli olana kadar eziliyorlar. emekli olunca napayım ben parayı?

0|1
    0|0
    • aynen öyle tabi bizim insanımız bunu çözene kadar 100lerce nesil geçer , o yüzden yapıcak bişey yok ancak yakınlarımızı düzeltebilrisiz

• ben hep diyorum bunu çevremdeki insanlara ama beni mal olarak görüyorlar söylemeseler de bunu hissediyorum. ben takmıyorum onları, ben farklı olmayı seçtim. bu dünyada farklı olanlar kazanır. aynı düşüncelere sahip insanlar hep kaybeder. bunu altın gibi düşün, dünyada çok az bulunur ama bu durum bu maddenin değerini yükseltir. :)

• aynen kardeşim :)

Kızlar Ne Diyor 4

• evet ya , herkes durumu kendinden iyi olanları bir şekilde kötülüyor , yok hırsız , yok cimri, yok varyemez vs vs ama sadece kendilerini kandırıolar. D

0|1
    0|0
  • Şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor burada

0|1
    0|0
  • Kesinlikle inancım o yönde

0|1
    0|0
  • çok saçma düşünyorsunuz.. senin gibi düşünenler..
    Allah faizi haram kılmış..
    Yazıklar olsun ,,, bu düşünceyi hiç hoş bulmuyorum..
    ve bunun fakirle zenginle alakası yok.. her zengin senin gibi değil..
    ve bu şekilde davranarak nerden biliyorsun fakir olmayacağını...
    Allah bu düşünceden uzaklaştırır umararım

0|0
    0|1
    • seni hemen tanımlıcak kadar zeki birisiyim :D 1- siyasi görüşünüzü kim olduğunu anladım 2 - çok dinci bir aileye sahipsiniz yani muhafazakarsınız 3-durumunuz pekte iyi değil ama umarum iyi olur , herşeyi allaha yorarak hiçbiyere gelemessiniz

• asla ,,, Allah ona yönelen kullarını yarı yolda bırakmaz..

• tamam

Erkekler Ne Diyor 3

• Para parayla kazanılır bu doğrudur. kesin ve nettir. tartışma dahi götürmez.

0|1
    0|0
    • kesinle öyle kardeşim :D ama keşke diğer insanlarda anlıyabilseler herşeyin şükürden ibaret olmadığını

• yalan lan bu.. gecende camin onune 5 tl bagladm 10 gun oldu hala sallaniyo hicbi parayi cekmedin

0|1
    0|0
    • ıhhhhh tarzım değil espri :(

• kesinlikle evet hayatın gerçeği bu.

0|1
    0|0
    • keşke kendilerini kandırmasalar :)

Yükleniyor...