Sokaktaki dostlarımız için en son ne yaptınız?

sokaktaki dostlarimiz icin en son ne yaptiniz :) ?

Soğuklar geldi çattı, dışardaki dostlarımızı unutmamak gerek. Yaşadığım yerde sokak hayvanları yok ama kuşlar için soğan kesesini ekmek, pirinç vs. doldurup ağaç dallarına asacağım :)
8 tane yaptım birazdan çıkıp dallara asacağım:)

Güncellemeler:
konu hayvanlar olunca kimse pek umursamiyor 😕
sagolun düşünceli abileri ablalari :)

0|0
21|31

En İyi Erkek Görüşü

• Ben ne yersem sokağımdakilerde onu yer, arada yaş mama kıyağı yaparım aradada benim oburlarla pazarlık yapıp kutu mamalarını paylaşmaya ikna ederim..

1|0
    0|0
    • ne guzel cok dusuncelisiniz :)

• Saol sende öylesin. Kuşlar için tavsiye; şişeyi boyuna kes 2 delik del ip geçir içine mama koy camın dışına ya da balkon demirine as. Hem camdan kuş eksik olmaz 😊😉

En İyi Kız Görüşü

• Ben surekli bahceye su mama yemek artigi birakiyorum yavru kefiler icin mama pisiriyorum tavukları minik minik dogruyorum yuvada yaptim kedilere ama köpekler parçaladı bunun disinda yavru kediler e biberonla süt veriyorum yinede vicdanim rahat degil elimde bir güç olsa bütün sokak hayvanları na barinak yaptirirdim ha bir kosup oynaya bilecekleri kocaman yeşil bir bahce yapardim

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Düşüncen güzel ama, o file kuşların gagalarına ya da boğazlarına takılabilir.
    Onun yerine, ıslak ekmekleri sokağın ya da müsait bir alanın ortasına koy, öyle yesinler bence. :)

Yapılan iyilik söylenmez ama,
    sokataki kedilere kuru mama veriyorum, elimden geldiğince. :)

1|0
    0|0
  • Her gün kapı önümüzdeki kedileri doyuruyoruz. süt sosis ne istersen. sevmemizde cabasi. akraba olduk.

1|0
    0|0
  • Kapının önünde beslediğim kedilerim var.

1|0
    0|0
  • Süpersin :). Duyarlı olmak lazım :).

1|0
    0|0
  • Pek bir şey yapamıyorum şu an evde dostum var zaten.

1|0
    0|0
  • gönlüne sağlık bak bu aklıma hiç gelmemişti şu strafordan kulube falan yaptım yem falan basit şeylerde bu aklıma gelmedi hiç...

1|0
    0|0
  • Hamsi kafalarını organlarını verdim gerisinide ben yedim kardeş payı paylaştık 1 kilo vardı

2|0
    0|0
  • Elimden geleni yapıyorum

1|0
    0|0
  • Her zaman yiyecek alıp veririm canım minik kedilerim. Birazdan da götüreyim iyi hatırlattın

2|0
    0|0
  • Yuva yaptım

1|0
    0|0
  • Yemekhanemizin mudavini bir kedimiz var her yemek saatinde kapinin önunde miyavlar her gün çiger kofte et kadin budu veririz kedi çok şişmanladi yakinda bizi yiycek

1|0
    0|0
  • sokakta görsem bişiler yapacamda hiç denk gelmıyorum

1|0
    0|0
  • bir hamam böceğini eve alarak ısıttım geri saldım.

2|0
    0|0
  • arkadaşlarımla ortaklaşa her ay 100 kg mama alıp belediyenin sokaklara koyduğu mama kaplarına koyuyoruz ay sonunda elimizde mama varsa belediyeyi arayıp almalarını istiyoruz barınağa barış olarak

1|0
    0|0
  • aç bitir salam aldım, kedilere verdim

1|0
    0|0
  • valla güzel bişiler düşündüm ama nasip olmadı :/

1|0
    0|0
  • insanlardan hayvanlara vakit kalmadı bende

1|0
    0|0
  • barınak

1|0
    0|0
  • Hergün yemek bırakırım.

2|0
    0|0
  • Her gün mahallemizdeki hayvanlara mama veririm, su veririm. Keşke herkes biraz duyarlı olsa da sokaktaki dili olup konuşamayan dostlarımızda aç ve susuz kalmasa. Onların yüzündeki minnacık tebessüm bile huzur veriyor insanlara

1|0
    0|0
  • Her gun balkonuma su koyuyorum :)

1|0
    0|0
  • dışarıda kar bitene kadar bizzat apartmanın girişinde 3 4 gün ağırladık

1|0
    0|0
  • Düsünceli insan ne güzel

1|0
    0|0
  • yuva

1|0
    0|0
  • Güzel düşünce yemek bırakmıştım dışarıya :)

1|0
    0|0
  • Tebrik ederim harikasın :)

1|0
    0|0
  • Hiç bir şey yapmadım, yapmak gibi bir niyetim de yok.

0|0
    0|0
  • yapacağımı yapıyorum

0|0
    0|0
  • Hiç.

0|0
    0|0
  • benim dostum yok

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Her sabah aksam kuru mamalarini veriyorum 9 sokak kopegimin bazi geceler cuvali arabanin bagajina atip sokaklara araliklarla dokuyorum

1|1
    0|0
  • bizim evdeki yemekleri her akşam toplayıp aşağıya indiriyorum. sosyal medya ile yeni yeni böyle bir millet aydınlandı. halbuki bu pıtpıtlar 10 sene öncede kışın dışardaydı :S
    karton koyduydum dışarı, 3+1 salon salomanje sevmişler :)

1|0
    0|0
  • öğrenciyim aşılarından dolayı bir tek profilimdeki kediyi alabildim zaten sokaktakilere de para gelince bakmaya çalışıyorum:)

1|1
    0|0
  • Ekmek poğaça kırıntıları kuşlar için, marketten mama alıyorum kedi köpek dostlarımız için bir terrier kırması kopegimizide eve aldım😇

1|0
    0|0
  • Kartonların içine küçülmüş kıyafetlerimle doldurup yuva yaptım hava çok soğuk su ve süt bırakıyorum 2 günde bir evdede kedilerim var elimden geldiğince mamalarındanda destekliyorum çok zor onlarda can vicdansız olmasın kimse

1|0
    0|0
  • Ben de yemek artiklarini veriyorum kedilere kopeklere her gun. Karton serdim bide bir kac tane. Komsular sikayetci benden :)

1|0
    0|0
  • Cama bulgur koydum

1|0
    0|0
  • Ben okulun ordakilere yemeğimden parçalar veriyorum rasladıkça

1|0
    0|0
  • Kapı önüne eski kıyafet dolu kutu koydum içine girip yatıyorlar

1|0
    0|0
  • Muthis bu !! Sevdim devam et :) Bir hayvan, sokaktaki kopek kedi herhangi kus bile olabilir bu. ''Merhamet gösteremeyen kisi, bir insana nasil göstersin...''

Bu söz üzerine alinana olsun.

1|0
    0|0
  • evet de bide seçici olmasalar iyi olcak

1|0
    0|0
    • secicikle pek alakasi oldugunu zannetmiyorum, örnegin kedilere kurumuş sert ekmekleri verseniz yiyemez, acikmissa ugrasir ama yiyemez. Ekmekler islatilirsa ama bir kap bile yer kedicik :)

• yok kız soslu sosis verdim bitirdi sonra normal verdim yemedi uyuz

• Maşallah bende özendim 😊 bende yapmayı düşünüyorum😊😊

2|0
    0|0
  • Besliyok 😊 kedilerimizi

1|0
    0|0
  • Herseyin yarisini veriyorum valla napiyim elinden gelen bu :)

1|0
    0|0
  • Her kahvaltida cam kenarina ekmek dograyip koyuyorm ☺

1|0
    0|0
  • mama yedirdim.

1|0
    0|0
  • Bir köpüşe mama verdim, sevdim, ilgilendim.

1|0
    0|0
  • Burger king teyken big king menumun bir koftasini paylasmistim.

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir insansın allah yardım etsin :-)

0|0
    0|0
  • Dostlara. Koyım

0|0
    0|0
Yükleniyor...