Bir kadın çalışmalı mı?

Bir kadın evlendiğinde çalışmalı mı yoksa evinin hanımı olup evde ev işleriyle mi uğraşmalı? Siz hangisini tercih edersiniz?

0|0
50|84

En İyi Erkek Görüşü

• 2 çocuk yaptıktan sonra ben trafik kazasında ölürsem o 2 çocuğa tek başına bakabilicek kadar güçlü çalışan başarılı bir kadınla evlenmek isterim ben yanlışmı düşünüyorum?

10|3
    0|4
    • O zaman önümüzdeki 25 yıl boyunca trafiğe çıkma eşinde çalışmasın! Arkadaş sadece ölüm yazsana trafiği neden karıştırıyorsun :D

• @dvxbcbnxvcbjncvb dusta dusup boynumu kirdim veya yuzerken boguldum gaspcilar gasp ederken bicakladilar oldum o sadece bir ornekti

En İyi Kız Görüşü

• Bir kadın bekarken de evliyken de çalışmalı. Kendi ayakları üzerinde durabilmeli ki dik durabilsin. "Ev işleri ne kadar kadının, kadınlık görevleri arasındadır." mantığına sahip bir ülke de yaşasak da ortaklaşa yapılabilir. Evden dışarı çıkmayıp sürekli evde kalmak da ayrı bir psikoloji; bir zaman sonra eşinin üzerine gitmeye başlıyorsun daha ileri ki safhalar da çoçuklara da sarmaya başlıyosun falan filan :P Gidin çalışın gayet güzel çalışmak dinç tutuyo insanı :)

6|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 83

• Maddi yonden degilde kadin erkek esitligi bakimindan calismali, toplumda kadinlarimizinda bizler kadar rolu olmali.

6|0
    0|1
  • Mesleği varsa çalışsın.
    Eğer yoksa ben karımı veya anamı elin oğlunun kapısında çalıştırmam.
    O kadar nokta

4|0
    0|0
  • çalısmalı tabıkı bu zamanda geçinmek zor

5|1
    1|4
  • hayatın ne getireceği belli olmaz. evleneceğim kadının çalışmasını isterim, olur da başıma bir iş gelir ölürsem ardımdan maddi sıkıntı yaşamasın. sosyalleşmesi için çalışmasını isterim. insanları tanısında benim farkımı kıymetimi anlasın diye çalışmasını isterim. para kazanmak kolay değil hayatın zorluklarını bilsin de ona göre parasını harcamayı bilsin diye çalışmasını isterim. sağlığı el veriyosa çalışsın elbette

2|0
    1|0
  • Ben evde oturmasını isterim ama asosyal değil çıkıp gezsin arkdasları ile gorussun ailesine gitsin fakat çalışmak istiyorum derse durumumuz iyi gerek yok diyebilirim ama ısrar ederse sıkılıyorum gibisine saygı gösteririm sonuçta kendime mal eşya nesne almıyorum bir canlı ile bir birey insan ile hayat birleştiriyoruz köle değil evli kadınlar.

1|0
    0|0
  • ben eşimi 5 saat
    elin lavukları 10 saat görecek

hiç görmesinler daha iyi
    ben buna gelemem

3|1
    1|0
  • Çalışmalı.

1|0
    0|0
  • Yok abi hatun dediğin evine bakacak.

3|1
    3|0
  • çalışmalı ev işlerinide yapmalı tabi

0|0
    5|0
  • Çalışcak yok öyle 3 kuruşa 5 köfte

1|0
    4|0
  • çalışmalı

1|0
    0|0
  • Bence calismali

1|0
    0|0
  • ona kalmış bişee

2|0
    0|0
  • bence bu kadınların kararı isterse çalışır isterse çalışmazlar bize eşleri olarak iki şekildede yanlarında olmak düşer

1|0
    0|0
  • Evet şart bu

0|0
    1|0
  • Maddi ihtiyaçtan değil ama şahsen ben eşimin çalışmasını tercih ederim. Bütün gün evde sıkılıp akşam geldiğimde bütün enerjisini benim üzerimde tüketmesini istemezdim :)

1|0
    1|0
  • ülkemiz şartlarında ortalama bir yaşam için karı koca çalışmak zorunda insanlar... (ekonomik durumu yüksek olanlar için geçerli degil tabi ki)

1|0
    0|0
  • Karar kendisinindir.

1|0
    0|0
  • ev işleriyle uğraşmalı ve çocuğuna bakmalı.

2|1
    6|2
  • Sadece çocuğun annesiyle büyümesi istediğim için çocuk en azından okula başlama çağına gelene kadar çalışmamalı.

2|0
    2|0
  • kadına ev daha çok yakışıyor. bir evde kadın yoksa çok şey eksik demektir.

1|0
    0|0
  • Ttabiki :) oda calisscak ki. Hadi daha iyi b. Hayaat olsn cocuklara iyi bir gelecek yazlik kislik baharlik olsn :)

0|0
    1|0
  • maddi durumum sıkıntılı olmadıkça çalışmasını ıstemem , evde çalışsın daha verımlı olur kanımca !!!

1|1
    4|1
  • Bu devirde evde otursa da sıkıntı kadın. Ne malum eve erkek atmayacağı veya sanaldan bir işler çevirmeyeceği. O yüzden evlenmemek en doğrusu.

0|0
    2|0
  • Eşinin durumu iyi ise evinde olması uygundur değil ise bu zamanda zaten tek kişinin maaşı ile evlilik neredeyse imkansız..

0|0
    0|0
  • El Rızk-u El Allah

1|0
    0|0
  • Bu devirde çalışmaması çok zor eskisi gibi erkek tek başına eve bakamaz. Bayanların iş olanakları eskiye oranla daha yüksek.

0|0
    0|0
  • bence insan olsun da ötesi ayrıntılarda kalır

1|0
    0|0
  • evinde rahatına baksın

1|0
    0|0
  • Evet çalışmalı. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmeli.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    53

Kızlar Ne Diyor 49

• Çalışmalı.

1|2
    0|2
  • Kadın zaten çalışıyor ev hanımı da olsa.

2|2
    1|0
  • Çalışmak istiyorsa calışmalı elbette

1|1
    0|1
  • Maddi sorun varsa %100 çalışmalı, yoksa ve isterse çocuk olana kadar çalışabilir çocuk büyüdükten sonra da çalışabilir. Evi dağıtan çocuklar olur genelde. Çocuk yoksa evde yapacak da bir şey olmaz pek. Tüm gün kafeste leopar gibi ne yapsın 4 düvar arasında? :D Kafayı yer :D

1|1
    0|0
  • Çalışmalı. O da olmasa bari eve getirilen işler yapsın bari. Neden dersen , erkek eline bakmak iyi değil tamam fatura oder eve bakar erkek ama bir şey beğenirsin atıyorum kıyafet kocan her istediğini alacak diye kaide yok. Belki parası yetmez? Bilemezsin hayat bu. Bir de kadınlar kendi ayakları üstünde durabilmeli. Dışarıda işi yoksa calismiyorsa bile evde takke falan örsün incik boncuk işi oluyor gayet iyi de evde para kazanıliyor bunla yengem öyle yapıyor mesela. En azından eve getirilen takke orme ya da boncukla kadının tabiri caizse bir cep harçlığı günlük 20 tl bile çıkarsa kardır.

0|0
    0|0
  • Çalışmalı

1|0
    0|0
  • çalışmalı ki destek olmalı. alkış yaparken bile iki eli çırparsın.
    ayrıca ömür boyu birliktelik denen bir şey yok, yarın garanti mi sanki?
    kadın dediğin tembel olmucak.

1|1
    0|0
  • Çalışmalı kesinlikle. Ayrılmak istediğinde parası olmayıp zorla kocasına tahammül etmeye çalışan çok tanıdığım var.

1|1
    0|0
  • Evet kesinlikle çalışmalı

1|1
    0|1
  • tabii calismali bence velilikde kadirn erkek ikiside calismali ev isleirndede ikiside yapmali zaten kadinlar calismiyo diye kadina siddet var calissin para kazansin bak erkek laf soyleye bilirmi

1|2
    0|0
  • Açıkçası hiçbir erkeğe körü körüne güvenilmesi taraftarı değilim. Kimin nolucağını Allah bilir. Erkek çalışıyorum ayağına ortamdan ortama sosyalleşirken kadınlar ev işleriyle niye körelsin? Kadın güçlü olmak zorunda. Hele bu zamanda erkeğin ipiyle kuyuya inenin vay haline. Haksız muameleye eyvallah dememek için ekonomik gücünü elinde tutmak zorunda. O yüzden kadının çalışanı, toplumda sesini duyurabileni makbul!

1|1
    0|0
  • Çalışmalı

1|0
    0|0
  • Çalışmalı

1|0
    0|0
  • Ben ikisine de karşı değilim ya. Gerek yoksa neden çalışayım. Misal babadan zenginimdir, evlendiğim adamın da kanun gibi parası vardır çalışmama gerek kalmaz. Ama bu demek değil ki diplomasız oturacağım. Ev hanımının bile okumuşu makbul. Yarın ne olacağı belli olmaz. Ama eşim bana hayır çalışmayacaksın derse sebebine bakmak lazım. Anne olduğum zamanda bir süre en azından çalışmayı düşünmüyorum ben. Bakıcıya emanet etmektense çocuğumu en azından aklı erene kadar kendim eğitir kendim büyütürüm. Ama zaman ne gösterir bilinmez tabi

0|1
    0|0
  • Feminizm akımı kadınların "Biz çalışmak istemiyoruz." deyip isyan etmesiyle çıkmıştır, tuhaf ama gerçek 😄 ve bence de biz kadın çalışmalı, çünkü malesef erkeklere güvenilecek zaman degil

2|1
    1|1
  • Calismasi gerekiyirsA calismali

1|0
    0|0
  • o kadın okuduysa kesinlikle çalışmalı boşuna gece gündüz ders çalışmadık

2|1
    0|0
  • Bu soru 2016 yılında hala soruluyor mu?

0|0
    1|0
  • nasıl isterse öyle yapsın herkes ben çalışıyorum evlendikten sonrada çalışıcam

1|1
    0|0
  • Nasıl istiyorsa öyle yapmalı , ben çalışırım.

1|2
    0|0
  • Çalışır

1|1
    0|0
  • Çalışmak isterse çalışssın istemiyorsa çalışmasın

1|1
    0|0
  • Kesinlikle çalışmalı

1|1
    0|0
  • Kendi tercihi

1|1
    0|0
  • Bence calismali

1|1
    0|0
    • hey gidi goca ıspartalı hey diyecem de sen ıspartalılara hiç benzemiyorsun hatta ıspartaya 10 beden büyüksün sanırım orada öğrencisin. ahhh öğrencilik yıllarım ahhh kıymetini bil kıymetini..

• Çalışmalı geçim zor

1|1
    0|0
  • çalışmalı hayat kolay değil

0|0
    0|0
  • Cocuklari varsa calismamali

1|1
    1|0
  • yıl olmuş 2016, Batı marsta hayat arıyo bizim cahillerin sorduğu sorulara bak

1|1
    0|0
    • Haklısınız

• Bence namus Batılılara özgü bir durum değil beyefendi kişisel olarak ilgilendiren bir durum genelleme yapılmamalı

• Sadece kadınların namusunu önemseyen cahil erkek güruhu ilk önce kendi namusunuza bakın

• Çalışmalı

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    19
Yükleniyor...