Sosyal olmak istiyorum ama insanları sevmiyorum benim için hepsi salak?

Yasitlarimin davranışları özellikle mal mal hareketler falan ben bunlara katlanamam diyorum sonra yazıldığı çoğu şeye gitmiyorum. isim mesleğim gereği aktif olmalıyım ama insanlara katlanmak için yardım arıyorum
Yardım?

0|0
8|16

En İyi Kız Görüşü

• Ben de sosyoloji öğrencisiyim ve insanlardan gerçekten hoşlanmıyorum. Asla hayatımın içine yeni insanları sokamıyorum. Bazen çok sıkılıp sosyalleşmeyi düşünüyorum sonra aman şimdi aptal aptal insanlarla kim uğraşacak diyorum. İnsanları beğenmiyorum. Ve bu kesinlikle ukalalıktan değil.

1|0
    0|0
    • Evet aynı dusuncedeyim ve mesleğim gereği insanları toplumu diğerlerine göre daha iyi tanıdığım için onların goremekdiklerini görebiliyorum ve birçok yanlislarinida bunları düzeltmeye çalıştım ama olmuyor sonrada seni suçlamaya başlıyorlar. böylelikle insanlardan soğudum. Ve hala onlara yardım etme çabası içindeyim fakat bunu nasıl yapacağını bilemiyorum. kesinlikle bunun ukalalikla bir alakası yok.

• Çok iyi anlıyorum. Eskiden bu tür insanlara doğruyu gösterecek gücüm vardı ama artık yıldım, yoruldum. Bunu sadece bizler düzeltemeyiz malesef. Zaten bu siteye girip yazıları okuduğumdan beri daha çok umutsuzlaştım. Tek bildiğim senin gibi insanların doğru yolda olduğu.

• Sanırım benim de enerjik bitmek üzere. Sadece bir soruda bile bu kadar tepki alıyorsam 30 ma gelmeden cokecegim

Erkekler Ne Diyor 16

• Aziz nesin %60 aptaldı dediğinde çoook tepki çekmişti. Baskılara dayanamadı, özür diledi. "Düzeltiyorum, %90ı aptalmış" dedi.

Mesele senin bu % de nerede olduğun.
    Aklını ne kadar kullandığın.

Herkes tv izler. Bir programı takip eder vs...
    Mesela haftada kaç dizi izliyorsun?
    Kaç yarışma/yetenek vs.. programı izliyorsun?
    Nitelikler önemli diye düşünebilirsin. Ben kalitelisini izliyorum diye. Ama değil. Nicelik önemli.

Seninkinin toplamı ne? 3 den fazla mı?
    Evet ise kusura bakma. Bende senle sosyalleşmek istiyorum ama mal mal muhabbetlerine , he he hareketlerine dayanamam! Katlanamam.

Çünkü tv, boş insan işi. Çok izliyordan demekki düşünmüyor, üretmiyor, boşluğunu TV ile dolduruyorsun anlamına gelir. Ha bir de tv den halka öğretilen he he şeyleri gerçek sanmak da var...

Bu bir örnek sadece.
    Evet başka insanların hareketlerinden şikayetçisin de, acaba başkaları sana nasıl bakıyor? Bu da önemli. Şimdi hayatın dizi film olmuş, TV izleye izleye mala döndün diye sıfatına tükürmemiz mi lazım? Yoo. Ay yazık diyip acıyan gözlerle bakacağız o kadar.

Bazen arkadaşlar diyor yahu bunca şeyi nerdeb biliyorsun diye. Bakarım öyle, mel mel, sen niye bilmiyorsun diye. TV izlersen hayata zanan kalmaz.

1|1
    1|0
    • Ama onlar he diye arkadaşları da he olacak değil. Az biraz katlanarak çevrelerinden faydalanır ve aklı başında insanlarla da tanısabilirsin.

ya da bir başına öööle dur. Aptallar eğlenip coşsun, onları izle hepi...

• Bayildim yorumuna abi eline saglik 👍

• @Bebikko41 @eexx0101
      Teşekkürler.
      Alkışlarla yaşıyorum O:)

• On yargili burnu havada olan egoist insanlar herzaman yalnizdir...
    Saayet etrafinda birileri yalniz birakmiyosa ya parasi ya da mali icindir...
    Sana gelince once kendine ceki duzen ver insanlari oldugu gibi sev kabullen...
    en azindan bir dene sonrasi hersey gonlunce olur ins...

1|0
    0|0
  • toplum içinde yaşadığımız sürece kendi kafamızda olmayan insanlarlar karşılaşmak ve birlite yaşamak zorunluluşumuz var malesef.. bunu asgariye indirmek yapabilecek olan sadece.. fazla bir şans yok

2|0
    0|0
  • Aynı kafadan biri, oh be...

1|0
    0|0
  • Ayni dusunuyoruz ve benim cozumum var :D
    Alay et onlarla ama ustu kapali ve zekice anlamicaklar zaten salaklar ama senin hosuna gitcek :D

0|0
    0|0
  • Mesleginiz ne ki merak ettim

0|0
    0|0
  • Psikolojik bozuk benim durumum da ayni seninle yuksek ihtimalle depresyondasin ve kotu bir cocukluk gecirdin hayatin da kotu yonde gitmistir eminim buna

0|0
    0|0
    • Yanlış teşhis

• Evet doğru ama sorun bende değil onlar da ben sadece etkileniyorum

• Valla su an kensimle konusuyormus gibi hissediyorum :) yorumlara baktim psikoloji okuyorsun bende pdr okuyorum bu tur durumlardan sikayetci olmama ragmen gittim boyle bir alan sectim ama seviyorum da nasil bir celiski be

• Sen Çokmu akıllısın bunu bide insanlara soruyosun hayvanlara sormalıydın :))))

0|0
    0|0
    • Sadece akli basinda olgun insanalarla saglikli bir iletisim kurabiliyorum ergenlerle zaman kaybedemem ve burada sordum ki belki karsima sizin gibilerin zıttı birileri sorumu yanitlarda istedigim yardim talebini alirim. bos yanıtlar ihtiyacım yok benim.

• Hepsi derken orada bütün insanlaigi kast etmedim ki yaşıtlarımın çoğunluğu kast ettim ve bazı büyümüş ama aklı başında olmayanları
      Isim gereği onlarla istesem de istemesek de iletişim halinde olucam bunun icin yardım istedim. Yanlış anlasildim

• Ama insanda ilk onu düşündürür bunu ben sorsam aynı tepkiyi banada verirler seni anladım zaten öyle insanlar hep vardır onlara karşı dilsiz olucaksın konuşr konuşur giderler :)

• sosyoloji psikoloji? bu beyinle nasıl okuyabildin hayret :D

1|0
    0|0
    • Insanlarin akil yasini tahmin etmemde kolaylık sağladılar 😊

• Sadece bir soruyla benim hakkimda bir fikir edinemezsin. benim nasil dusundugum ya da bu sonuca varmamdaki olaylari bilmedigin icin bu cumleyi sarf ediyorsun. Inan bana sabirli bir insanim ve alttan almayi basara biliyorum. insanalrin birseyleri yazarkendeki ruh hallerinide anlayabiliyorum keske sizde beni anlaya bilseniz.

• zaza dayıya çekmişsin akrabalık var mı :p

0|0
    0|0
  • Selam kız

0|0
    0|0
  • Sen farklisin demekki :)

0|0
    0|0
  • Sen farklisin

0|0
    0|0
  • Aynen öyle gereksiz insan dolu en iyisi sevgili edin kendine

0|0
    0|0
  • Sosyopatsın sen, psikoloğun yolu gözüktü

0|0
    0|0
  • Kafana bayıldım dostum. hangı ucucu. maddeyı. kullanıosun ıcmeden gjsel olmus bu bızde okdr para verıoz kafamız olsun bu dogal kafayı yasıoo heyyo warmısın polıs karkolunu tarayak bankayı bombalayak sehırde teror estırek hee

0|0
    0|0
    • Telefonunda bir sorunun olduğunu söyleseydi anlayışla karşılandım emin ol. Ve bu kadar yeterli. Gece gece insanlara nasıl hakaret eedebiliyorsun görmüş olduk. lütfen yazma

• Onuda anlamzsın ınsan sewmıon cnkuu benımde patlama noktalarım war gına getırdınn artık gerek yok tartısmaya odul vermıcekler kımseye ı gclr..

Kızlar Ne Diyor 7

• allah çarpsın sen=ben

2|1
    0|0
  • Sen canımsın dediğin insanlara soru sorarak yardım alıyorsun fark ettin mi?

0|0
    0|0
    • Anlamıyorsunuz dimi

• Anlatmak istersen dinlerim..

• Bakın benim mesleğim gereği ve en büyük arzum insanlar yardım etmek özellikle gençlerin akıllarını dağ çok başlarını almak doğru yolu seçmelerini sağlamak fakat geçmişte yaşadığım bazı olaylar sonucunda insan ilişkilerin iyi değil ve bunu iyileştirmeye çalışıyorum ama yapamıyorum sizden bunun icin yardım istiyorum ki çevreme bir faydam dokunsun hem benim hemde hastalarim icin malesef bunu okulda bize ogretmiyorlar.

• belki de he olan sensin? bir de böyle düşün

0|0
    0|0
  • benim içinde hepsi he !

0|1
    0|0
  • bende aynen senin gibiyim ve öncelikle mesleğin ne

0|0
    0|0
  • aslinda bunu. dikat cekicen. diye yapiyorsun... yasin bile 25- ten kucuk... insanlari sevmemek... uzak. durr ama. boyle bir imada bullunma... cekici degil... inan... herkez aptal olamas az da aynanin karsisina gec;)!

0|0
    0|0
    • Lisans ogrencisi oldugumu belirttim. ve dikkat cekemk icin olsa nicki mi falan paylasirdim hem nasil bir soruyla dikjat cekilir ki? Insnalari sevmiyor degikim bakiniz. Ben sacma he hareketler yapan yani he gibi davrana insanlara katlanamiyorum ve malesef mesleğim gereği hasta ayırt edemeyeceğim göre? Buna bu çözüm arıyorum.
      Bilip anlamadan sorgulamayiniz. sizden sadece yardım istiyorum eleştiri değil yardım önerisi yoksa lütfen cevap yazmayiniz.

• yahu kendimi okudum resmen, acaba ben mi sordum bu soruyu ne zaman sordum diye bir durakladım. çözüm bulursan bana da fırlat yalvarırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...