Hz muhammed ve hz aişe?

Hz aişe kaç yaşında evlendi? Yani 9 diyende var 18 diyende ama ben kuran hocasına sordum 9 dedi bir yandan da 9 olduğuna inanmıyorum hz muhammed kadının isteme merasiminde fikrininde olmasını gerektiğini söyledi inanasım gelmiyor bilen var mı?

0|0
39

En İyi Erkek Görüşü

• "Hz Aişe'nin evlilik yaşı ile ilgili günümüzde ileri sürülen görüşlerden birisi de o dönemde kızların yaşının âdet görmeye başladıktan itibaren sayılmaya başlanmasıdır. Buna göre rivayetlerde belirtilen 6 ve 9 yaş Aişe'nin âdet gördükten sonraki yıllarını ifade etmektedir. Ahmet Tekin ve Mustafa İslamoğlu'nun da dile getirdiği bir görüşe göre, Arapça belagatinde 10'dan sonraki rakamların sayım biçimine istinaden bu rakamların 16 ve 19 olarak anlaşılması gerekir"

Ayrıca Hz Muhammed'den önce de bir evliliği var. Bu durumda 9 yaş olması imkansız.

Ama bu iftirayı örnek gösterip çocuk yaşta kızlarla günümüzde evlenenler var ki , asıl bunların bulunup tepelenmesi gerek.

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Araplar kızları ergenliğe girdikten sonra yaşlarını sayıyorlar.
    Yani sen 12 yaşında ergenliğe girdiysen 8 yıl sonra 20 değil 8 yaşındasındır.

0|0
    0|0
    • bana bu konuda bir kaynak göstersene?

• gidip araplara sorabilirsin

• bu uygulamaya halen devam edenleri var

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Al bakalım dini kaynaklar. Bu soruyu soran %95 oranında benim gibi ateist. Ama yinede cevap vereyim.

alfa-sorgulama.blogspot.com.tr/.../...vliligi.html

0|0
    0|0
  • 6 olsa ne olur 9 olsa ne olur? her şekilde cocuk.18 hikaye. şu 60-70 yıldır yetişkin yaş sınırı 18 olduğu için öyle adlediliyor tatlı-su-müslümanları tarafından.60-70 yıl önce yetişkinliğe geçme yaşı 18 değil 22 olsaydı bu sefer 22 denilecekti peygamberi savunma için. Kısaca 18 tamamen savunmak için yapılan yalan.
    ben şahsen inanmasamda 9 yaşında biriyle evlensede bununla cinsel ilişki maksatlıdan daha çok kendisinin yaşlılığından dolayı ölümünden sonra insanlara yol göstersin, iletsin manasında olduğunu farz ediyorum.(aslında benım bu düşüncemde ayrı bir tatlı-su-müslümanlığı denilebilr açıkcası neyse bu benım dusuncem)
    eğer diğer yönden sırf eş için, normal bir eş için aldıysa...
    açık açık söylüyorum böyle topluluk, böyle din yokolsun. kursun, ölsün... Sapıklığın en büyüyüğüdür.

0|1
    0|1
  • Biraz kitap okuyun.
    Bu kadar cehalet midemi bulandiriyor zira...

Arap kültüründe kız çocuğunun yaşı;
    Akıl baliģ olduktan yani ortalama 12-13 yaşında ilk regl olduktan sonra başlar. Senin 9 dediğin yaş;
    12+9 = 21"dir...

Hem cahil hem de kendini zeki sanmanin acı sonu...

0|1
    0|1
  • Hz. Ayşe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur. Dolayısıyla Hz. Ayşe’nin Peygamberimizle evlendiği yaşın on yedi-on sekiz olduğu ortaya çıkar.

0|0
    0|1
  • (K535) Hz. Aîşe Annemiz Kaç Yaşında Evlenmiştir? - Üstad Kadir Mısıroğlu

ara nette bunu

0|0
    0|0
  • 6 yasinda evlenmistir. 9 yasinda muhammed tarafindan becerilmistir.

0|0
    1|0
    • İste boyle sapik bir zihniyetin kurdugu dine nasil inandiklarini hic anlamam

• 9 deildir bence

0|0
    0|0
  • Belki bunlar hepsi öylesine söylenmiş sözlerdir. Belki öyle bir karakter bile yoktur bu dünyada

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu tür şeylere cok takma dinden soğursun. Çünkü 9 bile olsa ne yaşandığını o donemin şartlarını bilmiyoruz biz bu zamanki yaşam tarzimiza göre degerlendiriyoruz.

2|2
    0|0
  • Bende bilmiyorm ama kesinlikle dokuz degil

0|0
    0|0
Yükleniyor...