Küçük bir çocuk hırsızlık yaptı bir simit çaldı onu polise ihbar eder miydiniz?

Aç ve o kadar mecbur kaldı simitçiden bir simit istedi ama parası olmadığı için azarı yedi ve üzgün bir şekilde simitçinin önünden uzaklaştı ve köşesine çekildi çocuk üşüyordu, bir daha baktı simitçinin arabasına bu sefer simitçi yoktu yerinde gitti bir tane simit aldı oradan karnını doyurmak için o sırada siz oradaydınız gördünüz çocuğu simiti çalarken ve o an poliste etraftaydı siz bu çocuğu polise ihbar eder miydiniz?

Soru empati içerir düşüncelerini almak için sorulmuştur gerçeği yasıtmamaktadır ,

Küçük bir çocuk hırsızlık yaptı bir simit çaldı onu polise ihbar eder miydiniz ?#pilavüstü #poliseihbaredermiydin?
Ben etmezdim yanıma çağırır cebimdeki üç beş lirayı verirdim yoksulluğa lanet okurdum...

• Evet ederdim şimdi simit çalan ilerde daha büyük hırsızlık yapar
    0% (0)50% (6)16% (6)Oy Ver
  • Hayır etmem usulca yanına çağırır bir kaç kuruş para verir bir daha yapma derdim
    85% (22)42% (5)71% (27)Oy Ver
  • diğer görüşler...
    15% (4)8% (1)13% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• ilk olarak simitciye cocugun aldigi simitin parasini verirdim. daha sonra cocuk simitini yedikten sonra yanina gider yaptiginin yanlis oldugunu anlatirdim. ama o kadar da zalim bir aimitci var midir bilmiyorum simdi. ilk once coxuk degil simitci hatali. mulku veren Allah'tir. hersey bizde emanettir. o cocuga simiti vermwk zorundaydi. hic bir yardim eli geri cevrilmez. neyse cocuga nasihat eder para verirdim. yemek yedirirdim. insanlik olmedi.

0|1
    1|0
    • aynen ablam çok doğru diyorsun bu kareleri aslında uydurmadım çevremizde tonlarca çocuk tonlarca kötü niyetli simitçi var sadece para kazanma hırsıyla koşan aslında bizde hatalıyız çocuklar uğursuz hırsız oluyorsa bir zaman sonra ilgisizlikten açlıktan oluyorlar allah kimseyi açlıkla ve üşümeyle terbiye etmesin çok zor bir gece dışarda aç susuz kalmıştım oradan biliyorum bir gece bile yetti fazlasıyla :)

Görüşün için teşekkür ederim

• eig için teşekkürler.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...