Sizin hayata tutunmanızı sağlayan nedir?

Şahsen beni bu hayata tutan tek şey hayalperest olmam, sizi hayatta tutan şey nedir?

Güncellemeler:
Yok artik askeri okuldan dolayi giremedim 448 bildirim nedir :)) cansiniz cevap ver3medigim icin kusura bakmayin
@Bihter_94 kanka baksana :)

0|0
281|159

En İyi Kız Görüşü

• Hayalperest olmam benim de

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 280

• Dinim

8|9
    6|2
  • Yetiştirilme tarzım dıye nıtelendırebılırız erkek gıbı buyumem kendımı koruyabılmem ve dıs cevreyı ıyı tanıyıp haklı cıkmam yalnızlıga alısık olmam hatta kalabalıktansa yalnızlık tercih etme huyum bu cok onemlı cunku bır ınsan tek basına olunca daha guclu olur en azından etrafındakı sahte kalabalık gıdınce eskiye gerı doner bu onun ıcın pek guc olmaz o yuzden hata yapıp gozumden dusen bır daha gıremez buda ayrı bır etmen ve buna kendımı zamanla bazı seylere alısıp kendımı yetıstırme herseye hazırlıklı olma durumu dıyebılırız hayal kırıklıklarının yerını normaldirlerin alması benim en büyük destekçimdir ve bir yola baş koyduysam asla arkaya bakmam bu yüzden pısmanlıgımda yok pek aslında benı ayakta tutan bunlar çünkü en cok hayat enerjımızı alan kısım kendı türümüz insan oglu malesef yoksa bu kadar net hayata tutunucagımı sanmıyorum bunca insanın yanlıslarından sonra :)

0|1
    0|0
  • Şu hayattaki herşeyin hayattan kopmam için olduğunu söylesem... Allah inancım olmasa 1000 defa intihar etmiştim :/ :(

2|2
    2|1
    • ben de bu yasima kadar bu yuzden durdum. dini konularda baya bir arastirma yaptiktan sonra kurana da inancim kalmadi su an yani bosuna durmusum onca seye katlanmisim.

• @pasifika1 inancın neden kalmadı? Araştırmayı nereden yaptın?

• Birileri, bazı şeyler.

0|1
    0|0
  • Dinim, inancım, şükürlerim

4|2
    0|1
  • Hayallerim ve umutlarım

1|2
    0|0
  • Beni hayatta tutan tek şey yüzünü bile görmediğim kayseriden çok değerli bir insan seni seviyorum gizemli yüzüne diyemiyorum böyle soyleyim

0|1
    0|0
  • Ben aciyi seviyorum.. Mutlu oldugumda hayati yasiyo gibi hissetmiyorum.

1|3
    2|3
  • Ailem

1|0
    0|0
  • okul :D

0|1
    0|0
  • azimli olmam ve Allaha olan inancım beni hayatta tutan

2|0
    0|0
  • Birgün anne olacagim.

0|1
    0|0
  • Allah (cc)...

1|1
    0|0
  • Keşfetme isteği :)

0|0
    0|0
  • Ailem.

0|0
    0|0
  • Olmasa uçuruma yuvarlanacağimiz şeyi soru
    yorsunuz galiba

0|0
    0|0
  • Umut

0|0
    0|0
  • Benim hayata tutunmamı sağlayan şey delice hayran olmak, çılgın bir Srkian başka ne söyleyebilirdi ki.. 😃
    #ShahRukhKhan
    http://i.hizliresim.com/rZEj67.jpg

0|0
    0|0
  • Çocuklarim

0|0
    0|0
  • İnancım.

1|1
    0|0
  • Annem ve dedemin anısına yapmaya yemin ettiklerim.

1|0
    0|1
  • Eşim... Evet onu hayatımın merkezi yapıp hata ediyorum ama neyse.. 😇

0|0
    0|0
  • Kendim. Boşuna yaratılmadık, bir görevimiz var. İnsan olmam bile bir üstünlük iken bir kaç duygunun esiri olacak kadar zayıf mısın diye sorarım hep kendime. İnsan kendine tutunmalı, zaten hayat dediğimiz canın kendisi değil mi? Siz öldükten sonra, yaşam denir mi geride kalana?

0|0
    0|0
  • ailem ve hayallerim, ideallerim

0|0
    0|0
  • Hırsım ve gücüm

0|0
    0|0
    • merak ettim ne iş yapıyorsun?

• @ugurmerve1 şu an tamamen beni bozmak amaçlı konuştuğunu farkındayım tatlım. Uzaklaşabilirsin :) günde 8-10 saat çalışmaya çalışma mı diyosun sen 😄😄😄

• Kızların çekişmesi cok hoş :)

• Ailem kesinlikle kankaa:)

0|1
    0|0
  • Sevgi

0|0
    0|0
  • Sevdiklerim

0|0
    1|2
  • Vay be iyiymis keske bizde hayalperest olarak hayata tutunsaydik. Mecbutiyetlerim ve sorumluluklarim ve mutlu etmem gereken insanlar ve mutlu etmem gereken bir ben var

0|0
    0|1
  • Ailem

2|0
    2|2
  • Kızlar Devam
    250

Erkekler Ne Diyor 158

• Allah (c. c)

1|5
    0|0
  • İnsanı hayata bağlayan, düşünceleriyle kurduğu doğru hayallerdir. O hayallerin meydana gelmesi için beslediği umuttur. O umudun gerçekleşmesi için gösterdiği çabadır. En önemlisi de bunca uğraş ve mücadelenin sonucuna ortak ettiği sevdiği varlıklardır, insanı hayatta tutan ve hayatı insana sevdiren.

0|0
    0|0
  • Ölüm oluyor bu ama onu anlamak çok zor oldu benim açımdan. O bir son değil bana değerli olduğumu hatırlatan bir gerçek.
    https://www.youtube.com/watch?v=7nftuvscFys
    benim ölüm bile değerli oluyorsa benim canlı halim değersiz olamaz. İnsanlar beni değersiz görebilir ama ölüm bana değerimi hatırlattı.

1|0
    0|0
    • @Genelizleyicikitlesi
      Cok guzel bir video gercekten dusun iste Allah olumuzle bile dogada denge saglamis... zaten olum dedigin gibi bir son aksine bir baslangic.

• Beni hayata bağlayan hiç birsey yok yıllardır. Ben de şaşırıyorum bu şekilde yaşadığıma. Ama yok. Hayatla aramda hiç bir bağ yok. Boşluğa tutunarak boşlukta yaşıyorum.

1|1
    0|0
  • Dedem..

0|0
    0|1
  • Hayatta olmam. Sabah uyanınca okula gidip "madem geldim bari ders dinleyeyim, dinlemeyeceksem niye geldim ki uyurdum" mantığı.

0|0
    0|0
  • Kollarımda ölen bir kızın ölmeden önce son isteğine "Sen benim için benim yapamadıklarımı yaparak yaşa" karşı verdiğim söz beni hayatta tutuyor

0|0
    0|0
  • Beni ayakta tutan şey geleceğim ve onunla ilgili hayallerim

1|0
    0|0
  • Umut belki bir gun kiz arkadasim olur

1|0
    0|1
  • Yıldız tilbe.
    Kulaktan alınan uyuşturucudur.

1|0
    0|0
  • İdeallerim.

0|0
    0|0
  • Benim de hayallerim sana katılıyorum @Batuhan_95

0|0
    0|1
  • beni hayata tutan cok sey var intiharı gecen senenin basında düşünmeyi bıraktım çünki hayat intiharda harcanamayacak kadar pahalı ve ciddi
    ailem okulum gelecekle alakalı planlarım en onemliside gelecekteki ailemin mimarı @thetugra beni hayata baglıyo

0|0
    0|0
  • Sevdiğim.

0|0
    0|0
  • Birkaç hayal kırıntısını gerçeğe dönüştürme arzusu...

0|0
    0|0
  • Umutlarım ve umut verdiklerim.

0|0
    0|0
  • valla aslında hergün ölmek istiyorum sonra bu dünyada işlediğim günahlar aklıma geliyor başlıyorum dua etmeye affolunup tövbe etmek için namaza başlamak için içimde deli gibi bir hayata tutunma isteği oluşuyor yani kısacası beni hayata bağlayan D. Ö. T korkusu :)

0|0
    0|0
  • Ailem

0|0
    0|0
  • Kendime söylediğim yalanlar sayesinde bu dünyada mutlu bir şekilde yaşayabiliyorum. diğer durumda yine yaşardım ama mutlu olamazdım galiba...

0|0
    0|0
  • Hedeflerim. Hedefim için hayata tutunuyorum onu gerceklestirmek adına çabalıyorum.

1|0
    0|0
  • sevdıgım ınsanlar aılem umutlarım dını ınancım

0|0
    0|0
  • Arsız hayallerim, ailem ve sığındığım "O" 🙏

0|0
    0|0
  • Ailem.

0|0
    0|0
  • Ayaklarım

0|1
    0|0
  • mükemmel hedeflerim , dünyanın bana ihtiyacı var ;) ve gerçekten hayallerim için yaşıyorum biri barışı başlatmalı.

0|0
    0|0
  • Hayaller.

0|0
    0|0
  • Annem.

0|0
    0|0
  • Para :)

0|0
    0|0
  • Umutlar.

0|0
    0|0
  • Bir gün herşeyin bugünden daha iyi olacağını düşünmek.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    128
Yükleniyor...