Türkiye deki kürtler neden Pkk nın suriyede kurduğu kantonlarına gitmiyor?

Dili kürtçe bayrağı kürtçe al sana sadece kürtlerin yaşadıgı herşeyin herkezin kürt oldugu bir bölge ve pkk nın bölgesi tam kürtlerin istediği gibi ama niyeyse pek giden gitmeyi düşünen bile yok gibi

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Amaç belli bizim toprağımızda sadece Rusyanin ve Abd ile Ermenilerin ufak önemsiz piyonlari hepsi. O kadar ahmaklar ki kullanildiklarinin dahi farkinda degiller. Bizi bölmelerine olanak var sanıyorlar. Oysa yaptiklari sadece ortalik karistirmak ve berbat siyasetlerinden ibaret. Sehit kaniyla sulanmis bir toprak parcasi dahi teror ugruna öylesine teslim edilemez. O sehit çocuklarının topragi bizim topragimiz. Bu vatani cani gonulden sevip olenlerin topragi burasi Türkiye! Kürdistan olmadı hiçbir vakit de olmayacak! Basit bir etnik grup olmaktan öteye gecemezler ne millet olabilirler ne de kendilerine has dilleri olabilir, milletlerin dili olur etnik gruplarin degil. O savas alanlarına gidip kendi vahsetlerini gormekten kaciniyorlar orada yasayamayacaklarinin tutunamayacaklarinin farkindalar. Turkiyenin, Türk insanlarının misavirperverligi ve humanistligi sagolsun sagladigi imkanlar varolsun nasil gidebilirler bu topraklardan? nasil? Ne kadar denerlerse denesinler biz Türküz yaşasın Türk birliği kahrolsun Arap Birliği ve Emperyalist güçler!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• rojava, kürdistanın en küçük parçasıdır kürdistan lozan ile 4 parçaya bölünmüş bir vatan. kürtler de bu 4 parçayı birleştirmek için mücadele ediyor

1|0
    1|0
    • iran a pkk eylem yapmak değil eylem yapmayı aklından bile geçiremeyecek kadar korkuyor Türkiye az bir özel harekatçıyla pkk yı duman etti ve etmeye devam ediyor ırak kürdistanı pkk ya düşman pkk nın en sağlam yeri suriye bence hepiniz gidin oraya

• peki pkk nın işgal ettiği mahallede yaşayanlar bende kürdüm die cümle kuranlardanmı oluşuyo hep? nedense pkk dan kaçıyolar ayrıca milyon asker polise sahip devlet bir kaç bin özel harekatçıyla işgal edilen mahallelerden temizliyo pkk lıları birde milyon milyon asker polisle pkk ya daldığını düşün? yani hem askeri olarak hemde halkı yanına alma olarak nasıl yapacaksınız ki türkiye den toprak alma işini?

• sıkar...

0|0
    0|0
    • neden ama?

• Devlet bakarken ne suriyesi. ışid keser ayrıca.

• evt o nu çok duydum kürtlerden ışid ten çok korkuyolar ve ileride gene saldıracak diyolar hatta geri çekilmesi bile taktik demişti birisi

• neden gitsin ki adamın vatanı türkiye orası değil ki

1|0
    0|0
  • Kendi topraklarini birakip neden gitsinler ki adamlar mantikli değil.

1|0
    0|0
  • oraya gitmeyi hiç düşünmedim.. kusura bakma canısı bundan sonra düşünücem :D
    ne insanlar var bee.. . D

0|0
    0|0
    • Niye? sadece kürtçenin konuşuldugu ve kürtten başka insanın olmadıgı bölge tam kürtlere göre güzel değil mi

• ay denemiş benii :D açık açık sor ben sana açık açık söylim ne duymak istiyorsan bayan gizli :D

• Yorumlarina bakiyorumda anlatsam bile anlamazsin yine kendi bildiğini okursun bu yüzden kendimi yormama gerek yok

• Çünkü orda kaçak elektirik, kaçak su, kaçak çay ve kaçak gıda malzemeleri yok.. Ayrıca her gün şehit ettiğin polisin ve askerin mensubu olduğu devletten para yardımı alıyorsun.. Sen olsan gider miydin?

0|0
    0|0
  • Kurtce bayrak himm

0|0
    0|0
  • Bu sorun çok yanlış kimsin bilmem ama başına iş alırsın

0|0
    0|0
  • gitselerde kurtulsak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kürtle teröristi karıştıran bir geri kafalısın yıllardır bu ülkede kürt türk kardeşçe yaşadı senib gibi bölücüler yüzünden ülke bu halde. Ne kürtler var senden daha fazla vatanını koruyan ve bunlar Türk bayrağı altında yaşamaktan mutlu senin gibi faşistler yüzünden kimse topragını terket mez kusura bakma

0|0
    0|0
  • Sen git başka ülkeye olmaz mi?

0|0
    1|0
    • niye ben gideyim benim ülkem

• En azından ben milletin dolduruşuna gelip bu ulkede terörist değilim. Bircok da sevdiğim kürt arkadaşım var onlarlada aram cok iyi çünkü onlarda terörist degiller.

Onlarla tartıştığım zamanlarda oldu onların beni haklı buldugu yerler oldu benim onları haklı buldugum yerler oldu.

Ama. boyle sadece onlara anlatılanları duyup gelmis insanlar degildi hepsi genel kültür sahibi yorumlayalen insanlardı

• Biz duyupta hiçbir şekilde yorum yapmiyoruz biz yasiyoruz siz ise oradan bakiyorsunuz aramizdaki farkta bu zaten. Kimin duymus olduğu çok belli.

Yükleniyor...