Kadınların peçe takmasına karşı mısınız?

Öncelikle dini konu da dindar değilim, bu konuda da "hidayet versin" gibi kelimeleri tekrar tekrar kullanmazsanız sevinirim.

Şimdi bugün çok ilginç birşeye tanıklık etmiş bulunmaktayım. Benim en yakın arkadaşlarımdan birtanesi kademe kademe örtüsünün seviyesini yükseltti. Tabii, önceden de deist gibi birisiydi ve saçı da benim gibi açıktı. Önce siyah ferace ile renkli (topuzsuz) şal takmak ile başladı. Sonra siyah baş örtüsü, şimdi de peçe takıyor. Herneyse, kar yağıyor biliyorsunuz. Bahsettiğim söz konusu kişi az kalsın düşüyordu. Aslında düştü de sayılır. Sokakta ki teyze diye sınıflandırılamayacak olsalar da, orta yaşlı birkaç kişi böyle garipser bir şekil de baktılar ona. Sonra aralarında konuşmaya başladılar, ne konuştuklarını da haliyle bilmiyoruz tabii.

Peki ya siz, karşı mısınız bu tür örtünmeye? Ne düşünüyorsunuz?

0|0
9|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ben insanları yargılama hakkına sahip değilim

Genelde insanlar kendinden farklı olanları yadırgar bir çok sebep sıralanabilir bunun için

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben farklılıkları eleştirenlere , önyargılı olanlara karşıyım. Kendi kapalıdır, açık kadın görür ayıplar cık cıklar. Kendi açıktır, kapalı kadın görür fısır fısır konuşur. Çok çirkin şeyler bunlar.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• isteyen istediğini giyer acığa saygım varsa onlarda daha fazla saygım var insanlara nasıl açık mini dekolte giyenlere yargılayamayın vs diyolarsa onlara neden peçe takıyolar gbi sacma sapanlar laflarla kimse yargılayamaz

2|1
    0|0
  • asla karşı değilim ve üzülüyorum da çünkü hiç çarşaflı bir eşim olamicak , çünkü onlar bize bakmaz :D biz sakalsız tiki giyinen tip ,, onlar sakallı şalvarlıya bakıyo malesef

1|0
    0|0
    • Hic belli olmaz usulune uygun ailesinden iste kabul edebilir. Niyetinin ciddi olduguna inanır ve inancli biri oldugunu gorurse

• ben normalde sakalı çok seviyorum ve sakallı gezmeyi çok istiyorum ama özel güvenliğim sakal bizde yasak. çarşaflı hatunlar öyle kolay kolay bakmaz bir gibilere , artı İstanbul da yaşıyorum , çarşaflılar genelde fatih çarşamba da ismail ağa cami nin etrafında , orda bütün erkekler sakallı cübbeli yani kısaca o iş yaş :D genede teşekkür ederim iyi akşamlar @blackberry118

• Peçenin dinimizde pek de bir yeri yok ayetle hadisle temellendirilmemiş bir olgudur... Aşırı takvalık olup yapılması zaruri değildir yapana da mani olmamak gerekir... Örtünmek cilbab ayetiyle ve hadislerle sabittir en iyisi çarşaf olup, çeşitli versiyonlarıda mevcuttur... Özellikle son zamanlarda selefi geçinen yani Işid odaklı kimselerin benimsediği birşey oldu peçe... Osmanlı zamanında da bir çok kez yasaklanmıştır... Ciddi tehlike arz edebilir bu tarz kimseler...

1|0
    0|1
    • Terör örgütlerini sevmediğini biliyorum, kendisi sadece bu dönemin fitne dönemi olduğundan bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam.

• Yüzünden* Bu arada kendisi tatar Türk'ü dür.

• kendisi ile konusma fırsatımız olsaydı egilimi ne yonde olurdu anlardık... lakin buradan ancak tahmin yürütüyoruz... kimseyi zan altında bırakamayız... son dönemlerde olan vukuatları aktarıyorum ben sadece... kesin bu şekildedir diye birşey yok...

• Örtünmeye karşı değilimde durduk yere birden kapanan kızlar görünce aklıma herşey geliyo niyese

1|0
    0|0
  • Nefsini bir kenara bırakıp dininin, Yaradanın emrettiği şekilde yaşayanlara helal olsun diyorum ve gıpta ediyorum. herkesin harcı değildir güçlü irade ister. İsteyen istediği gibi giyinebilir kimse kimseye bu konuda laf etmemeli karışamazda. nasip olmayanlara da ALLAh c. c hidayet ve nasip etsin amin.. :)

0|0
    0|0
  • Ben dogru bulmuyorum ama isteyen istedigini girmekte ozgur.

1|0
    0|0
  • Evet kendimi arabistanda gibi hissetmeme neden oluyorlar, mümkünse karşılaşmıyım

1|0
    1|0
  • hayır değilim

1|0
    0|0
  • Peçe olayı biraz ninjalığa kaçıyor bence. Ananemler babaannemler nasıl bağlıyorsa doğrusu budur.

1|0
    0|0
  • bence normal son derece bikini ne kadar normal ise

1|0
    0|0
  • Gayrimüslimde olsa müslümanda olsa ahlakî normları aşmadığı sürece istediği gibi kıyafetini giyer ve dolaşır kimse karışamaz. Karışmamalı

1|0
    0|0
  • Ne edersen kendine edersin kendi kendine.. ;) Herkesin giyimi kuşamı kendinedir.. ;)

1|0
    0|0
  • çarşaflı sarıklılar defolsun arabistana

0|0
    0|0
  • yoo insanlar istediği gibi giyinebilir. sonuçta islam hoşgörü herkese ve her şekile karşı hoşgörü dinidir. ya inandığın şeye göre davran ya da inanma ist li bişey ol değilmi panpiş :)

0|0
    0|0
  • Ya ne peçesi, ya takıyolarda noluyo,

0|0
    0|0
  • Peçeli olmasına karşıyım. Ama birgün eşim olursa tam tesettürlü feraceli biri olsun isterim

0|0
    0|0
  • banane ne yaparsa yapsın

0|0
    0|0
  • Allah sanada Hidayet versin inşaallah kurban oldugum allah

0|0
    0|0
    • sgkfsgf

• Allahim su kiza öyle bir hidayet ver ki sarip sarmalanmaktan mumya gibi olsun. Aminnn. Inşaallah

• Inşaallah inşaallah. . maşallah maşallah

• beni rahatsız eden hala bu tip konuları tartışıyorken hindistanın bile bizi bilimde sollamış olması.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ben inanıyorum ama fazlasına karşıyım. bana göre kapalılık eşarp ve pardesü. yani o sokakta pantolon üzerine tunik geçirip şalı saranlarda bana göre soytarı. peçelilerse kendilerine yazık ediyorlar.

1|0
    3|1
  • İsteyen istediği gibi örtünsün. Kimliksizlik rahatsız etmiyorsa peçe değil isterse kendini yere gömsün hiiç sorun değil.

1|0
    0|0
  • Kimsenin hayatı beni ilgilendirmeyeceği için bir şey diyemem. Karşı olsam ne olur olmasam ne olur kişinin kendi bileceği iş. Isteyen istediğini giysin.

1|0
    0|0
  • adam ister çıplak gezer ister tüm vücudunu örter. buna kimsenin tek söz söylemeye hakkı yok. lafa gelince laiklik, özgürlük ama faaliyete gelince köküne kadar eleştiri. yapmasınlar şunu. böyle insanlara zerre saygım yok.

0|0
    0|0
  • Herkes istediğini giyip takmakta özgür. Kimseyi garipsemem.

2|0
    0|0
  • Yani saygım var da yıl olmuş 2016..

1|0
    0|0
  • Sanki açıklar karda düşmüyor...

0|0
    0|0
  • beni ilgilendirmez kendi hayatları

1|0
    0|0
Yükleniyor...