Arkadaslar bir bakabilirseniz?

arkadaşlar ben 19 yaşindayim ve orta derecede özgüven problemim var. Kendimi düsundügümdede bunun mükemmelliyetciliğimden geldigini anladim. Kendime belirledigim standartlara erisemiyorum.Örneğin sakallarım genetik olarak gec çıkıyor ve suanda sakallarim yok. Bu yüzden kendimi çekici bulmuyorum ve kimseyle konuşmak istemiyorum. Başka beğenmediğim fiziksel bir özelligim yok yani çevremdekiler bana karizmatik yakışıklı derken ben erişmek istedigim standartlardan birisi gercekleşmezse kendimi o konuda iyi bulmuyorum. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım.

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• O mukemmelliyetci bakis acisi bende de var ne yazik ki ve bende kendi koydugum sinirlara erisebilmis degilim seni anliyuorum :( ama elden gelen bir sey yok kendi kendini oyle kabul etmeye calismalisin kendini seversen sorunu asarsin ancak

0|0
    0|0
    • kendini sevme konusunda verebileceginiz bir öneri var mı yani zaten seviyorum ama mesela sakal örneginden gidersek yakisikli oldugumu soyleyen insan cok ama ben bunu sakal yuzunden kendime inandiramiyorum. Bardagın dolu tarafini nasil gorebilirim. Peki sizde ne gibi ornekleri var bunun

• :)) aslında doğruyu söylüyosunuz ama şoyle bir durumda var sakalı kesincede baby face olunur :)) dediklerinizi uygulamayı deniyecem. Daha az önemsemek icin oluruna birakmaliyim sanirım

• Seni sen yapan seyin dis gorunusun olmadigini fark ettigin zaman olay bitiyor bence. Tamam ambalaj onemli herkes ona bakiyor ama insanin beyni de onemli ya. Sakal erkek icin vazgecilemez bir unsur elbette kabul ediyorum ama sen onu dusundukce emin ol o sakallar cikmayacak :) beklenilen otobuusun hep gec kalmasi gibi :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...