Şarap içmek Gunah mi?

Şarap içmek Gunah mi arkadaşlar din katında ailem çok dindar Evleneceğim çocuk için şarapci dediler diye ailem istemiyor

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer evleneceğin kişi şarap içmediği halde kendisine şarapçı denildiyse bu iftiradır. Eğer şarap müptelalığı doğru ise, bu gıybete girmez... Evlilik hususunda, kız verilecek tarafa, damat adayının harama müptelalık gibi ağır kusurları var ise mutlaka bildirilmelidir... Bunu bildirmek, gıybet etmekten çıkar, fiili bir ibadete dönüşür... Büyük ulemaların ekseriyeti, içki içene kız veren, kızını zinaya vermiştir buyururlar... Bu hususta kişilerin günahını tevbe etmemişse ve tevbesinde sebat etmemişse, istenilen tarafa ifşa etmek lazımdır...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şarap içmek şarapci din ahh yapmayın böyle şeyler artık. Dini inanciniz nedir bilmem kimseyi de yargilamam şarapci alemci bu tarz laflar çok çirkin dinden bahsediyorsak 'giybet ' de yapmamak gerekir öyle değil mi? Ailen için bilemiyorum ne yapılır ama günah diye bişey yoktür yaaa olamaz şarap yüzyıllardır sagliktir sifadir içilir bir kadeh ayıp da değildir Gunah da değildir. Sana tavsiyem evleneceğin kişiyi al yanına ailenin karşısına al konuş şarapci falan çok kötü böyle yakistirmalar

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Çocuk böyle değilse iftiraya girer, öyleysede gıymet olur. Bu iki durumda günah, sana şarapçı diyenlere bunuda sor. Çocukla konuş, alkol bağımlısı ise o evliliğin sağlıklı olması zor.

0|0
    0|0
  • Evet Islam dinine gore gunah.

0|0
    0|0
  • Evet günahtır

0|0
    0|0
  • günah tabi

0|0
    0|0
  • sevabın en büyüğüdür!!!

0|0
    0|0
  • Bu din yüzünden insanlarımız nekadar cahil

0|0
    0|0
  • Günah kardo

0|0
    0|0
  • Gunah tabıkıde

0|0
    0|0
  • Wowowowow Harammm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• alkol kullanmak tabiki günah ama kimse kimsenin günahını sevabını sorgulayamaz.

0|0
    0|0
  • Günah

0|0
    0|0
  • Günah.

0|0
    0|0
  • Her alkolün günah olduğu gibi evet şarapta günah ama bildiğim kadarıyla şarabın günahlılığının ayrı bir durumu var islam dininde.

0|0
    0|0
    • Hz İsa ile ilgili senin dediğin hristiyanlar için evet Hz İsa demişki şarabı kanımmış gibi için ama Müslümanlara gecerli değil karıstırmamak lağzım

• @İsimsizBOT Ben ayrı bir durumu var derken daha büyük bir günahtan bahsediyorum. Yanlış anlaşılmasın. bu yorumu da bir kaç yorum öncesinde yazmıştım. bakabilirsin.

• Peki tamam anlamamıştım, fakat yine yanlışın var bira olsun vodka wiski şarap rakı farketmez iyisi kotusu yok ickinin neyse by

Yükleniyor...