Ben gercekten anlamiyorum yardimci olur musunuz?

Arkadasim ve sevgilim empati yetenegimin olmadigini soyluyorlar. Ama ben insanlarin bir durum karsinda ne dusundugunu ne duydugunu iyi anliyorum. Empati tam olarak ne demek? Yani herkesin zor bir durumu vardir ben sadece onu gorup susuyorum ona acimiyorum bu hata mi sonucta herkesin bir derdi bir sikintisi var. Haksizmiyim?

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• bazen bizimkinden daha zor durumda olanlar olur ve bunları anlamaya çalışmak yardımcı olmaya çalışmak kötü bir şey değildir. Susmak yerine iki kelime etsen belki karşıdakine iyi gelecek. Senden çok daha zor durumda belkide bunu bilemezsinki o zaman doktorlarda kimseyi iyileştirmesin herkesin hastalığı var deyip bıraksınlar mesleği...
    Tabi bu kişinin isteğine kalmış bir şey ama sürekli aman banane tavrındaysan hoş olmaz.

0|0
    0|0
    • Ben banane tavrinda durmuyorum ama herkesin kendince bir sikintisi var. Empati kurup vah vah tuh tuh diyemem elimden bisey geliyosa yaparim gelmiyosa susar dinlerim.

• insanlara yardim etmek onemli sonucta bu senin insan oldugunu gosterir bunda hem fikirim fakat ben yardimi onu dinleyip ah canim benim uzulme olur boyle seyler deme taraftari degilim bu empatiyse bende olmadigi kesin. Ben dinlerim elimde cozum varsa sunarim yoksa hayata devam edip onuda kendi kurdugum mutluluga cekerim. Ben demiyorum ki herkesin derdi var kendi kendine cozsun.

• bu arda bu kadar konustuk sence ben bencil miyim empati yapamiyor muyum?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 1

• haklısın sen=ben , aman boşver kim ne derse desin anladığımız hissettiğimiz herseye tepki verecek değiliz ya bazen görmezden gelmek daha iyidir

0|0
    0|0
    • Yani bencede birine acimak bence empati yapmamaktan daha kotu..

Yükleniyor...