İnsanların birbirlerini kırmak için girdikleri bu yarış nedendir sizce?

Şu sıralar aşırı derecede insanların birbirine olan hakaretlerini görüyorum, sizce insanların bu birbirlerine olan öfkesi siniri veya kalp kırma yarışı nedendir, bir fikri olan var mı? Siz de insanları kolay kolay kırar mısınız?

0|3
53|106

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların birbirlerine olan bu öfkenin temel sorunu "İletişimsizliktir".
    Hiç birbirini tanımayan insanlar ortada herhangi bir sorun yokken birbirine hakaret edebiliyor.

Bazıları insanların kutsal değerlerine laf ederse ya da görüşüne karşılık zıt birşey derse, veya insanların ona ilgi göstermesi sonucu kıskançlıktan dolayı olabiliyor.

Keşke böyle olmasa ama malesef oluyor.
    Umarım birgün doğrunun farkına varırlar..

4|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben daha çok kırılan kalpleri tamir etmek ile uğraşıyorum 😊

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 105

• Ben merkezcilikten ve birçok şeyden daha...

"Dünyada en zor şey, kırılan bir kalbi onarmaktır. İnsana yakışan, insanca yaşayıp varolmaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=q47PC2l3Jcc

1|0
    0|0
  • insanların umrunda değil çünkü.. sadece birbirlerini ezip zevk alıyorlar

3|2
    0|0
    • Sen bu durumda ne yaparsın peki?

• ne mi yaparım.. cahille girme münakaşaya ya sinirini zıplatır ayağıya ya da edebini fırlatır.. edebine yazık olur.. çünkü cahiller girdiğin her tartışma bir yenilgidir..

• Birbirlerine neden iyi davranmaları gerektiğine dair hiçbir fikri olmayan insanların, bıkkınlık sonucu verdikleri bir tepki. Bunu anlamlandırabilecek bilgi düzeyine sahip değiller, bu yüzden bilinçsiz davranıyorlar.

1|0
    0|0
  • Ülkedeki bazı farklar bilimiyor özgüven ile ego bunların başında gelir. Özgüveni yüksek insan karşıdakine saygılı olur egosu yüksek insansa onu ezme çabasında bulunur. İnsanlar egosu yüksek insanı güçlü olarak nitelendiriyor türkiyede egonun yükselmesi içinde insanları eziyor.

1|0
    0|0
  • mükemmel olduğunu düşünn insanlar kendilerinden başka herkezin onlardan daha alt seviyede olduklarını düşünürler dolayısıylada karşısındaki insanında pek değeri yoktur onun için bu sebeple çok kolay kırıcı sözler sarfedip hiçbişey olmamış gibi davranabilirler ama biliyomusun sorun değil çünkü bu dünyada asla boşa gitmeyen 2 tane çok büyük şey var biri edilen iyilik diğeri ise edilen kötülük çünkü bigün illaki karşılığını fazlasıyla alıyo insan kırıcaklarmı kırabilirler problem değil bikaç gün üzülürüm en fazla sonra geçer peki ya onlar?

1|0
    0|0
  • Onlar çirkin insanlar. Ama fiziksel olarak değil ruhen çirkinler.
    Ben insanları kırmamaya çalışıyorum. İsteyerek kimseyi kırmam.

3|0
    0|0
  • Günümüz hastalığı : Kendini bişi sanmak :D

2|1
    0|0
  • Bu bir modern çağ hastalığı maalesef. Şu bencem de de yazdığım gibi.
    www.kizlarsoruyor.com/.../a48535-modern-cagin-hastaligi-kiskanclik

2|0
    0|0
  • 40 iqum ile nasil laf koydum 50 iqluk adama diyip seviniyor garibanlar:)
    Halbuki sokulan lafla degil , yapilan karsiliksiz iyilikle insanlar bir ust seviyeye gecer ve sevilir.
    Toplumdaki asi cocuk olunca ilgi gorurum havasi cehaletin ta kendisidir.

2|0
    0|0
  • Herkes kendi kusurlarına vakit ayırsa, başkalarınınkini eleştirecek zamanı kalmaz.
    Aciz insanlar yapar bu davranışları. Takılmamak gerek.

3|0
    0|0
  • Maddiyatçı yapımız artık karşımızdakini düşünmemizi engelliyor. ne yazık ki hergün daha çekilmez bir hayat yaşıyoruz.

1|0
    0|0
  • Türk kızları olarak medeni olmayı başardığınız gün bu saçmalıkların hepsi sona erecek. Muhattap olmanız için yazmıyorum. Herkes görsün, kendi ruhunu sorgulasın

1|0
    0|0
  • Kendi bastırılmış aşağılık komplekslerinden dolayı insanları ezdikce kendilerinin üstün hissediyorlar tek sebebi bu.
    Bende her zman kırmamaya dikkat eder ve çekinirim, ki inancımıza görede böyle
    http://i.hizliresim.com/W19Ny8.jpg

Her ne kadar inanmayanlar olsada bunu yaparken zevk almak insanlığa sığmıyor.

1|0
    0|0
  • Senin de birilerine öfkelendiğin, hakaret ettiğin kişiler olmuştur. Önce kendin cevabını bul, bu sorunun da cevabını bulursun.

1|0
    0|0
  • Sidik

1|0
    0|0
  • Benim adım kırılmak, o kadar çok kırıldım ki kalbimin olmadığını hissetmeye başladığım günler oldu. Seviyordum ama her sevginin ağırlığı o kadar çok yük bindiriyordu ki daha fazla sevemeyeceğim günler aklıma geldi. Kırılmış biriydim bir köşe başında terk edilmiştim.

1|0
    0|0
  • Herkes ölümsüz gibi yasıyo kanks

1|0
    0|0
  • şu an ki sistem de sesi gür çıkan liderliğe oturuyor. Ve bu sidik yarışı içerisinde cana yakın bir insan olmak seni ikinci plana, yalnızlığ sürüklüyor. şu an çoğu insanın yalnız kalma sebebi statüsü için onları parçalayanlar yüzündendir.

1|1
    0|0
  • para para para baska hicbise değil faşizim. İrkciligi-siyasi gorusu-rengi-konusmasi herserseyiyle ulke yonetimi ve diger siyasi goruslerinin vatandaslar uzerindeki etkisi bu

1|0
    0|0
  • çünkü insan yaramaz bir varlıktır.. insan sevilmeye layık değildir.. iyilik yaparsın yaptığına bin pişman olursun.. en yakınlarından dostundan kazık yersin.. hal böyle olunca kimse kimseye güvenmiyor sevemiyor.. zincirleme trafik kazası gibi düşün.. kelebek etkisi

1|0
    0|0
  • Başkalarını aşağılayarak kendilerini üstün göstermeye çalışıyorlar.
    Hayır, ben insanları kırmam. Onları kıracağıma kafamı kırarım :D Ama bunu suistimal ettikleri için, insanlara karşı kapalıyım.

1|0
    0|0
  • İnancıma hakaret eden ve eleştiren insanları değil kırmak gebertmek istiyorum.
    Günümüzde ki hiç bir insan saygıyı hak etmiyor bana göre. Sürekli bencillik ve egoizm yüzünden herkes birbirlerinin manevi değerlerini ve kişisel tercihlerinden dolayı birbirlerini aşağılıyorlar, kınıyorlar.

1|0
    0|0
  • genelde insanlar kırılmasın diye kendim kırılırım

2|0
    0|0
  • Çekememezlik , ego, sinir ve işsizlik

1|0
    0|0
  • Onlara verilen zekayı kullanamamaları bir kalbi kırmak için uğraşacaklarını ufak bir şeyle bir kalbi mutlu edebilirler de

1|0
    0|0
  • Eğitimsizlik, cahillik, okumama, bence temel etkenler. Eğitim derken okul bitirme anlamında demiyorum. Ailede başlıyor,
    Okullarımızda ise güzeli, doğruyu öğretmek yok sadece test üzerine kurulmuş eğitim sistemi. Bu durumda insanların böyle davranışlar sergilemesi normaldir.

1|0
    0|0
  • evet bu aralık ayında böyle bir şey vardı çünkü fitne artıyor yakın zamanda dahada farklı şeyler olabilir. şahsıma ait yorum.

1|0
    0|0
  • Kimseyi kırmıyorum, ilgilenmiyorum.

1|0
    0|0
  • öyle öyle cok yazık insanlık ölmüs bence toplu katliam yapılmalı tüm insanlar ölürse dünya o zaman kurtulur :D

1|0
    0|0
  • Evet bende kolay kırarım

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    75

Kızlar Ne Diyor 52

• Sorma hepimiz birbirimize hakaret edip saldırmaya, aşağılamaya pek meraklıyız. Ama sonuç olarak yine birbirimize muhtacız. Acı gerçekler :d

1|0
    0|0
  • Bilmeden kırmışımdır ama genelde dikkat ederim kalp kırmamaya. Bende anlayabilmiş değilim bu nefret neden? niye?

1|0
    0|0
  • Kendinde olan eksikleri başkası görmesin diye karşısındakini ezer. Sessiz sakin insanlara baktığımızda kendiyle barışık olduklarını görebiliriz.

1|0
    0|0
  • Kendileriyle barisik degiller

1|1
    0|0
  • Evet 2 haftadir deli gibi bunu dusunuyorum :D mesela bir ornek veriyim gecen gun bir arkadasima bisey sordum yanindaki kiz aldi defteri firlatti 2 sira one :o ben mal mal baktim bu ne kabalik cokmu cocuk cokmu ergen Bilemedim. baska biride sirf yer yoktu yerine oturmusdu yerimden kalkarmisin dedim diye bir ergen ergen konusmalarini off tamam ya kess off he yaa falan dedi yine soktayim :D ben bunlarin hallerini gorunce tepki veremiyorum elim ayagim kesiliyo :D :D

1|0
    0|0
  • Kalp kırmak kabeyi yıkmaktan daha kötüdür
    Doğru bir söz fakat insanlar ne kadar canı yanarsa hakarete uğrarsa aynısını ya da daha fazlasını başkasına yapıyor empatı kuran alttan alan iyi olmaya çalışan bir toplum değiliz malesef

1|1
    0|0
  • İnsanlar artık daha sabırsız daha öfkeli daha saygısız daha sevgisiz modern cağin getirdikleri olsa gerek. Çabuk kırılan bir insan değilimm.

1|0
    0|0
  • Kırma yarışının sebebibinin bireyin kendini yüceltmek istemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Etrafındakini kırıyor, küçük düşürüyor ve kendisini yüceltmeye çalışıyor. Bir nevi güç gösterisi yani. Bir de bilinçsiz bir şekilde fark etmeden kıran insanlar da var, onlar bu olayın dışında

1|0
    0|0
  • Temelimde kiskanclik var

1|1
    0|0
  • ilk bende buna benzer bir soru sormuştum :) ... artık insanlar hoşgörü kavramını bir kenara itip hazımsızlık kavramını seviyorlar

1|0
    0|0
  • Psikolojik sorunları var onların

1|1
    0|0
  • kırmam çekinirim üzülürüm kimi kırdığımın farkında olmaya çalışırım.. ah farkında olsak kırar mıyız hiç..

1|0
    0|0
  • Ya aslında insanlar bana kırılıyor. Ben kırıldığımı söyleyemezken dostlarım bunu dile getirebiliyor. Ben onları kaybetmekten korkarken onlar korkmuyor mu?
    Hassas yaklaşıyorum her şeye ve ince davranmaya çalışıyorum. Ben kırıldıklarımı dile getirsem bura dolar heralde. Ama gerçekten her şeyin benim elimde olmasını çok isterdim. kırılan onlar

1|0
    0|0
  • Ben bunu şöyle görüyorum bir insan kendinden ne kadar mutsuzsa o kadar saldırgandır insanların açık yönlerini arar ki kendi açıklarından daha kötü olduğuna kendini inandırabilsin ama işte maalesef onların o içi balçık dolu beyinlerine yapılacak bir şey yok

1|0
    0|0
  • Evet kirarim. Cogu hak ediyor cunku

1|0
    0|0
  • Heo popüler olma çabası dobra olmaya çalışırken kalp kiriyorlar

1|1
    0|0
  • Kendini büyük görmek

1|0
    0|0
  • Herkesin sinirsel sorunları var günümüzde..
    Ve bir şekilde içten bir patlama oluyor..
    Dogru birsey degil elbette ancak geneli istemsizce oluyor bence..

1|0
    0|0
  • Vesvese
    Ego
    Megolomanlik
    Dini göz ardi etme
    Bencillik
    Kiskanclik
    : Şeytanin nefsimizle oyunu

Halbuki bir bilseler kalp kirmak kabe yi yikmak gibidir. dilleriyle kalp kiranlari ibadetleri temizleyemez

Hadis

1|0
    0|0
  • İnsanlar kendi hatalarını görmezler yahut kendilerini eleştirmeyi bilmedikleri için aynı hatayı başka biri yaptığında ona yüklenirler

1|0
    0|0
  • bence kırılmaktan korktukları için. burunun beni kırmasından korktuğum için insanları sürekli uzak tutuyorum tahammülsüz oldum mesela

1|0
    0|0
  • Bir de beni neden içine kapanık, insanlardan uzaksın diye suçlarlar. Sebebi tam da bu işte. Adam gibi konuşan insan kalmadı ki

1|0
    0|0
  • Hayır kırmaktan korkarım insanları

1|0
    0|0
  • Kimseyi kirmam kimseyede kirilmam ben. Sadece herkes davranislariyla yerini belirler hepsi bu. Insanlar kendilerini kirar. Bir baskasi tarafindan kirilmissan en buyuk sebebi yine kendindir.

1|0
    0|0
  • Stress

1|1
    0|0
  • evet herkez birbirini bozmak laf sokmak yermek derdinde.. öyle insanlarla muhattap olmuyorum elimden geldigi kadar..

1|0
    0|0
  • Görgü kuralları diye birşeyden eser kalmadı ama farkında değiliz ki gelecek nesil bizi örnek alıcak.

1|1
    0|0
  • Bence kimsenin birbirini çekememsinden herkes en iyi olmak istiyor

1|0
    0|0
  • bencillik

1|1
    0|0
  • kıyamet alametleri olduğunu düşünmüyor değilim.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor...