Çalışan kadınla ev işini paylaşmak yeni moda mı?

bu ne ln neyin kafası bu. kadınsan yapacaksın ister çalış ister çalışma. zorlamı çalış diyoruz. şimdi 3-5 tane gevşek çıkacak diyecek sen kendine köle arıyorsun. ya modernleşmeyle geri kalmışlığın ortasında kalmış canım dön bak geçmişine kökünden kopma. tabi eşin hastaysa herşeyi sen yaparsın ama ben işten gelecem kadın yayılmış bir köşeye yemek yap diyorsun yorgunum sen yap diyor. basacan şamarı

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın rahat olmamak lazım. Sanrm demek istediğin şu: çabalasın her şeyi mükemmel yapmasını beklemiyorum ama iki iş yapsın çalşyorum git dışarıda ye dicek rahatlığa kavuşmasın istiyorsun.

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• yok kardeşim haklısın hertürlü haklısın şamar dışında)) ya napıyım ben öyle karıyı biz babadan dededen şunu gördük kadın çalışsa bile ev işi 100%90 onundur hastadır eywallah

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Buna moda değil beraber yaşama sanatı denir.. anlayış denir, merhamet denir, hoşgörü denir.. tabi sevgiden ve şefkatten bihaber olan bunu anlayamaz moda der..

2|1
    0|2
    • güzel kardeşim hoşgörü 1 2 kez olur. anlayış merhamet geç bunları evlenince kocana yaptırmaya çalış

• sen günümüz kadınından mı bahsediyorsun? bencillik gibi görünebilir ama bu zamanla büyüyecek dik başlılığa laf geçirememeye varacak bir durum.

• Sen devam et böyle..

• Çalışıyorsam eşek gibi yapacak

2|2
    0|1
  • Yanlış bir düşünce
    Hayat müşterektir, sırf kadın olduğu için ev işi yapmaya ve hizmet etmeye mahkum değildir insan.

1|1
    0|0
  • Cok sukur biri erkegin rolünü sahiplendi savundu... Tek yaşamadığı surece erkeklerin ev isine karışmasını dogru bulmuyorum. Her insanin bir rolu bir fıtratı vardır...

0|1
    1|0
  • İster evlen ister evlenme kiminle aynı çatının altında yaşıyorsan o evin işleri ortak yapılır. Annen olur, eşin olur, öğrenciyken ortak eve çıktığın arkadaşın olur. Tamam eşin yemek yapar ama o zaman yediğin tabağı sen kaldıracaksın. Elin ayağın tutuyor sonuçta. Herkes bir işin ucundan tutmalı. Gorende herkes maden ocağında 12 saat molasız çalışıyor sanar.

1|0
    0|0
    • tabağı kaldırırsın tamam da o iş zamanla bulaşığı yıkaya varacaktır

• Dert etme makine yıkıyor zaten ya :D sen niye gerildim korktun evlilik mi var ufukta ne bu telaş

• kısmetse 1-1.5 yıla ama bugün bana bu konuyu açtı kafam bozuldu tersledim yahu

• Eğer kadın çalışıyorsa erkek tabi ki yardım edecek. Kadının işten çıkıp kocasına yemek yap yorgunum demesi söz konusu değil zaten. Kocanın yardım etmesi. Belki salatayı hazırlar, belki sofrayı kurar. Ama nasıl bir ladının ben yorgunum yemeği sen yap demesi size garip geliyorsa. Aynısı erkek için de geçerli.

0|0
    0|0
    • yardım ederim tabi bu cilve olur misal karın yemek yaparken seninde bir salata yapman. ama kusura bakma da çalışan kadınlar bir yerden sonra kendini salıveriyor ev işlerini sallıyor şahit olduğum örneklerde var. elbette hayat müşterektir ama bir kadın kocasının sözünü dinlemiyorsa daha onun ne kadınlığı kalmıştır

• moda

0|0
    0|0
  • Evlenirken hayatı paylaşmak için söz veriyorlar ev işlerini de paylaşsınlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• çalışan eşim benimle;
    5 saat
    elin herifleri ile
    10 saat birlikte olacak !

çalışmasın yemeğimizi dışarda yeriz !

0|1
    1|0
  • Evet arkadaşım sana yılın hödüğü ödülünü veriyoruz buradan ailecek...
    Bir de şamar basacakmış koduğum hidrolik beyinlisi, sizi kim yetiştirdi oğlum böyle?
    Hangi ağacın armudusun da çürük çıktın direk?

2|0
    0|0
  • Hayatını paylaştığın insana bu konuda yardımcı olmak, ne kılıbıklık nede suçtur güzel kardeşim. Seve seve yardım ederim. Ayrıca peygamber efendimiz s. a. v'de eşine bu konuda yardımcı olurdu zaten. Yani sünnettir aynı zamanda...

1|0
    0|0
    • söylediklerin çok güzel. ama bir yerden sonra işin cılkı çıkıyor. elbette yardım edersin ama bir yerden sonra kadın kendini erkek gibi görmeye başlıyor şunu sen yap şunu yap. çalışmasın istemiyorum onu da dinlemez ki. daha neyi kaldı evliliğin

• Köklerini s*kiyim

0|0
    1|1
Yükleniyor...