Sag ve solcu kesimi anlamak neden bu kadar zor 😕?

Neden insanlarimizin %60inda koyu ataturkcu ya da koyu osmanlici cikti yardimci olur musunuz kafam almiyo cunku. Ben ataturku de seviyorum fatih sultan mehmeti de seviyorum ondan onceki selcuklu gokturkleri de seviyorum sonucta hepsi bu vatan icin savasmadi mi? Osmanlici kesim der ki genelde osmanli dini her turlu yasadi ve yasatti ama aslina inersek osmanlida toprak devlet surekliligi icin dine uygun olmayan seyler elbet yapti mesela kardes katli kanuni zamaninda her ne kadar sari selim basa gecse de kardes katlini yapmak zorundaydi eger yapmasaydi daha cok sehit vercektik ulke boluncekti ve daha nice dine uygun olmayan seyleri de osmanli yapmistir ama bu demek degildir ki sevmeyelim kesinlikle oyle degil hatasi basarisiyla sevelim tam tersine solcu kisma gelirsek de genel olarak asiri ataturk asikligi putlastirma cabasi ve osmanli dusmanligi yol almaktadir ataturk sevmeseydi osmanliyi savasirmiydi bu toprak icin bunu dusunmelerini isterim ben sonucta osmanli bitmek uzereydi ve ataturk dogru olani yapti ama vahdettin vatan hainimiydi hayir ama yaptigi dogru seylerin yaninda yanlis seylerde oldu ben isterim ki ne padisahlarimiz peygamberlestirilsin ne de ataturk putlastirilsin simdi illa koyu sagci ya da solcu kesimden okuyan olcaktir hatam varsa eger lutfen goruslerinizi bekliyorum..

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hatan yok Atatürk'te Osmanlı'da Türk tarihinin bir parçasıdır ve her ikisinin de doğruları da yanlışları da vardır. Türkler tarihinin tamamına sahip çıkmayı beceremiyorlar.
    Ama şunu söyleyebilirim benim Atalarım Atatürk ya da Osmanlı değil, Göktürklerdir çünkü Türk tarihinin başlangıcı buraya gider. Diğerleri ise. bizim tarihimizde önemli yer edinmiş tarihimizin ayrılmaz parçaladır. İnsanlar kendi siyasi hassasiyetleri dolayısıyla tarihi bile parçalmaya çalışıyorlar. Sonuçta Atatürk de bir Osmanlı Subayıydı.

0|0
    0|0
    • Sonuna kadar katiliyorum sana bu ulke kadar tarihinin bir kismini yuceltip diger kismini yeren bir ulke de yoktur zaten ama bizim atalarimiz gokturk demeyelimde hepsi diyelim en iyisi😃

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...