Ne diyeyim böyle anneye?

Hayatıma giren çıkan herkesle aram iyidir. Severler de beni, öyle kötü olduğumuzu söyleyen yoktur. (Arkamdan konuşanları bilemem..) Şu dünyada yalnız bir annemle anlaşamadım. bir tek onunla ilişkilerimi kuvvetlendiremedim. Anneme göre yıllardır ne desem boş diyorum, ne yapsam boş yapıyorum, neyle uğraşsam boş kovalıyorum. Bir kez olsun beni takdir etmişliği yoktur. Şimdi böyle anlatıyorum da, yaşadıklarımı anlamanızı pek de beklemiyorum aslında. Anne, bir insan için her şeyden önemli olmalıdır, ki öyledir de. Fakat benim için anne pek bir şey ifade etmiyor. Aranızda "aa şuna bak annesini sevmiyor, anneler melektir..." diyenleriniz olur diye söylüyorum; bende isterdim annemi her şeyden önce tutmayı, bende isterdim onunla aramızın çok iyi olmasını, ama olmayınca olmuyor. Bazı şeylerin tek taraflı olmaması gerekiyor. Sevgi, emek, değerler bütünü, aklınıza gelebilecek her şeyi bana veren annem, farkındayım. Ama sinir, öfke, kin, yine aklınıza gelebilecek her duyguyu bana her Allah'ın günü yaşatan da annem. Bir seviyorsa on dövüyor annem. Bende insanım, sizin gibi birer bireyim. Yaşım olmuş 21. Çözüm aramayı geçtim artık. Lisedeyken arkadaşlarım hep derdi: "Ergeniz kızım, annenden nefret ediyorsun falan ama bunlar geçecek, o senin annen.." Artık işin ergenlikle bir alakası kalmadığına göre, bu kadar da çözümsel bir karaktere sahip olduğuma göre, neden geçmedi hâla? Arkadaşlar yoruldum, şu yaşımda yoruldum. Her gün evden ağlayarak çıkmaktan, her gün eve girer girmez ağlamaktan yoruldum. Tek bildiğim şey kavga, kavga, kavga.. Günlük yaşantımı etkilemeye başladı bu durum. Doğru düzgün iş yapamaz oldum, sürekli dertlendim, her defasında ağlamaktan artık makyaj yapma isteği bile gelmez oldu. Neden yapayım ki? Zaten ağlayınca akacak.. Neyse, sanırım ben çok dolmuşum, öyle yazasım gelmiş. Kafanızı şişirdim, kusura bakmayın. İyi akşamlar..
(not: psikolog-psikiyatrist her türlü yol denendi, sonuç alınamadı, annem böyle, bende kabul edemiyorum; olay bundan ibaret..)

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• dostum sen ne kadar iyisin ya da kötüsün? olaya birde böyle yaklaşsan..

0|0
    0|0
    • Gerektigi yerde inan bana kendimi yargilarim. Burcum basak, genellikle yanlislarimi oturur analiz ederim. Yani huyumdur bu. Peki sıkıntı gerçekten bendeyse ben neden evin diğer üyeleriyle tartışma içinde değilim? Bende bunu sorayım

• Tesekkur ederim..

• rica ederim. müminin silahı duasıdır

Erkekler Ne Diyor 4

• Bazen insanlar sevdiği insanda sevmediği bir durumu görünce aşırı tepki verir belki ondan böyle davranıyordur, bide ben babamın evine gittiğimde kardeşimle aram iyidir ama bir iki gün sonra kızmaya başlarım bu benim onu sevmediğimi göstermez ama fazla yakın durmak da iyi olmuyor

0|0
    0|0
    • Bende sevmedigi bir durum ne olabilir? Ve anneyle fazla yakin olmamaktan kastin ayni evde yasadigin biriyle ne kadar uzak olabilirsin ki?

• saygısızlık yapıyor olabilir misin mesela sana seslendiğinde sen efendim yerine ne!! dersen onu demek istedim, okula gidersin mesela baska ile o zaman seni ozler o zaman farklı davranabilir

• Cok kez evden ayrilip akrabalarima gittigim oldu, ben kendim zorlandigim icin eve geri donmek zorunda kaldim. Malesef olmuyor. Saygisiz birisi gercekten degilim her seyi olmasi gerektigi gibi yaparim ya biraz egoistim kusura bakma ama yalanimda yoktur yapmadigim seye yapmiyorum derim yaptigima da yapiyorum derim. Saygisizligim yoktur, sabirliyimdir da sinirli insanlara karsi ama bir sure sonra ses tonumu asiri yukseltebiliyorum sabrim tasiyor cunku.

• Ne kadar kötüde olsa anne ama sana haksızlık ediyo bence üstüne bu kadar gelmemeli

0|0
    0|0
    • Evet haklısın ama ben üzülüyorum, çok duygusal bir yapıya sahibim ve kırılmaktan artık yoruldum ya. Bu arada üşenmeyip okuduğun için teşekkür ederim..

• Aslında onlarda yaş ilerledikçe duruluyolar zamanla artık eskisi gibi tartışmalarınız olmaz sabret sadece rica ederim uzun yazılar daha çok dikkatimi çekiyo :)

• Evet haklısın, teşekkür ederim tekrar😊

• İlk defa duymuyorum böyle anne tipini.
    Maalesef bazılari bırak anne olmayı,
    İnsan olmaya bile namzet değil...
    Ama gel gör ki;
    Atsan atilmiyor,
    Satsan satılmıyor...
    Zor bir durum vesselâm...

0|0
    0|0
    • Ona saygısızlık yapmak istemiyorum, sonuçta onu seviyorum, verdiğim bir değer var anneme, ama anneliğin hakkını verdiğini söyleyemem.

• Malesef onu kabullenemiyorsam aglamaya devam o zaman💪🏼

• Keşke aglayinca sorun çözülse...
      Kendine olan güvenin zedeleniyor...
      Asıl darbe de bu işte, ne yazık ki...

• meslek var mı senin?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...