Kadınlar iş hayatına daha fazla katılmalı?

Ülkemizde kadınlar kasiyerlik, hemşirelik, öğretmenlik benzeri sektörlerde çok fazlalar ancak şirket yöneticiliği, pilotluk ve askeriye gibi görevlerde nadiren rastlıyoruz ne düşünüyorsunuz?

Türk kadınları kariyerlerine daha fazla önem vermeli mi yoksa düşük statü ile yetinmeye devam mı etmeli?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Pilot ve askeriyede tanıdığım çok da istikbal sahibi kadınlar var benim bir üst kademe komutanım bayan bir yüzbaşı ama tabi ki artmalı bu sayı

1|0
    0|0
    • Benim de tanıdığım çok kadın var bu sektörde ama kadınlık ile askeriye bağdaştırılmadığı için saygı eksikliği oluyor ne yazık ki. Donanmada iyi bir rütbe ile görev alan bir kadınla konuşmuştum bir keresinde kadın hayattan bezmişti bu sebeple resmen.

• Denizci olmak gerçekten çok zor ama kara da oyle bir durum yok benim gördüğüm

En İyi Kız Görüşü

• bence bir insan elinden ne geliyorsa onu yapmalı çünkü mecburi işlerde insan mutluk içinde çalışamıyor.

0|0
    0|0
    • Kariyerlik kadınların yoğunlukta olduğu bir meslek ve zevk aldıklarını sanmıyorum :) Mutluluğa ulaşmanın yolu insanların tam kapasitesini kullanmasıdır. Birazcık motivasyonla yolcu uçağı uçurabilme potansiyeline sahip kadını marketin ortasına koyarsan bir süre sonra embesilleşir.

• Motive etmeli ve yol göstermelisin. Örneğin 6-7 yaşlarında yeteneklerini keşfetmelisiniz birlikte. Türkiye'nin en büyük eksikliği de bu. Küçük çocuklar baleye, jimnastiğe, müziğe yönlendirilmiyor mesela. Sonra boş nesiller ortaya çıkıyor.

• ilerisini şu an hayal edemiyorum çünkü hayal ettikçe olmuyor

Erkekler Ne Diyor 8

• Kadınlar genelde yüksek makamlara gelmeyi değil o makamlardaki erkekleri tavlamayı hedefliyor.. Bu onlara daha kolay geliyor..

İşte o yüzden çalışıp çabalayıp iyi yerlere gelen kadın sayısı az..

0|1
    0|0
    • Çocukluktan aşılanmıyor çünkü. Erkeklere sürekli "evi geçindireceksin para kazanmak zorundasın" mesajı verilirken kadınlar daha çok "ev kadını" olmaya yönelik büyütülüyor. 90'larda Amerika'da "Kızını işe getir" günleri olurdu ve kız çocuklarına kariyer sahibi olmanın güzellikleri gösterilirdi mesela. Bizim toplumda böyle bir uygulama olmadı hiç.

• Bence aşılanmakla alakası yok..
      Benim babam küçükken çok çalıştırıldığı için bana hep "çalışma ye babanın parasını" derdi.. Ben ise ısrar edip işe girdim.. Şu anda da maddi olarak hiç ihtiyacım olmadığı halde zevk için çalışıyorum..
      Ama bazı kişileri sopa zoruyla işe soksan yine çalışmaz.. Çoluğu çocuğu aç kalsa yine çalışmaz.. Hırsızlık yapar orspuluk yapar yine çalışmaz..
      Karakter meselesi yani..

• Bana göre kadın hatun olup evine bakacak abi. Ben istemem öyle iş güç.

0|0
    1|0
  • valla istediği kadar okusun eşim çouçuğa kadar çalışıcak farketmiyor yani

0|0
    1|0
    • Sen şu Fransıza bunları önceden söyle de boşanma işiyle uğraşmak zorunda kalmasın :)

• Bebek fabrikası ve köle olduktan sonra başarılı mimar (lık) öğrencisi olması pek bir halta yaramıyor

• 2 bebek düşünüyorum ve bebekler olana kadar yaklaşık olarak 7 sene gibi bir süresi olucak çalışmak için bebekler doğduktan sonrada kolay çizimleri evde yapabilir + köle olucağını kim söyledi bu senin düşüncen + ekonomik özgürlüğünü alıcam deyip ne terbiyesizlikler gördüm bu benim için sıkıntı
      ayrıca tekrar belirtiyim paraya ihtiyacımız yok

• kadınların çalışmasına karşı degilim ama şöylede bir gerçek var kadınlar iş hayatına atıldıgından beri erkekler daha da işsiz kaldı :D

0|0
    0|0
    • Demek ki yeterince nitelik sahibi değillermiş :)

• evet mini etek giyemiyorlar bacakları güzel degil ve 750 liraya calısmıyorlar :)

• Öğretmen varsa alırım bir dal. Nikah basıcam da

0|0
    0|0
  • herkez eline uyan işi yapsın askerlik te kadının ne işi var. d

0|0
    0|0
    • Düşük rütbeli askerlikten bahsetmiyorum, yüksek rütbeler stratejik yetenekler gerektiriyor sadece.

• seni korumak için ben niye öleyim?

• Zorunlu askerliği eleştirdim farkındaysan.

• Mecliste niye kadın az

0|0
    0|0
    • Ben de onu diyorum işte soruya soruyla cevap verilir mi?

• Demek ki veriliyormuş, milyonlarca ev hanımı var oturmak yerine üretsinler

• Ben de katılıyorum demek istedim ama manual olduğun için anlamadın

• türk kadınları önce kadın olmalı gerisini düşünürüz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...