Kapalı açık ayrımı yapar mısınız?

Türkiye'de kapalıların daha namuslu düşünüldüğü bir anlayış şekli hakim (çoğunluk böyle düşünüyor) Siz de o şekilde düşünenlerdenmisiniz? Etek boyuna göre yargı yaparmısınız?

0|0
23|48

En İyi Kız Görüşü

• hayır yapmam çünkü insanın kişiliği giydiğinden okunmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Böyle bir ayrım yapamak mantıksız olur sonuçta başını kapatıp türlü naneler yiyenler var adam başını kapatmış afedersin her tarafı meydanda geziyor içki içiyor evlilik dışı ilişki yaşıyor sonra ayrılıyor başkasına koşuyor yanii ünide okurken çok gördüm böylelerini açık bir insanın yapmadığı rezillikleri yapıyorlar, bunun ölçütü bu değil yanii kapalı bir insan namus yönünden yoksun olduğu gibi namus timsali olabiliyor açık bir insanda aynı şekilde namus açısından yoksunken bir başkası namus timsali olabiliyor... benim anneminde kardeşleriminde başı açıktır ama dört dörtlüktür bu konuda başı kapalı süslümanlardan daha namusludur o yüzden bunun ayrımını yapmak kimseye düşmez

1|0
    0|0
  • Tum insanlari sevmeliyiz oncelikle "yaratandan oturu".. Tesettur maskesi giyip kotu isler yapanda var, mini etek giyerek durust kizlarda var. Oncelikle boyle bir ayrim olmasi sacma. "Aylan" bebege uzuluyorsa insan, sucsuz yere "fransada" olenlerede uzulmeli insan. Oncelik insan olmali bilmem anlatabildim mi?

0|0
    0|0
  • yani şimdi kızılayın ortasında bikini gibi babydoll gibi kıyafetlerle de gezersen fahişe derler adama yani...

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır yapanlardan da nefret ediyorum hepsi benim için aynı.

3|0
    0|0
  • ben açıkların ya da cinsel ilişki yaşayan bayanbların namussuz olduğunu düşünmüyorum asıl namussuzluk insanlara başka şeyler empoze edip tam tersini yapmaktır mesala kapalı bir kadının makyaj yapması , dar ve tahrik edici giyinmesi düğün gibi yerlerde çıkıp aşırı oynaması asıl namussuzluk bu bence yani görüntüsüyle uyumlu yaşamamak.

1|0
    0|0
  • türbanlı türbansız ayrımı yapmam

1|0
    0|1
  • Açığa tayt giyenlere birşey demeyipte çarşaf giyen bacılarıma agza alınmadık küfürleri etmeyi bıraktıklarında benimde bu tipte düşünenlere karşı düşüncelerim değişecektir.

1|0
    1|0
  • yapmamak gerek. ama yetişme tarzınız ne ise çevreniz akrabalarınız. sizi taşıyacak ailenizle uyumlu eşi seçmek gerek bence

0|0
    0|0
  • Acık

1|0
    0|0
  • bir karış etek boyu olan insanları namuslu görecek durumumuz yok. namuslu olsalar vücutlarını sergilemezlerdi...
    süslümanları da namuslu olarak görmüyorum, kapanmanın kurallarını yerine getirmeyenleri...
    karışmıyorumda keyifleri bilir yeterki namusluyum diye gezinmesinler

1|0
    1|0
  • Biz öyle düşünmüyoruz. Hatta tam tersini düşünüyoruz.

1|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Hayır yapmam öyle bir ayırım.

0|0
    0|0
  • Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok
    Nice elbiseler gördüm içinde insan yok!

Yani mesele insanda kıyafette değil..

0|0
    0|0
  • Kapalı açık ayrımı yapmam.

0|0
    0|0
  • Yapmiyorum. Yapmam da.

1|0
    0|1
  • kapalı olup ta herşeyi yapanlarda var, açık olup ta eline erkek eli değmemiş kızlarda var.. kısaca görünüşe aldanmayın...

1|0
    0|0
  • genç bir kızda kısa eteği yakıştırmıyorum tamam güzel duruyor ama genç bir kız da o kadar kısa giyinmemeli, kapalı olayına gelirsek evet öyle bir düşünce var ülkemizde namus sonuçta kafadaki bez parçasında bitiyor ülkemizde

0|0
    0|0
  • hayır elbette

0|0
    0|0
  • Ben ayrım yaparım... Elime geçerse ikisininde bacaklarını ayiririm... Gerisi umrumda olmaz... Kız kizdir. ..

0|0
    1|0
  • insan olmalı

0|0
    0|0
  • asla öel degıl acık kapalımı ayrımı yapmam ve ne kapalılar var acıklardan dah acık olaN ve kapanmakla namuslu olunmuyor sadece kımseyıde nıe olesın demyız

0|0
    0|0
  • kapalı açık olarak değil direk giyinişten konuşurum
    dar giyen kapalı var
    düzgün giyinen açık var

0|0
    0|0
  • Kapalı kadınlara açık giyinenlere göre 10 kişiden 9u bakmaz. o yüzden kapalı kadınlar daha iyidir. her zaman.

1|0
    1|0
  • elbette hayır ben insanları inançlarına göre sınıflandırıp ayrım yapmam en büyük günah budur...

0|0
    0|0
  • Kapalı açık fark etmez namus kafada biter. Ünide nelerini gördüm :)

1|0
    0|0
  • ben öyle düşünmüyorum. nice kapalılar gördüm açık olanlardan daha fenalar. kişisel bir durum.

1|0
    1|0
  • Akpyi desteklemeyip mantıklı kapalıları severim gerisi boş insan

2|0
    2|0
  • Hayir..

0|0
    0|0
  • Kapalı olup altta yırtmaçgiyenlere kapalı mı diyorsun? Açıklar daha namuslu

1|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    18

Kızlar Ne Diyor 22

• hayır yapmam.. çünkü hiç bir şey göründüğü gibi değildir.. efendimiz bir hadisi şerifinde diyorya ''kalbini açıp baktın mı'' diye O bile böyle derken bizim insanları dış görünüşüne göre yargılamamız hiç doğru bir tutum olmaz.. kapalı ya da açık her kim olursa olsun sui zana sebebiyet vermemelidir..

1|0
    0|0
  • Herkesin insan olduğunu düşünüyorum. Öyle bir ayırımcılık yapmam. Kişinin kendi saç teli kendi bacağı. İstediğini yapar.

0|0
    0|0
  • Yok be cogunlugun öyle düşündüğünü sanmıyorum. Hele bu son zamanlarda artan modaya baglı kapalılık ile artık Ayrım kalmadı. Belki cok sığ Düşüncede cok kapalı ortamlarda yetişenler yapıyo olabilir. Öyle insanlardan da uzak durmak lazım. Zaten bir insan dış Görünüşe göre kıyafete göre yargılıyorsa ön yargılıdır. Öyle ön yargılı insanlardan da uzak durmak lazım.

0|0
    0|0
  • yapmam. herkesın dını tercıhı kendıne.

1|0
    0|0
  • öyle bişey yok kardeşim bende tesettürlüyüm kapalı daha namuslu diye bir kavram yok kimsede kimseyi kıyafetiyle bu derece ağır bir hitamla yargılayamaz

1|1
    0|0
  • Kimseye karışmam, herkes özgur..

0|0
    0|0
  • Asla. o kadar kapalı bayan war onlara iğrenerk bakıyrm kısack etekler darack pantolonlar falan başndaki örtünün hakkını weremiylr açıklar daha namuslu bnce

1|2
    0|0
  • Ayrım yapmam

0|1
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Ayrımcılık yapana ayrımcılık yaparım sadece

1|0
    0|0
  • Asla saygım sonsuzdur insanlara...

0|0
    0|0
  • Ayrım yapmam

0|0
    0|0
  • Yapmam ama kapalılığını Allah için yapmayana sözüm çok!

0|0
    0|0
  • Hayır, değilim. Kapalılığın ardına sığınan karaktersiz kişiler de var.

1|0
    0|0
  • Hayır yapmam.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Etek boyuna göre neden yorum yapayım? Namus iki bacak arasında değildir...

1|0
    0|0
  • Geçen gün bir kadın Türkiye müslüman ülke burada baş örtüsüz dışarı çıkılmamalı demiş

0|0
    0|0
  • :-/ tartışılır

0|2
    2|1
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Tabikide hayır

0|0
    0|0
  • Ben insanlarin dis gorunusu ile asla yargilamadim. Isteyen basini ya da kiiicini orter. Herkez bir birine tolerans gostermeli

0|0
    0|0
Yükleniyor...