Bebeğimin cinsiyeti belli oldu. sizce ismini ne koymalıyım?

% 100 kız dediler. 6ncı ayımızdayız. isim konusunda karar veremedik. sizlerinde fikirlerini almak istedim.

• Amine Sare
    64% (30)52% (12)60% (42)Oy Ver
  • Amine Bukre
    36% (17)48% (11)40% (28)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|10

En İyi Erkek Görüşü

• bırakın şu tuhaf isim tutkunuzu doğru düzgün isimler koyun çocuklarınıza sare bukre nedir yaaa ayşe fatma bunların nesi kötüsırf ilgi çekici değişik olsun diye çocuklarınızı maymuna çeviriyorsunuz yazık o çocuk büyüdü adın ne bukre o ne tuhaf isim öyle dediklerini düşünün biraz

1|1
    1|0
    • teşekkürler görüşünüz için. yoğun olarak kalbimden aklımdan geçen amine sare çünkü ikisi de kuran da geçiyor.

• kuranda cehennemde geçiyor :) dostum kuranı kerimden isim koymakla olmuyor bu işler sen daha sade ve güzel bir isim bul çocugunuda kuranı kerimin emrettiği gibi büyüt neyse sizin hayatınız hadi ii gclr

En İyi Kız Görüşü

• Bukre ve Sare anlam olarak ne demek acaba sorabilir miyim?
    Bukre daha modern duruyor belki de son zamanlarda çıkan bir kitap adı olduğu içindir bilemiyorum. Sare de benim yıllar önce çok çok küçükken köyde tanistigim ve arkadaş olduğum, şu an ne halde oldugunu bilmediğim birine ait. Bana hep iyi birini anımsatır o isim de.
    Amine zaten çok güzel bir isim. Kisacasi Allah bagislasin diyeyim 😊

0|0
    0|0
    • merhaba :) amine ismini peygamber efendimizin annesinin adı olduğu için düşündüm hep :) bukre ismi de son zamnlarda çok duydugum için aklıma geldi. sare ismide hz. ömerin eşinin adı. kuran da geçen bir isim istiyorum açıkcası. görüş ve önerilerin için teşekkür ederim.

• Amine ismi bu yüzden güzel zaten 😊 amina sare iyidir o zaman bence. Bukre isminden daha uyumlu gibi hem. Mana olarak da güzelmiş. Bir evladin anne babasından en büyük haklarından birisi ona güzel bir isim verneleriymis. Ne sansli olacak evladiniz o zaman.
      Allah bir avazda kurtarsin ve kendi yolundan ayirmasin inşallah.

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 11

• Bu ne ya 1200'lerde miyiz sanıyorsunuz? 2016'ya girdik 21. yy'dayız neden eski isimler? Sizi uyandırmak zorundayım ama geriye gitmiyoruz, dümdüz ileri gidiyoruz. Modern bir hayata doğru, teknolojik ve sosyal açıdan ise "yeni" bir dünya'ya sürükleniyoruz. Sizi bıraktım, kızınıza yazık büyünce. Iyiliğini istiyorsanız şu an düşündüğünüz o isimler BÜYÜK bir yanlış.
    Hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün inşallah.

0|0
    1|0
    • sağolun Allah razı olsun. kuran da geçen bir isim istiyoruz aklımıza bunlar geldi. teşekkür ederz

• Rica ederim ama benim fikrimce kızınızın geleceğini düşünün. Her an herşey olabilir.

• Amine evdeki büyüklerden birinin ismi galiba

0|0
    0|0
    • yok ailemizde ilk olacak olursa. peygamber efendimizin annesinin adı olduğu için düşündüm açıkcası:)

• Arapça değil de Türkçe isim koyun bence. Tomris mesela. Dünya'nın ilk kadın hükümdarının ismi, bu ismin ağırlığı ile büyürse çok güçlü bir kadın olur muhtemelen.

0|0
    0|0
  • ikiside kötü ama illede birini koycaksan a dedim

0|0
    0|0
  • İkiside güzel. . Ben sare olmasını isterdim 😊

0|0
    0|0
  • Nevra koyun anlamıda güzel

0|0
    0|0
  • Amine Sare

0|0
    0|0
  • kuranda olan bir isim olsun öbür dnyada o isimle çagırılacagız..

0|0
    0|0
  • Amine bukre

0|0
    0|0
  • Bence Gece Olmalı Toprak Gece

0|0
    0|0
  • Amine çok itici. Sen ikisinde de bunu koymaya karar vermişsin. Malesef oylayamadım.

0|0
    1|0
Yükleniyor...