Erkekler eşinizin çalışmasını ister miydiniz?

Bazı erkekler eşim çalışmasın eve geldiğimde dır dır etmesin yoruldum vs diye sadece benimle ilgilensin diyor peki ya siz eşinizin çalışmasını ister miydiniz? Kızlar siz de eşiniz çalışmanızı istemese bile onu ikna edip çalışır mıydınız yoksa canıma minnet diye evde oturur muydunuz?

0|0
951

En İyi Erkek Görüşü

• Eşimin çalışıp çalışmaması onun kendi özgür iradesidir. Çalışmak isterse çalışır. Kazancını kendine harcarsa harcar.

Sadece şu konuda onunla fikir ayrılığım olur. Evine kocasının nasıl sorumlulukları var ise kendisinin de eş olarak sorumluluklarını yerine getiremeyeceği ağır bir işi yüklenmişse ancak sadece ona müsaade etmem.

Ben elime ekmeğimi alıp geliyorsam ve kimseye muhtaç etmemişsem bu konuda karşı durmak en doğal hakkım çünkü.

Yorgunum deyip müşterek hayatta üzerine düşene de yetişmekte zorlanması hem beni üzer hem onu. Bu da evliliğimizde çatırdamalar demektir.

4|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Calisirdim koca parasi yemek istemiyorum

4|2
    0|0
    • helal... sayılarınız her geçen gün azalıyor. eşitlik özgürlük diye bağırıp hayatını beleş yaşamak isteyenlerle doldu taştı etraf.

• Es olmak bir olmak herse bence. O evde ikimizde yasiyoruz. Yaticam ohh keyif yapcam esim caliscak bende yicem. Olmaz oyle sey. Bende calisirdim. Cocuk olunca ara verilir sadece. Hayat musterek.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 50

• Mesleği varsa çalışsın.
    Yoksa otursun ben çalışır para getiririm.
    Ne anamı ne de eşimi çalıştırırım bu devirde.

2|0
    0|0
  • Evet ama uygun bir iş olmalı.

2|0
    0|0
  • Bana kalsa çalışmasın baktım evde sıkılıyor çalışabilir ama çocuk olduğu zaman evde oturacak bebeklerimizi büyütecek bende akşam geldiğimde onlarla vakit geçireceğim.

Hayal uzak gibi ama ben buradayım

2|0
    0|0
  • Bu devirde pek mümkün değil. Hayat şartları artık kadını da iş hayatına atmaya mecbur bırakıyor. Kötü görünse de aslında güzel tarafı da. Birbirimize destek çıkıyor. Değirmeni birlikte çeviriyorsun, zorluğa ve çocukların için güzel bir geleceği birlikte hazıralmaya çalışıyorsun. He he biraz hayal kumaş gibime oldu bilmem ama ben böyle hissederim.

2|0
    0|0
  • Eğer güzel yemekler yapıp ev hanımlığının hakkını veriyorsa çalışmasın, ben ona prenses gibi bakarım..
    Ama makarnadan başka bir şey bilmiyorsa bütün gün boş boş gezip tozmasın, gitsin çalışsın.. Hep birlikte dışarıda yiyelim..

2|0
    0|0
  • Eğer gerçekten ekonomik durumum iyi olsaydı eşimin çalışmasını istemezdim ama hele ki boşanma durumlarında çalışmayan kadınların aldığı iştirak nafakasından dolayı çalışan kadın daha cazip geliyor. Halbu ki benim evlenmek istediğim kadın profili çok başka.

1|0
    0|0
  • Ev işi yapacaksa maaşını ben veririm, çünkü ev hanımlığı çok zor iş. Dışarda çalışmak isterse de çalışabilir.

1|0
    0|0
  • Biraz zor olur... Evde kimse yok kimin girip çıktığı belli değil.. Çalışan anne babaların çocuklarıda düzenli bir hayata sahip olamıyor genelde.

1|0
    0|0
  • Çalışmamasından yanayım.

1|0
    0|0
  • işine göre degişir

1|0
    0|0
  • farketmez ya

1|0
    0|0
  • Evet çalışabilir ki çalışması lazım Türkiye de tek maaşla geçinmek zor.

1|0
    0|0
  • Calismasini istemem... Calisacaksa evlenmem zate... Bunu bastan konusurum.

1|0
    0|0
  • Ne istiyorsa onu yapsin.

1|0
    0|0
  • Istemem

1|0
    0|0
  • İsterim tabi

1|0
    0|0
  • Kendisi bilir knk

1|0
    0|0
  • Kendisi bilir, onun kararı. Ben sadece nasıl bir ortamda çalıştığına bakarım.

1|0
    0|0
  • O görüşün genel amacı tamamen dışarıdaki ortam artık devrin kadınları o kadar bozuldu ki evde yiyor haltları. Kısaca bu zamanın kızlarına güvenip evlenmek akıl işi değil. Her türlü hainliği yapabilir.

1|0
    0|0
  • Çalışsın. Özgüveni yerinde olsun. Ama çalışmazsa koymaz tabi bu. Benim derdim dünyası ev olmasın.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 8

• Ihtiyac varsa bosuna okumadim destek icin calismak isterim.. ama en guzeli ev hanimligi bence..

2|1
    0|0
  • Abarti bir işte çalışmıyorum zaten öğretmenim ve çalışmayı seviyorum ama erkek olsaydım öğretmen de olsa esimin calismasina izin vermezdim...

1|0
    0|0
  • İzin bile istemem o çalışırken benden izin mi istiyor onca yıl boşa mı okuyucam ben

1|0
    0|0
  • Ikna edip çalışırım boşuna okumuyoruz sonuçta 😊

1|0
    0|0
  • istesinler tabiki ya😂😂

1|0
    0|0
  • yok çalışamaz diyen erkek hala var mi ya? 😯

1|0
    0|0
  • Çalışırım tabi. O kadar yıl boşuna mı okudum? Ayrıca koca parası da yiyemem ben.

1|1
    0|0
  • Babamın evinde çalışmıyosam evlenince de çalışmak istemem ama ihtiyaç olmadığı sürece..

1|0
    0|0
Yükleniyor...