İşsizliğin sebebi kadınların çalışması mı?

İşsizliğin sebebi kadınların çalışması mı sizce?

Kadınlar çalışmasaydı toplumda olumlu/olumsuz ne değişirdi?

0|0
12|54

En İyi Erkek Görüşü

• bir s. ktir git denilen dinci zırvaları vol.1
    Üstüne alınma;sadece genelleme verdiğim cevap. Gına geliyor artık bu tarz sorular görmek platformlarda, birde diğeride Ayasofya tekrar Cami olsun. birde bu var. Bir bitmediler ya

Bir erkek yetiştirirseniz bir ADAM yetiştirirsiniz. Bir kadın yetiştirirseniz bir KUŞAK yetiştirirsiniz. Yetişen kadının sadece ev hanımlığı yapmasını beklemeyin, çalışması gerek. Ekonomik özgürlüğü, bizim gibi ataerkil toplumlarda erkekler yaşadığı özgürlüğü kazanması lazım...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır işsizliğin sebebi istenilen sektörlerde yeterli istihdamın yaratılmaması ve yeterli iş kolunun olmamasıdır. Bu durumun kadınlarla bir ilgisi yoktur. Kadınlar çalışmasaydı üretim miktarıyla sağlanan verimlilik aynı olmazdı. Senin gibi kendi cinsiyetini gömen her aciz insan parçasının sonu da evde tüm gün kocasını bekleyip, kocasının ağzına bakan, kocasından para alan; kısacası koca parasıyla bir ömür geçinen biri olmaktır. Senin aksine bunu kendine yediremeyen, ekonomik özgürlüğün öneminden haberdar olan, birilerine muhtaç olmayı kendine yakıştıramayan kadınlar da var.

1|1
    0|0
    • Kendi cinsiyetimi gördüğümü nereden çıkardın?

• Gömdüğümü*

Erkekler Ne Diyor 53

• ya bu neyin kafası dünyanın heryerinde kadınlar çalışıyor türkiyede işsizlik varsa yönetimi suclayın birazda

6|2
    0|3
  • işsizliğin sebebi gerici toplumumuza ve gelişmemiş düşük IQya sahip birçok insanın yaşadığı ve o insanların oylarıyla başa gelen hükümetimizin politikalarının işlediği ülkeye yabancı firmaların ÇOK HAKLI OLARAK yatırım yapmak istememesidir. Yüksek vergiler nedeniyle de kendi içimizde de yeni yatırımcılar üretememekte ve işveren oluşmasını engellemekteyiz.. Az iş çok işçi varsa maaşlar düşer. Borsa da böyle işler zaten düz mantık.. çünkü sen o işte o maaşla çalışmayı reddedersen senin yerine çalışacak 100 tane eleman bulunur illaki.. Kadın çalışmasaydı veya evinden dışarı çıkmasaydı sorusuna gelirsek.. orta doğu ülkesi olmaktan kurtulmaya çalışmamıza gerek kalmazdı, en dibine kadar batardık.

2|0
    0|0
  • alakası yok. eğer bir kadın erkeğin yerine işi kapıyorsa erkeğin niteliklerini gözden geçirmesi lazım kadının fiziksel özelliklerini değil. ayrıca avrupa ülkelerinde neredeyse kadınların hepsi çalışıyor ama işsizlik oranı çok düşük. neden böyle bir düşün istersen

3|0
    0|0
  • Bu soruya evet diyen herkes maldir.

2|0
    0|0
  • işsizliğin sebebi ülkedeki cahilliğin fazla olması benim yaşım geçmiş bu saatten sonra ben ne iş yaparım demesidir biraz el becerisi biraz zeka birazda bilgi ile benim yapamicağım hiçbir iş yok diyen herkez iş bulur çalışır bu ülkede dairede alır arabada

1|2
    0|2
    • Üniversite okuyanda işsiz şu an.
      Adamlar 16 sene okuyup 1500-2000 lira maaşı beğenmiyorlar ki haksız da sayılmazlar.

• Beyler toplumun bilincli bicimde yonlendirilmesi gerekir. Sen her yere universite acip dogru duzgun egitim vermeyen bos beles kurumlarinin kucagina genclerini atarsan, ortalama universite genci kendini zerrece gelistirebilecegi biz yapi ile yetistirilmezse, egitim dene sey sirf insanlar issizler kervanina daha gec katilsin diye uydurulmus yalan bir hale gelmisse durum bu olur.

Sorun komple egitimde, gencleri hayattan beklentileri var diye suclayamazsiniz, ezberci, yaris ati gibi buyutulmus, gercekten bilme ihtiyaci duymadan yirmili yaslara gelmis ve eksiklerinin zerrece farkinda olmayan bir nesil yetistirilirse, sonuc bu olur.

Ayrica istediginiz kadar 'is cok' diyin, oyle basit degil. Ortalamanin uzerinde vasiflari olan adamin beklentilerini karsilayacak is bulma orani kacta kac? Gozu acik, etrafini goren biri 2000 lira maasla yasamaya hayat demez.

'Is cok da onlar yapmiyor' demek olaya cok yanlis bakmaktir. Olay sadece calismak degil.

• @Ragnar_Lodbrok çok güzel açıklamışsın üstüne söyliyebiliceğim bişey yok dostum benim atladığım kriterleri bile saymış düzenlemiş ve söylemişsin tamamen haklısın :)

• O zaman kadınlar okumasın diyelim. İlk okulda okumayı öğrenince okuldan alalım. Böyle saçma bir düşünce olabilir mi?

1|1
    0|0
  • İşverenin 3 kişilik işi bir kişiye yüklemesi ama yarım maaş vermesi vede esnek çalışma saati diye koçlarından uydurduğu mesai (parasız)

İşçininde mezuniyetine bakmadan işlere burun kıvırmasından kaynaklı...

1|0
    0|0
  • İşsizliğin çok sebebi var. bir kere bilinçsizlik had safhada. Tabi ki kadının toplum içerisindeki yeri günden güne değişmekte (hala yetersiz seviyede olsa da)

Biz genel olarak "kısa yoldan köşeyi dönmek" kafasına sahip olduğumuzdan pek götümüz sıkıya gelemiyor deyim yerindeyse.

1|0
    0|0
  • Biraz etkisi var şimdi söyle bir durum var kadınların ikna yeteneği ve cazibesi var cafelere butiklere genelde guzel bayanları alırlarki biz erkekler daha çok gelsin diye bunu bazen taktik olarak kullanırlar bazı kadınlar güzelliği işe girerler terfi alırlar

0|0
    1|0
  • Hayır. İşsizliğin sebebi başarısız yöneticilerdir. Kadınlar da bahanesi. Unutma başarılı insanların her zaman bir planı vardır. Başarısızlarınsa bahanesi.

1|0
    0|0
  • Ne içtin? Çamaşır suyu mu?

1|2
    0|0
  • ne alaka anasını satıyım. kadınların çalışmadığı toplumlar geri kalmış toplumlardır. 3. dünya ülkelerinde çalışmaz kadınlar.

1|1
    0|0
  • Bahane ya.

1|0
    0|0
  • Alakası yok. Çalışmalarını destekliyorum; her anlamda artıları var hem kendilerine hem de ailelerine evlendiklerinde.

0|0
    0|0
  • İşsizlik falan yok iş beğenmeme var

1|0
    0|2
  • şu an türkiyede işssizim diyen kişilerin çoğu iş begenmedği için işsiz

1|1
    0|2
  • Kadınlar etki ediyor tabi ki hemen her yer bayan elaman arıyor ama sonuçta kadınların da istihdam hakkı var bunu dezavantaj olarak göremeyiz.
    Şu an suriyeliler ve zam sonrası iş çıkaran fabrikalar sebep işsizliğe.

0|0
    0|0
  • kesinlikle öyle, iş arama sitelerine bakın, 10000 iş ilanının 6500 ü falan bayanlar için

0|0
    1|0
  • önce erkeklerin iş önceliği olsun malum erkek eve bakıyo

0|0
    1|0
  • Hayır tabiki de

1|0
    0|0
  • Vasıfsız elemanların alınması.

0|0
    0|0
  • Ömrümde duyduğum en saçma cümle.

1|0
    0|0
  • Saçmalama kadınlarda çalışmalı tabiki işsizliğin onlarla alakası yok

1|0
    0|0
  • asla böyle bir şey olamaz erkeklerin yapamadıgını yapıyor kadınlar.

1|0
    0|0
  • çoğu ufak işyeri bayan arıyor neden bayan işçiye müşteri daha cok gelir ya da kendi şerefsizlikleri için ama kalkıpda bayanlar calısmasın diyemem

0|0
    0|0
    • Sadece onlar değil ki avea hemen her bayisine bayan çalışanları doldurur mesela.
      Operatörler marketler giyim reyonları kafeler hepsi dişi peşinde.

• senin reklam şirketini örnek vermende sacmalık senin iş yerin öyle diye herkes aynı olcak değil

• benim çalıştıgım yerdede sadece erkek var bayanları cikolata ve bisküvide alıyorlar krakrerde kız asla yok alım yok

• Kadınlar çalışmasaydı erkeklere daha çok iş imanı olurdu bu doğrudur

0|1
    3|3
    • Fazla "iman"dan beyin yanmış.

• Canım ne ya ne biçim sansür bu

• :) aynen elanor kendi kendine çeviriyor site hemen laf sokma çabaları cok basitsiniz

• İşsizliğin sebebi herkes bildiği işi yapmaması

0|0
    0|0
  • İşsizlik azalırdı.
    Şirketlere huzur gelirdi. (hiçbir kadın diğer kadını asla çekemiyor. Erkekler genelde dost)
    Başarı oranı duşerdi (kadınlar daha hırslı hep birşeyleri kanıtlama çabası içindeler)

0|0
    0|0
  • Aynen oyle kadinin yeri evi kadin calismasada olur erkekde oyle degil iste

0|0
    1|0
    • Çalışmayan kadınlar kocasının kölesi oluyor. Sizin de işinize geliyor tabi kadınların aciz olması.

• Ben hic demedin gunumuzde is yerlerinde kadinlik kullaniliyor 8bauan

• Tamamlayamadim 8 i bayan 2 si erkek olmasini istemiyorum

• evet qwe

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 11

• İşsizliğin nedeni kadınların çalışması değil kadınlar çalışmadan önce de işsizlik vardı. Nüfus çok fazla

1|1
    0|1
  • Alakası olduğunu düşünmüyorum. Kadınların çalışması olumsuzluktan çok olumluluk getirir. Eğer öyle olmasaydı avrupa ülkeleri işsizliğin dibine vururdu. Erkek çalışır kadın oturur akşama kadar çamaşır suyu kokar diye bir kaide yok. Ortak kese olsun veya olmasın çalışmasında bir olumsuzluk göremiyorum. Senin bakış açını kavrayamadım ama sorun beni direk bu cevaba yönlendirdi.

1|1
    0|0
  • Ya yemin ediyorum Valla sizin gibiler yüzünden BU Millet canım biraz mantikli konusun ya 11 yasinda ergenler gelip yorum yapiyor arastir biraz arastir

0|1
    1|0
  • Saçma sapan şeylerden sebep uydurmayın kendinize. Madem kadınları bir sorun olarak görüyosun sen o sorun kadar olupta iş bulamamışsın önce adam ol

0|1
    1|0
  • Geri kalmış bir toplum mu olalım yani... Kocan 2000 lira sen de 2000 lira kazansan daha
    Rahat yaşasan çocuğun daha iyi şartlarda büyüse de kötü mü oluyor anlamıyorum gerçekten alamıyorum

1|1
    0|0
  • Nüfus yoğunluğu işsizliğin sebebi kadınların çalışması değil

1|1
    0|0
  • hiç bir şey değişmezdi. evde oturan kadının çocuk yapmaması için bir neden kalmazdı. çoğalan nüfus işsiz kalırdı. işsizliğin çözümü kadını kuluçka makinesine çevirmek değil ülke sanayisini ve bilimini geliştirmektir.

0|1
    0|0
  • ben işsizim o nolcak

0|0
    0|0
  • ne alaka kadin calisinca ne oluyomus ya? calismak istiyene heryerde is var

0|1
    0|0
  • ssen git beynini aldır

0|0
    0|0
  • Uni okudum işşisim bayanım
    Ben ne yapim

0|0
    0|0
    • Bayan diye bir cinsiyet yok, kadınsın.

Yükleniyor...