Ateist olsaydınız ve çevrenizdekiler öğrenseydi ne olurdu?

farzedinki ateistsiniz ve herkes öğrendi. ne yaparlardı? ne yapardınız? :D ben kafayı yerdim benimle sadece din konuşurlardı, hakaret, küfür eksik olmazdı falan filan. siz? :)

Güncellemeler:
güncelllll

0|0
15|18

En İyi Erkek Görüşü

• Lafa gelince herşeye karşı hoşgörülü bir toplumuz. Ateizm toplumumuzda kabul görmeyen bir bakış açısı olarak değerlendiriliyor. Kişilerin neye inanıp inanmayacağına toplum karar vermeye çalışıyor. Bu kadar salakça ve saçma bir görüşün hakim olduğu toplum kalkıp birde hoşgörüden bahsediyor. Kişiler kendinden sorumludur. Herkesin işine bakması gerekir bu konularda. Kimsenin öğrenmesine gerek yok ben zaten dini bir konu açıldımı belli ediyorum görüşümü.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Agnostiğim ve herkes biliyor, dindarından dinsizine kadar bir sürü arkadaşım var ve hepsi saygı duyuyor hatta şakalaşıyoruz hiçbir sorun yok yani.

1|0
    0|0
    • ciddi olamazsın? hangi şehirde yaşıyorsun :o

• Demek istediğim bu işte. Tamam sen inanıyorsun ne güzel peki neden inanmayanı sorguluyorsun? Kalkıp sen inandığın için sana allah aşkına neyine inanıyosn kanıtlayabilecek misin diye çıkıyor mu? Hayır. Ama sen başkalarına "neden" diyip onları sorgulama hakkını kendinde görüyorsun. Veya "nasıl bir bakış açısı bu" diyerek yargılıyorsun. Benim anlamadığım bu.

• @Bomb-Lui 👏👏👏👏

Erkekler Ne Diyor 17

• öyle bişeyi Allahım göstermesin

3|1
    0|0
  • Ateistim ailem dahil herkes biliyor saygı duymayanları siliyorum çevremde bunu biliyor yeri geldiğinde dindar moduna giriyorum yaşadığım çevre geregi epey zor ateist olmak dindarlık olayını toplumda zarar görmemek için yapıyorum

1|0
    0|0
  • Cok yakin arkadaşım degilse bağımı koparirim gavurlarla. Banada aynısını yaparlar.

1|1
    1|0
  • Çevremdeki herkes bilir. Ailem de bilir. Yeni tanıştıklarım ise konusu geçerse ve sorulursa söylerim.

Ama internet alemindeki asarım, keserim babayiğitlerini daha karşımda göremedim hiç. Hep saygı duyuyorlar reel hayatta.

2|0
    0|0
  • benim vardı arkadaş hiç konuşmadım bile din konusunu

1|0
    0|0
  • ateist olsaydım ve çevremdekiler bunu öğrenselerdi
    saygı duyarlardı arada laf sokarlardı tabi

bazıları benden huy kapardı , özellikle eleştirdiğim müslümanlar
    masonlardan ve masonluk kaçmış düşücedaşlarımdan bende korkardım

1|0
    0|0
  • Allaha sukurler olsun islam nuru ile sereflendirilmisim. Allaha sukurler olsun. Eger dedigin gibi birsey olsa. Allah korusun. Nasil bir soru bu ya. Benim delirmem lazim oyle bisey olmasi icin 😕

1|1
    0|0
  • Bizim köyden sütü bozuk çıkmış derlerdi 😄

1|0
    0|0
  • ailede yobaz çok ama küfür hakaret olmazdı sürekli din hakkında konuşabilirlerdi

2|0
    0|0
  • Anam babam olmazdi. Reddederlerdi beni.

1|0
    0|0
    • bendede öyle bir itimal var açıkçası

• Senin Nasıl Bir Cevren Var Öyle... Bir Kişi Siyasi Ve Din Görüşüne Hakaret Edecek Kadar Geniş İnsanlar...

1|0
    0|0
    • maalesef öyle :( yani sürekli din konuşurlardı, yanacaksın diye başımı şişirirlerdi, uzaklaşırlardı ve adım ateist olarak anılırdı çok tuhaflar gerçekten

• Senin Düşüncen Tam Olarak Nedir Özel Değilse Paylaşırmısın...

• düşüncen derken?

• ateistim çevremdekiler biliyor saçma sapan şeyler söyleyen insanlar oluyor, umursamıyorum.

3|1
    1|0
  • Herkes biliyor sorun olmuyor

1|0
    0|0
  • ateist değilim ama olsaydım da kimse bişey diyemezdi.. herkes saygılıdır bizim buralarda..

1|0
    0|0
  • olmam ki bana matıklı gelmiyor saçma ben 9 yaşımdan beridir uzayı izliyorum gözlem yapıyorum araştırmalar yapıyorum ve bunca şey bunlara tesadüf demek aptallık yaradanın varlığına sonuna kadar inanıyorum

1|0
    0|0
  • dışlarlar

1|0
    0|0
  • İlahiyatta okuyom herhalde katliam çıkardı ✌😄

3|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 14

• annem ısrar ederdi hayır olamazsın falan diye babamın çok umrunda olmazdım ablam da anlamaya çalışırdı neden böyle düşünüyorsun diye :)

1|0
    0|0
  • bir şey yapmazdım başıma da geldi fdfdgdg

1|0
    0|0
    • ateist mi oldun yoksa ateist olan tanıdığın mı oldu?

• öyle birşey olmazdı kesinlikle
    ama eğer olmuşsam ise dur bir hikayemi aanlatıyım
    anneme anne ben ney yaparsam beni sevmessin hatta evlatlıktan reddedersin dedim
    annemde öyle birşey olmasın ama dininden vazgeçersen inkar edersen dedi.
    bence kadın çok haklı ben ailemin zoruyla müslüman olmadım Müslüman doğdum müslüman ölücem!

1|1
    1|0
    • iyide bu senin kararın ve senin hayatın. belli belli zorlama yokmuş

• zorlama yok gerçekten bak dinden çıkarsam bu benim kararım olur annemde maalesef saygı duyar ama ilk başlarda tabiki tepkiler olur ama o kadarda ileriye gitmezler diye düşünüyorum. sende hemen yanlış anlama ben memnunum dinimden teallam ya

• Ateistim, tüm çevrem biliyo. Tek sıkıntı müslüman arkadaşlarım beni Allah'a inandırmak için kitap önerileriyle geliyo sürekli. bir de sürekli seks yaptığımı falan zannediyolar. İlginç bir kafa. Araştırmak lazım.

1|0
    0|0
    • aynen ya herkes ateistleri kötü zanneder halbuki iyi olmak için dine ihtiyaç yok

• Ateist değil de. Deistim. Çevremdekilerde biliyor. Bir problem yok. İnanmak gibi inanmamak da gayet normal.

1|0
    0|0
    • öyle düşünmüyorlar işte :( keşke herkes öyle düşünse. sen nerde yaşıyorsunki?

• Hiç birşey olmaz olamaz. Benim tercihim benim hayatım net.

1|0
    0|0
  • Ateist değilim Allah a inanıyorum fakat öbür işler bana saçma geliyor. Eğer öğrenirler se başıma en küçük bir bela geldiğinde hemen buna baglarlardi. Allah seni böyle cezalandiriyo diye

1|0
    0|0
    • aynen ya çok dışlıyorlar.

• baskıcı toplum ha bide dışlanmışlık

2|0
    0|0
  • Beni ogrendiklerinde hicbisey demediler senin hayatin biz ne kadar baski yapsakta taniyoruz seni inadina savunursun sadece iyi dusunmeni isteriz nasil mutluysan dedi herkes

1|0
    0|0
    • neden benim çevremdekiler böyle anlayışlı değil ki :'(

• amcamlar falan öööööööf aman amannnnnnn asarlardı beni

1|0
    0|0
    • aynen ya bütün sülale gebertirlerdi

• Ederlerdi ağzıma nolcak :D

1|0
    0|0
  • Ateistim ve ilk olarak anneme anlattım , ciddiye almadı. Tahminim daha önceden dini bütün bir çocuk olarak tanımasından ileri geliyor.
    Babam öğrense gebertirdi herhalde beni. Ama dini konulara karşı soğuk olduğumun farkındadır herhalde.
    Benim inancımı saygılı bir şekilde karsilayamayacak kadar yoz bir aileye sahibim ne yazık ki... 😞😞😞

1|0
    0|0
    • benimde ailem maalesef öyle :( eğer ateist olsaydım (değilim) gerçekten benim için herşey berbat olurdu zaten çevremde hiç ateist falan yok, e türkiyede yaşadığımız için olabilir.

• Ateistim ama buna kimseyi inandirmak zorunda degilim Allah biliyo ya O bana yeter

0|0
    1|0
  • Hiçbir şey olmazdı değişen.

1|0
    0|0
Yükleniyor...