Çocuğu olamayacak bir erkekle evlenmek.. Anne-babaya asla torununun olmayacağı nasıl açıklanır?

24 yaşındayım, üniversitede tanıştığım 4 yıllık sevgilimle geçen sene evlendik.
Sevgilimin bir rahatsızlığından dolayı hiçbir zaman çocuğunun olamayacağını biliyordum, söylemişti. Ama aşıktım, onu bırakamadım. Zaten çok üzülüyordu buna, bir de ben üzmek istemedim.
En sonunda evlendik işte.

Onun bu durumunu ikimizden başka bilen kimse yok.
Daha genciz halbuki, fakat onun ailesi ve benim ailem çok sıkıştırıyor çocuk için bizi.
Kariyer diyoruz, daha genciz diyoruz ama bir türlü susmuyorlar. Baskıya dönüştü artık.

En sonunda eşimle onlara bu durumu açıklamaya karar verdik.

Peki uygun bir dille, onları da fazla üzmeden bu durum nasıl açıklanmalı?

Çevremizde bunu anlatıp öneri alabileceğimiz kimse yok, ben de düşündüm ki kaç yıldır arasında bulunduğum KS ailesi bir fikir verir belki.. :/

Güncellemeler:
Şu mevzuyu bile dalga konusu edebilen insanlar var, ne yazık.

0|0
14|17

En İyi Erkek Görüşü

• Kisirlik ortadan kalkiyor diye haber yapilmisti gecenlerde. Ilk denemeler hep basariyla sonuclanmisti. O yontemi sorun, arastirin simdi tam hatirlamiyorum ama kisir insanlar tul falan degil bizzat kendi bebegini yapabiliyor. Yayginlasmadi henuz ama bulan doktor birkac ciftte denedi ve hepsi basariyla sonuclandi. Detaylica arastirin belki bulursunuz. Soylemenizin dogru oldugunu dusunmuyorum esinin psikolojisi icin. Turkiye'de sperm bankasi falan da yok sanirim. Ikinizin ortak cocugu olmadigini sadece ikinizin bilecegi hatta zamanla sizin bile unutacaginiz bir yol izlenebilir en kotu diye dedim ama bilemedim.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Normal söyleyeceksiniz kardesleriniz varsa onlarda yasarlar torun sevgilisini artik. Yoksa da hic umursamam. Siz evlat sahibi olmamayi göze almışsınız ki eşini yarı yolda bırakmayarak çok güzel birsey yapmışsın. Kimseye laf düşmez. Niye suçlu gibi hissediyorsun ki?

Yalnız anladığım kadariyla aileleri bir yerde toplayıp söyleyeceksiniz. Kendini eşinin yerine koy derim. Ben asla ve asla bu sekilde aciklamazdim. Kocanin o an yasayacagi stresi uzuntuyu mahcubiyeti dusunebiliyor musun? Kesinlikle esimle boyle bir durum yasasam bu sekilde aciklamam. Normal günlük ailen gittiginde tek basinayken soyle mesala. O da kendi ailesine söyleyebilir ayri ayri aileleri bir araya getirip buyuk bir olay acikliyor gibi yapmayin bu onlari o kadar da alakadar etmez sadece haber verin. Kimden dolayi cocugunuz olmadigini da aciklamayin.

Boyle bir sey yasasam ne kendi aileme ne onun ailesine esimi ezdirmemek icin durumu uzerime bile alirdim. Bence kesinlikle kimden kaynaklandigini soylemeyin ve asla toplanti seklinde aciklamayin asiri gurur kirici bir durum olur soylediginiz anda evdeki curcunayi düşünebiliyor musun? Esine yapacagin en buyuk iyilik o aile toplantisindan kurtarmak olur...

0|0
    0|0
    • Bu yuzden kendi uzerime bile alabilirdim. Yapacagin en buyuk iyilik aile toplantısı halinde aciklamamak olur...

• Insallah hersey guzel olur sizin icin :) kimseye hesap vermek zorunda degilsiniz bunu bir aklinizdan çıkarın durumu ne kadar normallestirirsen o kadar iyi olur. Bu sekilde aciklamayin esin de kolay atlatir insallah :)

• Amin

Erkekler Ne Diyor 16

• öncelikle siz şunu beyninize kazıyın ve şu duruma alışın ;

bu ne senin ne kocanın suçu

PEKİ BU ADAM HİÇ EVLENMEYECEK MİYDİ BU REVA MI

değil tabi , anlyışla karşılamaya çalışcaklardır , sizde ölüm gibi düşünmeyin

sorunun erkekte olduğunu söylediğinizde daha ılımlı yaklaşıcaklardır

burada büyük rol erkeğe düşüyor

o ta en başından neden olmama sebebini anlatıp konuya devam etmeli

BEN

kısır bir kıza aşıksam gözümü kırpmadan evlenirim , kimseye hesap vermem , eşim kısır der geçerim kenara.

o kız ömür boyu evlenmeyecek mi REVA MI ?

zaten çocuğunun olmayacağı üzüntüsünü bir ömür yaşicak , bide hiç evlenememe acısını mı yaşasın yo yo ben buna razı olamam

0|0
    0|0
  • Evlat edinirsiniz.

0|0
    0|0
    • Tepkilerin çığ gibi geleceği, her daim çocuğa evlatlık olduğunu hissettirecek ailelerimiz var. Maalesef.

• Aileleriniz ile bağı koparın.

• Kolaydı sanki.. :/

• zor bir durum gerçekten, ama tavsiyem şu ki, sevginizi herşeyden üstün tutmuşsunuz.. Eğer açıklayacaksanız, bunu evlendikten sonra öğrendiğinizi söyleyin. Çünkü evlilik öncesinde bildiğini öğrenirse ailen senin bunu neden bile bile yaptın diyerek sana çok tepki gösterebilir. Anlatma üslubu size kalmış ancak umarım her geçen gün gelişen tıp bu soruna da bir çözüm bulur zamanla..

0|0
    0|0
  • tüp bebek işine girin

0|0
    0|0
  • Siz degil, size yakin bir buyugunuz anlatsin ve sizinde cok uzuldugunuzu soylesin.

0|0
    0|0
  • Ülkede %10 kısır var açıklayın sussunlar. ya da bir damızlık erkek bulun ondan bir çocuk yapın ;) Evlatlık almaktan iyidir.

0|0
    0|0
  • Rabbim mutluluğunuzu daim etsin, sabır versin
    Ve unutmayın ki çok sevdiğim bir söz var
    "Rabb'inize dönüp 'büyük bir derdim var' demeyin, derdinize dönüp 'büyük bir Rabbim var' deyin" :) :) :)

0|0
    0|0
  • bırak açıklama öyle olduğunu milletin ağzına malzeme verme çeşitli yöntemler bulursunuz

0|0
    0|0
  • Allah onu öyle yaratmış kabul etmeleri gerek.

0|0
    0|0
    • Tedavisi olmalı erkek kısırlılığının var diye biliyorum.

• Tıkanıklık varsa açarlar, 0 sperm varsa insan dokusundan üretirler. Variksonel varsa ameliyatla ortadan kaldırırlar sıkıntı neymişki? Allah hep hainlere çocuk veriyor işte üzüldüm. Allah korusun ben şahsen evlenmezdim hiç.

• Ayrıntıya girmek istemiyorum, fakat çaresi yok işte. Görüşün için sağol.

• beni evlatlık alın ya 18 yaşımdayım ne olacak

0|0
    0|0
  • Uygun yolu yok mu tüplu bebek felan

0|0
    0|0
  • Tup bebek yontemi var ins bir evlat sahibi olursunuz

0|0
    0|0
  • Tup bebek

0|0
    0|0
  • neyi var ki çocuğun

0|0
    0|0
  • Ben size sperm bagislarim yüksek iq lu sarisin renkli gözlü bir cocugunuz olur. Erkek olacagini da garanti ederim. Düşünür müsünüz?

0|0
    0|0
  • Neden olmuyor? Problem neymis yani.
    Evlat edinebilirsiniz, veya baska yollarida var uygub size hangisiyse..
    Illa bir cocuk istiyorsaniz yol cok.

0|0
    0|0
    • Tek yol evlat edinme fakat onu da ailelerimiz kaldıramaz, hissettirirler çocuğa. Yoksa hiçbir yöntem yardımcı olmuyor bize maalesef.

• Niye hissettirsinler canim koca koca insanlar cocuk degiller ki. Eger ki illa evlatda olmaz diyorsaniz yani evlatsiz yasayacaksiniz olay bu. Problem ne? Esinjn merak ettim.

Kızlar Ne Diyor 13

• Bu onun elinde olan bir şey değil. Uygun bir dille gerçekleri söylersiniz. Eğer çok üstünüze gelirlere bağları koparın. Evlat Isterseniz de evlatlık alın.

0|0
    0|0
  • ailenize bunu açıklayın biz çocuğumuzun olamayacağını bile bile bu yola girdik deyin
    ama bunu sen kendi ailene bunu göze alıp evlendiğini de söyle hayat senin hayatın saygı duyacaklardır

0|0
    0|0
  • "Cocuk istemiyoruz yapmayacagiz. Israr etmeyin." de. "Hazir olur da istersek zaten yapariz. Biz evliyiz kendi kararlarimizi aliriz" deyin.

0|0
    0|0
  • Bir tanıdığımızın çocukları olmuyordu umudu kesmişlerdi 10 sene sonra bebekleri oldu bebek şu an 14 aylık. Her gun yeni bir umut ve herşey değişiyor gelişiyor

0|0
    0|0
  • Neden onlar bilmek zorunda? aciklamayin. sorularin ardi arkasi kesilmeyecek. kimbilir daha ne tedavi yöntemleri cikar. ya da hiç olmasin ne var? düşünmüyoruz deyin, geçin.

0|0
    0|0
  • bütün aileyı biraraya toplayıp konuşmayın bence ne tepki vereceklerini bilemessiniz ayrı ayrı o kendi ailesiyle konuşsun sende kendi ailene durumu anlat bence

0|0
    0|0
    • birde eğer abi abla kardeş filan varsa önce onlara açıklayın anne-babaya anlatırken onlarda destek olmus olurlar

• Tüp bebek var, ya da bu kötü dünyaya çocuk getirmek istemiyoruz ilgiye yardıma muhtaç birine yardım etmek istiyoruz diye evlat edinebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Canim söylemeyin eşini ezmesinler ilişkiniz etkilenir

0|0
    0|0
    • Söylemeden de olmuyor ama :/

• ne güzel işte, çocukbaşa bela hiç gerek yok bence

0|0
    0|0
  • Zor bir karar cok cesaretlisin ve kalbinin sesini dinledigin cok belli

0|0
    0|0
  • Tup bebek?

0|0
    0|0
  • Çocuk istiyorsanız bir sürü yolu var yok istemiyorum diyorsanız ailelere istemiyorum deyin eşinden kaynaklı olduğunu söylemeyin yoksa çok gürültü patırtı çıkar birlikte doktora gidin eşinin spermini sana enjekte etsinler eşinin sperm üretiminde bir sıkıntı yoksa

0|0
    0|0
    • O bir sürü yolu biz de denedik zaten, ama hiçbir yöntem yardımcı olmuyor bize maalesef. Ayrıntıya girmek istemiyorum.

• Allah kolaylık versin siz iyice düşünün ama kendinizi sıkmayın daha 1 yıllık evlisiniz

• Amin

• Alternatif yolu var ama eşin kabul eder mi bilmiyorum tüp bebek mesela

0|0
    0|0
    • Çok doktora gittik benim zorumla, ama hiçbir yöntem yardımcı olmuyor bize maalesef.

Yükleniyor...