Kürt ve Türkleri aynı kefeye koyuyor musunuz?

Kürdüm. Diyarbakır da görev yapmaya gidiyorum. bugün sevdiklerimle vedalaştım.
hiçbir zaman pkk yandaşı olmadım ve merak ettim; ''acaba insanlar her Kürdü Pkklı mı sanıyor?'' diye.

Güncellemeler:
lanet olsu soru yanlış oldu. Kürt ve pkklıları olacaktı
kaldırın şunu ya

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Asla görmüyoruz kardeşim, bildiğim çok kürt arkadaşım var birliğimizi savunan, vatanın bölünmez bütünlüğünü, ayrılmaz kardeşliğimizi savunan her kürt kardeşimdir, aksini düşünen düşmanımdır

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Her kürt, vatan haini olmadığı gibi,
    Her türk de vatansever değildir.
    Çok iyi biliyoruz geçen seçimlerde, bazı vatansever türklerin HDP'ye verdiği oyları, barajı geçince pilav dağıtanları.

1|2
    1|1
  • Her sakallı dedemiz olmayacağı gibi her kurtte pkk li değildir bu bir gerçek genelleme yapmamak gerekeir. Yapanlar yok mu var ama Düzelecekler yavaş yavaş 😊

1|1
    0|1
  • Yok valla PKK'nın amacı her Kürt Pkk'lıdır imaji verip insanları birbirine düşman etmek. Bence vatanını seven ihanet etmeyen Kürtler var. Zaten çevremde de var. Allah askerimize polisimize zeval vermesin inşallah.

0|1
    0|1
    • amin :( umarım bu operasyonlar durur ben de aileme sağ salim kavuşurum :(

• Inşallah kardeşim inşallah. 😢

• Çok sacma pkk ya da hdp destekleyen Türk de var Mhpli Kurtler de. Bütün Kurtler diye zan altında bırakmaz kimse. Vatanhaini olan kişinin irkina bakmam

0|1
    0|1
    • pkk komutanlarınun çoğu Türk ve laz nedense

• ırka bakanlar bir düşünsün yani demi?

• Yanı... Size görevinizde basarilar.

• Türklerle kürtlerin aynı kefeslde olmasını bırak, şahsen ben aynı cümlenin içinde bile yan yana getirmem. Yorumların çogu doğru. Yani her Türk vatansever olmayabilir ancak, her kürtün içinde onların kanının aktığını düşünüyorum. Açıkça söylemek gerekirse içlerinde hep bir düşmanlık besleyeceklerini tahmin ediyorum. Din konusuna gelirsek hiçbir insan başka bir kimseyi öldüremez. Bu islamın temel şartlarındandır. Ama g9rdüğümüz üzere hem Türklere hemde halklarına bunları yapacak kadar adiler... Kimse kusura bakmasın onlara olan düşmanlığım hiçbir zaman değişmeyecek. Onlar olmazsa ülkedeki suç oranının %75'inin biteceğini düsünüyorum.

0|0
    0|0
  • Sorunumuz PKK değil, sorun, HER Kürt'ün içindeki toprak isteme isteği olması (bu benim düşüncem). Hadi bazıları istemiyor diyelim, kendi ülkeniz olunca ne olacak? "Benim ülkem, neden gitmeyeyim?" diyeceksiniz en sonunda. Ve bir bakıma evet, ben çoğu Kürt'ü terörist olarak görüyorum. Ama bu komple doğru değil. Benim sizlerle tek sorunum (sadece benim düşüncem) sizin toprak istemeniz. Benim bakış açım sadece, diğer Türk'ler başka düşünebilir.

0|0
    1|1
  • Her kurt pkkli degildir

1|1
    0|1
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Şöyle söyliyeyim. bölücü olmayan kürtlere zararim olmaz, vatan hainlerini sevmem ben, kürtleri degil :)

1|1
    0|1
  • hayir genelleme yapmam
    ama kürt kürttür
    türk türktür
    ingliz inglizdir vs
    kendi milletine saygi duymak gerekir
    baska bir millettten olmaya calismamak lazim

0|0
    0|0
  • Her kürt pkk li değildir tabiki müslümanlar kardestir ve pkk yi inançsız kesim destekliyor

1|1
    0|1
    • cahil kesim :)

• Aynen :) ama bastakiler de suçlu sen doğuda halkını koruyamazsan dağa da çıkar sana düşman da olur

• her iki ırkı korumak için gidiyorum ben de. bu topraklara borcumu ödemeye...

Erkekler Ne Diyor 11

• Ayni kefeye koyamam. Turk ile kurdu degil. Birbirinden farkli hic bir irki ayni kefeye koyulmaz. Farkli karakteistik ozellikler tasiyor sonucda irklar. Kendi kulturlerine gore. Ben sirnak da askerlik yaptim halkinin %90 ni pkk yandasiydi cizre basta olmak uzere. Zirhli araclarla gecerken basimiza tas yagiyordu yagmur gibi. diyarbakirda da askerlik dolasiyla 1 hafta gecirdim merkezde. Bunu diyarbakirlilar icin soyleyemem gayet memnun kaldim askere olan hosgurusunden. Merkezinde gezerken oranin esnafi tarafin yonlendirildim belli bir kac yer tarif etti oralarda gezme bu sehirde basina is gelmez dedi. Hic tanimadigim hatta pkk yandasi sandigim d. bakirlilarin boyledusunmesi beni sasirtti. Diyarbakirda olsa hepsi pkk li olmuyormus ogrendim.

0|1
    0|0
  • doğuda ki pkk yandaşları nasıl yanlışlar yapıyorsa batıdaki insanların da her kürde pkkli muamelesi yapması pkk yandaşlığından aşağı kalır bir durum değil. asıl bölücülük budur. terörün yaptığından çok daha fazlasını yaparlar. neyse ki çoğunlukta değil bu tür.

0|1
    0|1
    • şükür ki farkında olanlar var :)

• Pkk lılar kürt değil ki birer ermeni ve batı p. ici kürtler pkk dan 180 derece ayrı bir toplumdur.

0|1
    0|0
  • dostum kimse her kürdü pkklı sanmıyor eğer bunu sananlar varsa yazık onlara cahil onlar bunu sil kafandan ama şunuda sakın unutma ki kürt türk ayrımı sakın yapma ne kürt adamlar gördüm ADAM diyorum yani

0|1
    0|1
    • teşekkür ederim abi. ben de vatana olan borcumu yerine getirmeye gidiyorum.

• Kardesim biz insaniz neden kurdu kotukeyelim pkk lilar kurt ismini lekelemis

0|1
    0|0
  • Değil değil * çoğu öyle

0|0
    1|1
  • ben de kürdüm ama pkklı asla değilim olmam da türk pkk lı bir sürü var vatansever olmak mesele

1|1
    0|1
  • Ben her kürdü pkklı sanmıyorum

0|1
    0|1
  • oraya gittiğinde görürsün gerçekleri tırşik

0|0
    0|1
  • Türk mü Kürt mü diye sorarsan Türk derim...
    Ama biri Türk biri Kürt iki insan arasında seçim yapmam gerekse herhangi bir konuda sadece Türk Kürt oluşlarına bakmam.

0|0
    0|0
  • Her kürt pkk li degil ama kürtlerin %90 i pkk li durum bu

1|0
    0|2
    • ölen her 10 askerden 4 ü kürt değil miydi? kürtçe ağıtları duyarken hiç mi düşünmedin?

• yav niye yüzde 90 diyorsun elazığ malatya antep urfa bingöl bitlis ağrı ardahan ığdır adıyaman bunlarda yüzde 50 bile değil çok az neden pkk nın oyununa geliyorsun amaçları o çoğuda verenlerin baskı var baskı yeni nesili bozuk yetiştiriyorlar

Yükleniyor...