İslam dini kadını neden yaratılıştan itibaren 2. sınıfa koyuyor? Erkeklere neden huriler verilir?

İslam dini kadını neden yaratılıştan itibaren 2. sınıfa koyuyor? Cenneti hak eden erkeklere eş olarak güzel huriler veriliyormuş, cık cık. Peki niye yalnızca erkekler? Şimdi gılman filan diyeceksiniz. Ama o sadece hizmetkar olarak çalışacakmış, yakışıklılığı filan yok yani, ehe.

Nuri esprisi yapacak olan gelmesin, lütfen.

Herneyse, saçmalık değil mi bu? Neden erkeklere huriler veriliyor? Bizim yeni sürümümüz filan mı bunlar. Otur oturduğun yer de dünya da ki sevdiğinle işte.. Adaletsizlik, net. Dinden soğuma sebebi derim buna ben.

Şaka bir yana, Ateistleri de anlıyorum artık, sorgulamak pek şaşırılacak birşey olmasa gerek.

Neden yani, neden?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• O huriler aptalları kandırmak için çok önceden uydurulmuş yalan,, bu arada yazının sonunu beğendim,,

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü cennet 7. Yüzyıl'a ait bir Arap erkeğinin fantezisi.

2|1
    1|1
    • İşte bende bu düşünceye yaklaşmaya başlıyorum, cennet kerhaneye dönüyor bu yaklaşımla. Mükafata bak.

Erkekler Ne Diyor 7

• Kadını ikinci sınıf yerine koyan islam değildir onu kendi çıkarlarına göre yontan saptıranlardır kadını ikinci sınıf vatandaş sınıfına sokanlardır İslam'da sorun yok onu yozlaştıranlarda sorun var

1|0
    0|0
  • Yok öyle bir şey onlar arap kültürü etkisindeki tanlış tefsir ve mealler ve uydurma hadislerden kaynaklanan durumlar.

1|0
    1|0
    • Ben öyle olduğunu zannetmiyorum ama cidden dinden soğutuyor insanı. Kuran'da da geçiyor farkediyorsanız.

• meal ve tefsir farkları dünyada insanlar arasında hak gözetilmez
      kimizi uzuzndur kimisi kısa kimisi esmerdir kimisi beyaz kimizi yakışıklıdır kimisi çirkin kimisi zekidir kimisi aptal kimisi erketir kimisi kadın herkesin imtahanı farklıdır. ama bu yaşam bitince öbür dünyada cinsiyetlerin olacağı bile şüpheli ruhların cinsiyetleri yoktur çünkü.

• Huriler cennette varlar ama bence huri örneği bir çok kişinin merak ettiği cennetteki cinselliği açıklamak için bir örnek. Ayrıca Cennet hayatını öyle sadece huriler var diye sınırlandırma. Cennette her istediğin olucak, Kural yok ibadet yok. İstersen erkek olursun, istersen çok üst düzey yakışıkli erkekller hizmetçin olabilir, İstersen maskeli balolar düzenlersin... yani birazda senin hayal gücüne kalmış. :)

0|0
    0|0
    • Tabi bunlar benim bildiklerim yanlışta biliyor olabilirim Caner Taslamanı youtubede izlerseniz daha İyi açıklamalar bulabilirsiniz.

• kuranı kerim koymuyor hatta kadın ve erkeği eşit nefisten yarattık diyor yani nefisin cinsiyeti yok allahın gözünde o açıdan eşitiz ve erkekler için verilen izinler kadınlarada serbest o açıdan ama tabi islam denince sadece kuran anlasılmadıgı için işin içine hadis tarikat vs sokup bozmuslar olayı..

0|0
    0|0
  • aç ilmihallerden oku. Ne desek sen kabul etmicen

0|1
    0|0
    • Okuduğum için sorguluyorum zaten.

• uff sen anlamıyosun. Diyosunki dırdırı tavrı kaprisi tribi olmayan bir huriye bakarsınız diyosun. Bende ayetlerle destekledim dünyada yaşayıp amelleriyle cennete giden kadınların hurilerdendaha güzelolacağını böyle saçma düşüncelere giren sensin. Soruyu sorarken bile erkeklere karı var bize niye adama yok? Sizede var kocanı istemezsin sana verirlir erkek anladın tek derdin bu olsun.

• Ben kabul etmekte haklı oldukları manasında "dırdı etmeyen huri filan kabul ederler illa ki" dedim? Ben erkek filan istemiyorum, sadece neden senin cinsiyetine extra mükafat veriliyor? Huri filanda olmasaymış cennette, bundan bahsediyorum? Tabii bir erkektende anlamasını bekleyemezsin bu konuyu, ne yaparsanız yapın ben kendi işime siz kendi işinize hadi iyi yıllar.

• yazan kişi erkek sonuçta

0|0
    0|0
    • Allah'ın cinsiyeti yok.

• Yani sen ''Allah yok din Muhammedin uydurması'' (haşa) mı diyorsun?

• @RuhsuzCanlı tam olarak değil daha doğrusu bu kadar basit değil, onun için şimdi gereksiz tartışmaya gerek yok. ben soran kişiye yönelik görüş paylaştım sana yönelik değil onun için kendi görüşünde kendinle ilgili yorum yaparsan sevinirim

• ama allah en güzel özelikleri bayanlara vermış bunu unutma hurileri erkeye vermesinin sebebi bu dünyada olan eşi için hizmet etsin diye bayanlarda sultan oluyor ne isterse onu yapıyorlar

0|0
    0|0
    • Cidden buna inanıyor musunuz? Ben açık açık hurilerin erkekler için olduğunu görüyorum, görüyoruz birçok kitaplar da, hadisler de, ayetler de. Sultan olsak ne yazar? Zaten cennette olmuyor mu o cennet ile mükafatlandırılan kadın? :) Cennette madem istediği oluyor, sultan olmayı düşünecek bir kadın olacağını da zannetmiyorum açıkçası.

• Öh, hayır. Hepsi takdim edilen erkeğin emrinde imiş.

• Ayrıca diyelim ki öyle; senin kocanın eşi olacak o huriler. Bu yeter.

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynı şekilde bende sorguladım bunları ama, ya kadın üstün olacaktı ya da erkek bu böyle olmuş bunu kabullenmek gerek. Sonuçta buna karar veren benim arkadaşım değil yüce ilahtır. Arkadaşım olsa belkide kabul etmezdim. Ama şu koca kainati yaratan, bunu böyle ayarladıysa kabul etmek düşüyor :/ sorgulamadan maalesef. Kabul etmesen ne olur bu dünyada vicdanın rahat olur ama ahirette ne olur orasını bilemem :) dediğim gibi fazla sorgulanacak şeyler var. Ama cevabını bulamadığımız seyleri kabullenmekte en iyisi.

1|0
    1|0
    • Maalesef öyle, katılıyorum ama sorgulamadan da geçemiyor insan.

• Sorguladıkça Dinden uzaklaşırsın. Allah'ın ihsan ettiği güzellikleri düşünmek daha yararlı olacaktır. Mesela ben cumaya gitmiyorum ne güzel :)

• Tamamda hurılerde hızmetkar gılmanlarda ayrıca gılmanlar cırkın dıye hangı kıtapta yazıyor :D Ayrıca kadın Allah katında erkeklerle esıt ne alaka

0|0
    0|0
    • Huriler sadece hizmetkar olduğu hiçbir yerde yazmıyor, onlar eş diye biliyorum. Sadece hizmetkar diyelim; neden bazı yerler de "bakire" oldukları bahsediliyor?

Allah katında da eşit değil kadınlar, yine. Erkeklerin kadınlardan bir gömlek üstün olduğunu söyleyen 5-6 insan ile karşılastım.

Ama Gılmanların da iyi olduğu da bahsedilmiyor hani? Adalet yok burada. Insan sırf bu ayırmadan dolayı dinden bile vazgeçebilir.

• Bunlardan bahsettiğine göre kesin olarak cennete gideceğini zannediyorsun. Hey, yavrum hey. AKP li misin? Neyse, iyi günler.

• Dedigim gibi cennet ucuz degıl benım ıcın hıc degıl.

• sapıtmıssınız. Allah hıdayet versın almıyorsanız ıslah etsın. sıze mı kaldı Rabbı sorgulamak. bu ne curettir.. Allah en ıyısını bılır baskası degıl.

0|1
    1|0
    • Akıldan geçiyor ister istemez. Bir empati yapın, hemcinsiniz olmama rağmen yapamıyorsunuz çünkü. Ben erkek düşkünü değilim, erkek mükafat olarak kadına da verilsin demiyorum. Ama erkeklere extra bunlar varken kadınlara fazladan birşey yok. Ben burada dini aşağılamıyorum, küçümsemiyorum da. Sadece bu biraz nefsi kaşındırmıyor mu sizce? Bu yoruma bile size hakaret eden bir cevap yazmadım, biraz siz de nazik olsanız iyi olur. :)

• Bunun dine göre küfür olduğunu bende biliyorum. Ama adaletli olduğundan söz edilen bir Ilahtan bahsediyoruz. Ben diğer dinleri de kendime uygun görmüyorum zaten. Biz ailemiz, soyumuz itibariyle evet Müslümanız. Ama benim bu beynim, nasıl nitelendiriyorsanız bilemem ancak bu gibi şeylere çok yoruluyor. Sorgulamak istemiyorum ama oluyor işte, el de değil. Adaletli olduğu bahsedilen bir İlah bu konu da böyle bir mükafat verdiyse üzüyor insanı ki; umarım gerçek değildir bunlar pek inanmasam da.

• tamam sorgulanır ama once sorgulanacak kaynaklardan bakmalısınız olaya.. kaynaklar sunlardır:
      1. Kuran
      2. sunnet
      3. sahabe devri
      4. sahabe-ı tabiin yani sonradan gelen nesıl. ve detay ıcın fıkıh kaynakları.. tabıkı soracaksınız, Rabbımız tanınmak ıster ama yanlıs degıl, dogru seklıyle.. Allah adıldır, kimseye zerre zulmetmez.. fıkıh ve Kuran meali-tefsır okumanız gerekmekte..

• Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinden söz ediyoruz. Bence dinimiz ve kadına verdiği önem hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığın için böyle düşünüyorsun

0|2
    1|1
    • Cennet annelerin ayaklarının altında olsun diyelim, tamam. Ee, karşılığında ne zevki mükafat var? Öf, öf! Klişe kokuyor buralar. He evet, bilgi sahibi değilim ya hiç ben. Sorgulamadan edemiyor insan, net.

Yükleniyor...