Kürtleri seviyorum ama ailemi Nasıl ikna ederim :( :( :( ?

Okulda mahallemizde hem Kürt hem Türk arkadaşlarım var. Türk arkadaşlarım hep sırtımdan vurdular beni ama Kürt arkadaşlarım bana hep destek çıktılar. Onları çok seviyorum ama ailem milliyetçi ve onlarla gezmemi istemiyor. :(

Bana akıl verin ne yapabilirim bu durumda?

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kürtler her zaman öyledir, insan canlısı ve yürekli insanlardır.

Ailen çok yanlış yolda, bence sen arkadaşlığını onlarla kesme.

1|2
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Ailende tuhafmis ya..
    Arkadaslarini eve getiririp tanistirabilirsin ikna olmalari icin..

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Dışarı çıkarken, "Anne, ben Kürt ya da Türk arkadaşlarımla dışarı çıkıyorum." mu diyorsun?

2|1
    0|0
    • Haklısın abi teşekkür ederim :)

• Ben Hollanda da yasiyorum yegenim.
    burada her ūlkeden insan var. oglumun okul arkadaslarida öyle.
    Afgan fasli türk kürt. cogunu taniyoruz.
    Turkiye ye izine gittiginde suriyeli bir fencle tanismisve samimi olmuslar.
    Esimle birlikte yemege davet edildiklerinde annesi o fakirhaneyi donatnis inan. ônemli misafirlerim geliyor diye.
    Sana diyebilecegim su: insan tanimadigina ön yargiyla yaklasir. olanagin oldukca tanisdir ailenle. zamanla alisirlar

0|0
    0|1
  • Aileni dinle! Kürtlerde gün gelir sırtından vurar. Cizrede mermi sıkmaktan bıktık. Şarjür getirin la.

0|1
    1|0
  • gerçekten anlattığın gibi çoğu kürt. aralarda 3-5 kardeşim çıkmıyor da değil ama onlar yüzünden genelleme yapmak çok yanlış olur sonuçta her yerden bu tarz insanlar çıkabilir. hatta bunları kürtler bile kabul ediyorlar. benim köyümden akrabalarımdan bile çıkıyor kardeşim insan çok görmem yani. ülkemizde bu önyargı/genellemeler ne zaman kalkarsa o zaman biter bu kürt türk muhabbeti. ben şahsen insanlara türk veya kürt olarak isimlendirilmesine çok karşıyım. bence türk denen şey sadece orta asyada var. buradakilerin tamamı türkleşmiş. bence osmanlı olmalı türkiyenin gerçek adı. sonuçta binlerce yılda farklı medeniyetler gelip geçmiş bu topraklardan ve o kültürler karışmış hep, farklı yörelerden kız alışverişleri hep oluyor, saf türküm diyen kendiyle çelişir. ama insanların çoğu doğru bildikleri bu yanlışlardan vazgeçmek istemiyorlar.

0|0
    0|1
  • Ailen cok yanlis dusunuyor ailenle tanistir arkadaslarini

1|1
    0|1
  • şerefin ırkı olmaz

0|0
    0|1
  • isin diger tarafi bende milliyetciyim
    ama hep kurt bayanlar dikkatimi cekiyor
    onlar hoslaniyorum

0|3
    0|0
  • İkna edersin bir sekilde tosun

0|0
    0|1
  • Kürtlerin de içinde bozuk olanı var Turk milletinin insanı kahbelik etmiyor ama Kürt insanı ediyor Sözüm her kurt vatandaşına değil üstüne alınanlara

0|0
    0|2
  • Aileni dinle bence ahshshs

0|0
    0|2
  • insanlar ikiye ayrilar iyiler ve kötüler.. türkler çok faşistler kürtlerde paraya tapiyo

0|1
    0|0
  • Klasik hdp propagandaları. Bütün sitelerde aynı soru kalıpları, makaleler. Bu psikolojik eğitimleri nerede veriyorlar size?

0|0
    0|4
  • Ailenizi dinlemelisiniz aile candir maalesef kopacaksiniz..

0|0
    1|3
  • Gezme ne işin var onlar sırtından vurdumu şimdiki gibi nefes alamazsın baby

0|1
    0|1
  • Annen fasist
    . milliyetci degil

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Bildiğini oku derim. Ailen ileri de olmayacaklar sonuçta. Kimsenin hayatını yönlendirmesine izin verme. Konu ne olursa olsun.

0|2
    0|0
  • Kürt ya da Türk olmakla alakası yok bunun. Önce bunu sen anla ve sonra ailenede anlat. 😊 Sana karşı davranışlarını anlatabilir, hatta tanıltırabilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...