Şimdi doğruyu söyleme zamanıı :) ?

Arkadaşlar bir ortama girince insanlar size saygı gösteriyor mu lafınıza önem veriyor mu size laf hakkı veriyorlar mı yoksa insanlar sizin düşüncelerinizi umursamıyor mu? Günlük hayatta özsaygınız nasıl insanlar size bunu veriyor mu bir ortama girince öne mı çıkıyorsunuz yoksa hep geri plandamısınız (((Bunlara ek olarak kişilik özelliklerinizide yazın arkadaşlar ama tek istediğim doğruyu söylemeniz kendinize dürüst olmanız isteyen özelden cevaplasın özsaygı görüyormusunuz?))

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yapim geregi özsaygim yok. Kendimi hep yipratirim, baskasini dusunurum kendimi dusunmem. Baskasina haketmedigi saygiyi gosteririm, ama kendimden hakettigim saygiyi kisarim huyum kurusun.
    Özguvenim, cesaretim gayet yerindedir. Ama insanlar beni ezerler, horgorurler. Cunku dindar birisi oldugum icin, onlara karsi cezbedici bir ozellik barindirmiyorum. Ne bileyim, bir havam yok, icki icmem sigara icmem, karikiz derdim yoktur. Hal boyle olunca, hele de universitedeysen, insanlar seni adam yerine koymuyor. Yalnizim. Ama kendimi cok elestiriyorum ve hep hakli oldugum sonucuna variyorum.

1|0
    0|0
    • şimdi sana insanların saygı göstermelerini istiyorsan senin kendine saygı göstermen gerek kendini zaten tanısalarda sevmezler tarzı kalıba sokmamalısın

• Benim kafam Just Do It'e uygun. Bilir misin Nike'in sloganiydi. Ben istedigim zamanda istedigimi yapnak isteyen biriyim. Ama zamaninda toplumdan cok tepki aldim. Ornek vereyim, okula bez esofmanla giderdim, cok rahat oluyo diye. Hoca bana dedi ki bigun:pijamayla mi geldin? O gunden beri okula kot pantolonla gidiyorum. Eger Just Do It yaparsam nefret edilen bir tip olurum.

En İyi Kız Görüşü

• Toplum içinde genelde benim sessiz olduğumu söylerler hiç konuşmuyorsun falan derler ama konuşacak konu yok hepsi annemin arkadaşları yemek örgü doğum ne biliyim bu tarz konular da benim ilgi alanıma girmiyor haksız mıyım? Normalde konuşkan biriyim ben konuşunca da dinlerler sohbetimin güzel olduğunu söylerler :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Evet. Genellikle arkadas ortamimda olsun aile ortaminda olsun soz dinletebilecek ve dinleyecebilecek agir ve saygili bir insanim. Hitabetime fazlasiyla guvendigimden insanlar genellikle sozu bana birakir. Kendimi on plana atmayi sevmem ama her zaman dinlerim. Yeri gelince konusurum bos konusmayi ve konusani hic sevmem. Sade biriyim yani demek istedigim bir mucizem yok. Kendime guvenirim agir biriyim, her insana deger veririm ben.

1|0
    0|0
    • boş konuşmaktansa hiç konuşmamak daha iyi güzel bir kişilik :)

• Az ve oz konusmak da iyidir

• Ortamin hep ben demek olduğunu düşünen biriyim

1|0
    0|0
  • Vermeyen olursa onun ipini tutarım

0|0
    0|0
  • benim oldugum ortamda herkes bana saygi gosterir acik ve net

0|0
    0|0
  • çok konuşurum ortamlarda fakat insanların ufkunun açılması gerekiyor önce. benim düşüncelerimi çoğu insan benimsemez ve saçmalıyor gözüyle bakarlar. halbuki doğru bildikleri yanlışlar yüzünden bu haldeler. o sebeple hiçkimseye bir konuyu ispat etmeye uğraşmama kararı aldım. sadece o anlattığım şeyleri, icraate döker yaparım ve sonuçlarını gösteririm ki bunu yapmış olmam, onların ağızlarının açık kalması için fazlasıyla yeterli geliyor. Din konularında da öyle. birşeyi ispat edemezsin ama sonuçlarını/etkilerini görürsün ve inanırsın ama bir çok insan tam tersini düşünür ortada görünür birşey yokken çok basit şekilde inanmamayı seçer. daha anlatılaca çok şey var da burdan yazarak olmuyor :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Görüyorum ben. Bazen görmediğim de olmuştur. Nedeni ise insanlar hep kendi düşüncelerini ön planda tutar.

0|0
    0|0
  • Psikoloji falan mi okuyosun Sanki hoca ödev vermiş de burdan hallediyomussun gibi bir soru

0|0
    0|0
    • hayır sadece insanların hatalarına bakıp ders almak için kişisel gelişim üzerinde çok ilgileniyorum ondan :D

Yükleniyor...