Osmanlı nasıldı?

Gerçek osmanlı nasıldı hristiyan erkek ve kız çocuklari toplanıyor muydu eğer bu kadar dindarlarsa niye kafa kesiyolardi kardeslerini oğullarını öldürüyolardı hristiyan kızlar getirilip gercekten eş mi oluyodu?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• tecavüz yoktu
    çünkü tecavüz edenin kafası kesiliyordu

hırsızlık yoktu çünkü kolu kesiliyordu

zina yoktu çünkü kırbaçlanıyordu

şimdi ülkene dönde bir bak
    kadınlara tecavüz zirvede
    zülüm zirvede
    hırsızlık zirvede
    hemde liderimiz çalıyor

bence osmanlı senin o yobaz kafandan çok daha ileri görüşlüydü.

0|1
    1|0
    • Ben burada merakımı sordum osmanliyami laf ettim düşüncesiz gelmis yobaz diyosun

• kusura bakma sol zihniyetten bıktığım için sinir yaptım üzgünüm

En İyi Kız Görüşü

• o çocuklar alınıp eğitiliyordu ayrıca halkın güvenliği sağlanıyordu ve çocukları asker oluyordu yani öyle kötü bir mertebede olmuyorlardı. Maaşta veriliyordu. Halk bu durumdan şikayetçi değildi son zamanları ayrı.
    Sürekli kafa kesmiyorlardı bu yanlış bir bilgi. Savaşa gelirsek sarılıp oyun oynanacak yer değil orası.
    Kardeşlerini öldürme sonradan ortaya çıktı başta yoktu. Sebebide şehzade sayısı fazla olduğundan bazen ülkede sorun çıkartıyorlardı. Tahta oturmak için mücadele başlıyordu. Bazen avrupa ülkelerindne yardım alıp osmanlıya karşı savaşıyorlardı. Yani güya tahtı ele geçirmek için ama bu sırada yardımcı olan dış devletlerin amacıda ülkeyi yıkmak oluyordu. Zor durumda kalıyorlardı. Ve bir aile değil bir sürü insanın hayatı söz konusu oluyordu. Kardeşin seni öldürmek için kendine asker bulup gelecek sende öylece oturacak mısın? eğer öyleyse kusura bakma bunu herkes yapamaz. Zor durumda kaldıkları için bu gerçekleşiyordu. Günümüzdeki gibi değil iki şahzade ayrı iki baş olursa halkta ikiye bölünür. Dış ülkelerde zaten yıkılsın istiyorlar bu durumda bloklaşmaya gider. Ya ülke yıkılır ya da biri galip gelir.
    Hrıstyan kızları alsalar bile kötü muamele görmediler. Sarayda düzgünce bakıldılar evet gerçekten evlenenler eş olmuştur ancak Osmanlı bilerek sürekli gidip kız kaçırmamıştır kölelik Osmanlıda yok. Yani öyle kötü bir muamele görmemişlerdir. Ayrıca çoğu müslüman olmuştur hrıstyan olarak kalan varsada azdır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir diziyle Osmanlıyı yargılamadan önce biraz tarih öğren. Bir sürü insanın ölmesi ve devletin yıkılmasındansa kardeşlerini öldürmüşlerdir. Bu çok üzülerek ve istemeyerek yaptıkları bir olaydı.

0|0
    0|0
  • Hristiyanların haçlı seferleri için öncü olarak 10 yaşındaki çocukları siper ettiğinide sor bebeğim

0|0
    0|0
  • Osmanlı hoş görülü bir yapıya sahipti. İnsanlara kendi Dinini yaşama hakkı verirdi fethedilen yerde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kardeş katlini vacip gören bir güruh var hesabını sen gör.

0|0
    0|0
    • olmaması çok daha güzel olurdu
      şayet iktidar hırsı ile yapıldıysa allah onları kahretsin
      yok hak için yapıldıysa allah onları affetsin

bu bir yüktür kimse kardeşini katletmek istemez bunu bilin ki ömür boyu acılarını çektiler

Yükleniyor...