Türkiyede hristiyan olmak?

Türk hristiyan olanlar var mı? Dinini gerçekten yaşayabiliyo mu mesela bayram gezmelerine ailesiyle gitmeyip bizim bayramımızı görnezden gelebiliyo mu ya da basına kotu bişey gelse allah korusun tabirini kullanmıyo mu ramazan pidesi yemiyo mu? Bence hristiyanım diye geçinen ergen müslümanım diye geçinen he
Türkler dininin kurallarını yerine getirmiyo ve müslümanım diyo ikiside cok abes geliyo bana

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim benim hristiyanda olsa müslümanda olsa Türk olması bu ülkede yaşaması için yeterli yani şöyle söyleyim, imanı olmasa bile hoşgörü bizim kanımızda var. Elbette Allah inancı zaten onlarda da var Allah korusun falan diyecekler, pide yiyecekler, tatilinide kullanacaklar onlar ülke vatandaşı çünkü. Müslümanlarda aynı şekilde çoğunlukta olduğu için gerekli saygı ve sevgi ile davranarak, birliğimizin bozulmasına izin vermemeleri gerekir.

Bu iş böyle olmalı ☺

0|0
    0|0
    • Evet hristiyan olan degil zaten konu bu hristiyanım diye geçinen ergen tipler cok sacma geliyolar bana hosgörü evet yani gerçekten hristiyansa türk bile olmasa insan olması evimde agırlayıp en güzel sofrayı hazırlayıp agırlarım ama müslümanım diyip dinine söven bencil kibirli hristiyanım artık müslüman degilim diyip müslüman adetlerine uyanlardan bahsediyorm izin konusu ayrı tabiki izin kullanacaklar. Sonuçta o tatil ama gidipte kurban kesmem o izinde mesela bunu diorum

• İyi tamam seviyozda adam kaypaksa ne olsa bos yani bir seyi yasıyosan tam anlamlı yasıcan yani can cıkar huy cıkmaz varya. Onun sadece din konusunda bu dönekligi yaptıgını düşünmüyorum sosyal hayatta da böyledir bence. Aman diiyim iki gğn sonra adım cıkar mahallede bunların ne dice napca belli olmaz yni korkarım adamın böylesinden

• O zaman selamlaş geç hiç şey yapma ☺

En İyi Kız Görüşü

• Hangi inanca sahip olursa olsun Türkler arasında dini ayrım yapılmamalı. Herkes inancını istediği gibi yaşamakta çekinmemeli.

0|1
    0|0
    • Yok anlatmak istedigim o degil zaten

Erkekler Ne Diyor 11

• Bütün türkleri tanımış gibi konuşuyorsun

bilirsin meyhanedekiler camidekilerin yanlış yolda olduğunu savunabiliyor.

0|0
    0|0
    • Onuda dusunuyorm alttada muslumanlarda oyle vs yazdm zaten ama cok uzun yazılınca okınmuyo biliyosum

• Daha Müslümanlar bile yaşayamazken sizin bu beklentiniz çok komik oluyor

1|0
    0|0
  • Evet var ben varım hristiyan bir türküm önceden müslümandım sonradan hrsitiyan oldum. insanımız seve seve farklı dinlerin varlıgını kabul edecek kabul etmek zorunda gözle görülür bir şekilde olmasada hristiyanlık türkiyede inan bana yayılıyor sen nesin bilmiyorum ama kime özendin diyeceksin isa messihe özendim

0|0
    0|0
  • Bu ülkedeki müslümanlar görevlerini ne kadar yapıyor.
    20 kişiden 1i tam yapıyor.
    Gerisi zina var kumar var içki var.
    Hristiyandan ne farkı var?

0|0
    0|0
    • Cümlemin sonunda müslümalarda var onları da yazmaya kalkarsak cok uzun okumaz kimse o herkesin görüp güldügü bişey zten

• Deistim Türkiyede yaşıyorum bayram tatillerinin tadını çıkarıp pide yemek için ramazanı iple çekiyorum

0|0
    0|0
  • Olsun ne fark eder kürt olmalarından iyidir

0|1
    0|0
  • İncili okusan kafayı yersin. Değiştirilmiş olandan bahsediyorum ama

0|0
    0|0
    • Aman gördüklerime anlam veremiyom okumıyım onuda evde var inan çöpten buldum okumuyorum zor tutuyorum atsam bir başka atmasam bir başka

• Atma sonuçta o da kutsal kitap

• Türk olsunda yahudi olmasın yeter

0|1
    0|0
  • Hristiyanlara karşı birşeyimiz yok. Ateislerin anasını sıkim :D

0|1
    0|0
    • Buda bir nevi ateistlik anlatmak istedigim sey hristiyanlık degil zaten bir dine mensup olup tezat davranmak 😉

• ben türküm ama musluman miyim gavur muyum dinsiz miyim allshsiz miyim bilmiyorum. ama türküm.

0|0
    0|0
  • bir yok olsana sen.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dinlerini müslümanlardan daha rahat yaşadıklarını söyleyebilirim. Arkadaşlarım vardı hristiyan olan.

0|0
    0|0
  • Turkiyede bu yobaz insanlar oldugu surece ne muslumanlar muslumanligini yasayabilecek ne hristiyanlar dinini yasayacak ne de ateistlere saygi duyulacak!!

0|0
    1|0
    • Evet simdi kapalılar yobaz hristiyanlar gavur ateistler ilahsız ya kardesim insan olsun gel sana herkesle arkadas ol diyen mi var ben saygılıyum de ortamda iki cift laf et sonuçta ama benim dedigim sey hristiyanım diyipte ramazanda bayramın mübarek olsun demek gibi yani anlıcan araftakiler bunlara saygı duyulmaz işte neye yandıgı belli degil

Yükleniyor...